Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Samochód mam wystawiony do 19 grudnia. Jak się nie sprzeda pojadę na korektę softu ( dostanę na ten czas samochód zastępczy).

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Bez śmieszków, mimo wszystko w okresie zimy sprzedaż obumiera, jak Ci się nie uda polecam spróbować na wiosnę.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Halo halo, wątek o Racechipie przerodził się w dochodzenie roszczeń od Cinka
    Na wstępie zaznaczam, że wg mojej opinii jeśli mamy dobrego sprawdzonego tunera i chcemy wydać 2-3 razy więcej niż na chipboxa to jest to najlepsze rozwiązanie.

    Ja już korzystam od 2 dni z Racechipa S czyli tego najtańszego, który kupiłem bezpośrednio od zachodniego sąsiada z uwagi na cenę i możliwość zwrotu (30 dni). Polski dystrybutor nie chciał w ogóle rozmawiać o zejściu z ceny do poziomu oferowanego na oficjalnej stronie www. racechip (to niech spada na szczaw .

    Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony aczkolwiek nie będę jeszcze ostatecznie oceniał produktu bo za krótko z niego korzystam. Poniższe wrażenia mogą się zmienić jka pojawią się jakieś nieprzewidziane problemy.
    Tak więc jest to chip 2-kanałowy (podłączenie do szyny CR i do czujnika ciśnienia doładowania), kable i wtyczki wyglądają profesjonalnie. Sam chip też jest bardzo dobrze wykonany i jest do tego również taki adapter, który wkłada się w miejsce chipboxa i bez wyciągania wiązki powraca się do stanu stockowego. To pewnie w razie uszkodzenia chipa (bo na ustawieniu 0 na chipie też jest powrót do stanu stockowego).

    Jeśli chodzi o osiągi to pierwotnie ustawiony był na pozycję nr 3 (1 to najmniejsze przyrosty, 5 to największe przyrosty mocy/momentu). Podczas problemów z ustawieniem nr 3, producent proponuje zmianę na niższe, natomiast jeśli użytkownik nie jest usatysfakcjonowany przyrostami mocy i nic złego się nie dzieje z zachowaniem auta to proponuje przejście na pozycję 4 albo 5.
    Po 1 dniu korzystania przestawiłem wczoraj na pozycję 5! Pomiędzy 3,a 5 wyczuwa się subiektywnie niewielki przyrost (głównie momentu obrotowego na niskich obrotach)

    I tak jeśli chodzi o wrażenia to jako, że moja Giulietta jest przedliftowa pomiędzy trybem N, a D była kolosalna różnica. Na N autko było powiedzmy trochę mułowate z turbodziurą przy niskich obrotach. W trybie D moment był wyczuwalny już od 1500 obr/min i wrażenia z jazdy całkiem inne niż w trybie N.

    Teraz w trybie N i All Seasons jeździ jak wcześniej w trybie D, może trochę lepiej ale wrażliwość pedału gazu jest mniejsza w trybie N i ciężko to ocenić. Między trybem N, a D wg producenta auta jest 30Nm różnicy. Tak więc wydaje mi się, że tutaj przyrost nie ma 20%, a jedynie ok 10-12%.
    Natomiast w trybie D to już osiągi są parasportowe. Jeszcze trochę niżej osadzony wysoki moment obrotowy, czuć poważne wgniatanie w fotel.
    Tutaj subiektywnie jest na pewno więcej niż te 10-12% przyrostu momentu i mocy.
    Zaznaczam, że dla mnie dobre przyśpieszenie jest wtedy jak jako pasażer zbiera mnie na wymioty Niestety jako kierowca nawet sportowych motocykli nigdy tego nie odczuwam, a lubię czuć takie przeciążenia

    Ciekawe jest to, że w trybie D na wykresie doładowania turbo widać, że przy niższych obrotach ładnie dmucha (i turbina dużo szybciej wchodzi na obroty), natomiast jak się wchodzi na obroty silnika rzędu 3600 - 4500 obr/min. to dmuchanie turbo schodzi o jakieś 3 kreski i nigdy nie dochodzi do końca (3-4 kreski poniżej max). Przy wysokich obrotach i mniejszym dmuchaniu turbiny auto i tak ładnie przyśpiesza. I jeszcze jedno silnik bez problemu wchodzi na obroty ok 5000obr/min bez zająknięcia i mocno odczuwalnego spadku mocy.

    Racechip powinien mi zapłacić za recenzję

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ile zapłaciłeś ? Mam ten sam silnik i mówisz że wgniata w fotel na D ? Na stronie widzę Racechip S za 649zł. RS już kosztuje 1229zł żeby była aż taka różnica w cenie a przyrost tylko 7KM??
    Będziesz kiedy na śląsku chętnie bym przetestował jak to działa.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Z kosztami przewalutowania i prowizji (poprzez bank Millenium) zapłaciłem 620zł.
    Do dnia dzisiejszego nie widzę problemów z działaniem tego racechipa. W fotel wgina ale już się do tego powoli przyzwyczajam. Niemniej jednak po zainstalowaniu tego boxa przyrost mocy robił na mnie wrażenie
    No i teraz po mieście jeżdżę często w trybie Normal, który nie jest już mułowaty. Na normalu dość fajnie się jeździ bo moment już jest wystarczający przy obrotach silnika ok 1500 - 1700obr/min, a pedał gazu nie jest tak "delikatny" jak w dynamicu. Poza tym mam wtedy pełne wspomaganie i dużą czujność systemów bezpieczeństwa. W trybie All seasons moc jest taka jak w Normalu czyli jest trochę mniej bezpiecznie (jak chcemy jeździć w trudnych warunkach), bo momentem obrotowym łatwo zerwać przyczepność nawet jak jest sucho - ale mi to pasuje .
    A z takich widocznych efektów ubocznych to przy ostrej jeździe potrafi nawet na 3 biegu zerwać przyczepność (w trybie dynamic), a i na 2 biegu w trybie Normal. Wcześniej się dziwiłem, że taka w zasadzie nienajmniejsza moc (170KM) i wysoki moment obrotowy, a miałem problem ze "stratą przyczepności" na dwójce.
    Niestety na śląsk nie jeżdżę ale jak chwilkę się wstrzymasz to na pewno cos więcej będę mógł powiedzieć o tym boksie.

    Myślałem żeby go rozebrać i sprawdzić co ma faktycznie w środku i czy faktycznie ma tego Corexa ale nie chcę utracić gwarancji.
    Ostatnio przejrzałem np ofertę Proracing i okazuje się, że ich chipboxy mają tylko podłączenie do szyny CR. Natomiast zawartość środka (modele układów) wskazują że nie mogą one niczym sterować za wyjątkiem mrugania lampek
    Dziwię się że w Polsce przechodzą takie przekręty. Z tekstu dot. testów tanich boxów, który dot. właśnie Proracing wynika, że układ scalony (jest dla picu i steruje mruganiem diod), natomiast chip działa wykorzystując najprymitywniejszą modyfikację (poprzez rezystor)
    Mam nadzieję, że ten racechip to jednak poważny produkt. Jak kiedyś po gwarancji rozbiorę go to na pewno coś napiszę.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Po miesiącu użytkowania rechip nie miałem żadnych problemów. Autko przyśpiesza aż miło Radykalna zmiana głównie momentu obrotowego od samego dołu, brak turbodziury w trybie N. Jak na razie jestem bardzo zadowolony

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    A ma jakiś znaczący wpływ na spalanie? Oczywiście się spodziewam, że coś tam będzie, ale mierzyłeś?
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Ciężko na razie powiedzieć coś o spalaniu bo jeżdżę teraz bardzo dynamicznie. Wydaje mi się że mogło wzrosnąć nieco. Na kompie średnio wskazuje 7.0l na 100 przez ostatnie 500km. Wcześniej średnia z ok 20tys km to 6.6l na 100km głównie po Warszawie.
    Jak kilka razy zaleje bak do pełna to się wypowiem odnośnie spalania

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    A jak ze spalaniem faktycznym,a tym co pokazuje komputer,spotkałem sie z boxem vtechu który po zamontowaniu w focusie okłamywał na spaniu,auto paliło 5, a komp pokazywał 3.5 litra. na tym polega zasada boxa ze oszukuje komputer,wiec takie kwiatki mogą występować. Jestem zainteresowany kupnem tego boxa i boje sie ze kom przestanie mi pokazywać realne spalanie.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Niestety przekłamanie w spalaniu jest. Przed założeniem race chipa max. różnica miedzy spalaniem faktycznym a z kompa to 0.1l/100 czyli w granicach błędu.
    Teraz to ok 0.3 - 0.5l przy dynamicznej jeździe.
    Pewnie czym spokojniejsza jazda tym ta różnica jest mniejsza.
    Spalanie na mieście to ok 7.5l/100. Bez chipa było mniejsze ale teraz raczej jeżdżę bardzo dynamicznie, wcześniej trochę bardziej oszczędnie.
    Nie zauważyłem żeby spadło spalanie, a spadek o 10% jak reklamuje producent to może tylko przy spokojnej jeździe albo i wcale.
    Ostatnio edytowane przez Anzelmo ; 06-02-2020 o 09:15

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory