Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    RaceChip już do mnie jedzie, więc wrzucam dane z kilku pomiarów na serii.
    Nie patrzcie na takie parametry jak moc czy przyspieszenie 0-100 - zależało mi głównie na zlogowaniu doładowania i paliwa plus ewentualnie momentu (ruszałem płynnie, bez palenia gumy).
    Kolejna porcja danych będzie po montażu RaceChip S, ten sam odcinek testowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logi seria.JPG
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	35.7 KB
ID:	272514

    Update:
    No i jest. Zamówiony w piątek na www.racechip.eu, dotarł do mnie już po 6 dniach. Przez polskiego dealera nie udało się nic wysłać przez ponad 3 tygodnie, na dodatek racechip.pl życzy sobie 650 PLN, "u niemca" 615 PLN.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek1983 ; 10-09-2020 o 10:42

  2. #102
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Jestem po 3 dniach testowania Race Chip'a w wersji S. Wstępnie ustawiony był na mapę 3, ale po kilku km bezproblemowej jazdy zmieniłem ustawienie na 4.
    Przyrost momentu jest odczuwalny, obecnie auto zrywa przyczepność na 2 biegu, wcześniej na tym samym odcinku drogi nie było tego efektu.
    Nie robiłem jeszcze pomiarów oraz nie jeździłem w trybie D - chciałem się upewnić, że jazda z pełnym obciążeniem na N nie wygeneruje żadnego błędu.
    Wnioski poniżej:
    1) w zakresie niskich i średnich obciążeń nie ma różnicy w trybie N
    2) Race Chip aktywuje się, gdy wciśniemy zdecydowanie pedał gazu i turbo zaczyna pracować
    3) przyrost momentu obrotowego moim zdaniem jest dużo bardziej brutalny, w momencie wejścia turbosprężarki na obroty auto dostaje mocnego "kopa"
    4) w/w charakterystyka ma swoje wady i zalety:
    - fajnie, że mamy w trybie N dynamikę porównywalną lub nawet lepszą niż w D bez chipa (np. gdy chcemy wyprzedać i mocno ciśniemy gaz)
    - szkoda, że nie ma poprawy osiągów przy niskich i średnich obciążeniach - moim zdaniem przy lekkim wciskaniu gazu silnik zachowuje się jak seryjny

    W najbliższych dniach potestuję jeszcze tryb D oraz spróbuję zlogować jakieś dane.
    Wstępnie, jak za mniej niż połowę ceny wizyty u tunera jestem zadowolony, zobaczymy na dłuższą metę.

  3. #103
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Po miesiącu jazdy na Racechip S ustawienie na 4 mam dokładnie takie same odczucia. Power jest dopiero jak turbo się rozkręci czyli tak około 2500 - 3000 obr , do tych obrotów auto jedzie jak seryjne , czasami to irytujące , szczególnie jak chcesz ruszyć z kopyta z pod świateł. Ale rozumiem programistów z Racechip , zawsze silnik i skrzynia dosteje najwięcej na starcie to aby wykluczyć skutki większego momentu charakterystyka mocy i momentu dopiero po rozkręceniu turbo. Potwierdzam też że zrywa przyczepność na 1 i 2 , dodam jeszcze że na D zrywa przyczepność na 3 [emoji3] I jeszcze jedno przy normalnej jeździe oraz dłuższych przejazdach np. na autostradzie nie odczułem zwiększonego zużycia paliwa.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 14-09-2020 o 21:45

  4. #104
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Po miesiącu jazdy na Racechip S ustawienie na 4 mam dokładnie takie same odczucia. Power jest dopiero jak turbo się rozkręci czyli tak około 2500 - 3000 obr , do tych obrotów auto jedzie jak seryjne , czasami to irytujące , szczególnie jak chcesz ruszyć z kopyta z pod świateł.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    zastanawiam się dlaczego akurat piszecie że na ustawieniu 4 skoro racechip ma 5 poziomów, ten 5 ty robił jakieś problemy lub był słabszy od 4 ?

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Bardzo słuszna uwaga. Generalnie sugerowałem się max. wyżyłowamiem silnika. Po prostu nie chcę ryzykować dodatkowego pompowania przez turbo jak przy 4 jest już zadowalająco. Ale swoją drogą możnaby na 5 na chwilkę przełączyć i sprawdzić [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Bardzo słuszna uwaga. Generalnie sugerowałem się max. wyżyłowamiem silnika. Po prostu nie chcę ryzykować dodatkowego pompowania przez turbo jak przy 4 jest już zadowalająco. Ale swoją drogą możnaby na 5 na chwilkę przełączyć i sprawdzić [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    A nie byłoby prościej pojechać na hamownię i uzyskać konkretne odczyty.
    Wszyscy piszecie o subiektywnych odczuciach, o "zrywaniu" na 1,2 czy 3, to nie są miarodajne dane.
    Jestem zainteresowany podniesieniem mocy swojej julki i mogę partycypować w kosztach sprawdzenia na hamowni.
    Rozważam obie opcje, czyli box lub chiptuning.
    Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair
    Postów
    161

    Domyślnie

    Sprawdzałem na 5 i przy budowaniu na dynamicu na wyższych obrotach przerywal

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    zastanawiam się dlaczego akurat piszecie że na ustawieniu 4 skoro racechip ma 5 poziomów, ten 5 ty robił jakieś problemy lub był słabszy od 4 ?
    Ktoś już wrzucał wykresy z hamowni i o ile pamiętam na 5 było gorzej niż na 4. Pewnie zaczynało stukać i ECU opóźniało zapłon.

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    A nie byłoby prościej pojechać na hamownię i uzyskać konkretne odczyty.
    Wszyscy piszecie o subiektywnych odczuciach, o "zrywaniu" na 1,2 czy 3, to nie są miarodajne dane.
    Pewnie tak, ale po co? Nie każdego interesuje ile "koniów" przybyło, jest odczuwalna różnica i to się liczy.
    W poprzednim aucie robiłem program ze 150KM/330Nm na 182KM/415Nm więc mniej więcej wiem, jak taki przyrost się odczuwa.
    Moim zdaniem Race Chip w 1.4MA zbliża nas do 300Nm przy ok. 2500-3000 RPM, a to już naprawdę robi robotę

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ciekawe jakie odczucia przyniósłby montaż w 1.4 MA w MiTo. Wcześniej ktoś wspominał o "umiejętnym stosowaniu" boxa - co to tak właściwie oznacza?

  10. #110
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Dzisiaj udało mi się zlogować przyspieszenie na D, Race Chip ustawiony na 4.
    Nie patrzcie na wartości mocy i momentu, bo Torque wylicza je w jakiś dziwny sposób.
    Start 0-100 km w tych samych warunkach i w podobny sposób, ok 3000 RPM i bez strzału ze sprzęgła, nie zależało mi na najlepszym wyniku (a jednak urwałem aż 1s).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logi_D_porownanie.JPG
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	24.9 KB
ID:	272689

    Wnioski:
    Race Chip oszukuje ECU jeżeli chodzi o ciśnienie doładowania i ciśnienie w kolektorze - na tej podstawie wyliczana jest ilość powietrza i dawka paliwa.
    Wartość doładowania wynosi 1.5 bar w trybie D w obu przypadkach, ale nie jest to nic dziwnego, bo odczytujemy wartości z ECU, czyli już po modyfikacji (zaniżeniu) ich przez Chip'a.
    Jeżeli popatrzymy jednak na dawkę paliwa wyliczaną na podstawie sfałszowanych odczytów, to widać tu znaczny wzrost - ok. 17%.
    Oczywiście, nie można traktować wzrostu ilości paliwa jako równoznacznego z przyrostem momentu, ale daje nam to jakiś pogląd o ile % silnik jest mocniejszy. Zakładając seryjną moc i moment na poziomie 170KM/250Nm, uzyskujemy teoretycznie ok. 199KM/293Nm - na pewno jest mniej, ale jednak jest
    Ostatnio edytowane przez Piotrek1983 ; 19-09-2020 o 21:14

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory