Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [Mito] Regulacja linek biegów - C635 skrzynia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 QV
    Postów
    5

    Domyślnie [Mito] Regulacja linek biegów - C635 skrzynia

    Cześć

    Chciałbym dowiedzieć się jak wyregulować te linki skrzyni. Przeczytałem sporo materiałów tutaj z forum, popatrzyłem na filmiki jak regulują skrzynie z opla (a jest tego trochę) i ogólnie wydaję mi się że sprobować mogę.

    Mam Mito QV(170km) z 2010 z 6 biegową skrzynią pewnie o oznaczeniu C635 (czyli z opla). Pewnie - ponieważ wydaje mi się że kiedyś znalazłem oznaczenie na skrzyni, ale ostatnio jak byłem pod autem to nie sprawdziłem tego jeszcze raz.

    Zacząłem się za to zabierać. Wydaje mi się że pod maską nie będzie źle, ponieważ widzę kawałek sprężynki do regulacji(którą według wiedzy plemiennej się wciska, reguluje i odciska) , ale pewny będę jak wyciągnę akumulator.
    Zatrzymałem się jednak w samochodzie. Ściągnąłem mieszek i tą skórzaną osłonę i nie umiem za cholerę znaleźć czegoś aby to przełączyć na pozycje serwisową - czy tam zblokować drążek. Ludzie albo blokują drążek w odpowiedniej pozycji poprzez wciśniecie wiertła/śruby, albo na samej dżwigni jest coś co można przesunąć/przyblokować.

    Jak to należy zrobić w tym aucie i tej skrzyni? Może być słowny opis, lepiej z zdjeciami albo odnośnik do postu gdzie to było opisane, bo mogłem nie zauważyć. W takim dużym temacie o tych regulacjach nie widziałem takiej konfiguracji.
    Mam fotki, jak ktoś coś wie to można popisać po nich w paincie ze strzałkami co tam trzeba przestawić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1skrzynia.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	263321
    Po wykręceniu gałki, jest możliwe aby podnieść ten zaznaczony plastik, ale wchodzi on tylko w jednej pozycji - czyli tak jak na zdjeciu i służy do wciśniecia wstecznego. Widziałem na innych instrukacjach że czasami używają tego do wląsnie zblokowania skrzyni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2skrzynia.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	263322
    Tam na dole widać że są jakieś otwory, ale one nie są za duże i według mnie nie są do końca widoczne nie ważne w jakim ustawieniu jest lewarek, tak więc nie wpychałem tam niczego. Wyszedłem z założenia że ten otwór serwisowy będzie miał normalny dostęp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191102_145952.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	98.5 KB
ID:	263319Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191102_145911.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	85.2 KB
ID:	263320

    Tak więc bardzo chętnie dowiem się więcej a jeśli uda mi się to wyregulować to sam zrobię jakaś instrukcję o tym konkretnym modelu.
    Jeśli chodzi o syf to już go tam nie ma .
    Dlaczego chce to ruszać? Ciężko wchodzi jedynka, i potem dwójka. Przełączenie 1 -> 2 z oporami i trzeba użyć więcej siły niż przy np 3->4.
    Słychać haczenia i rożne ciężkie dźwięki. Standardowy problem poruszany wielokrotnie na forum. Olej w skrzyni wymieniony 7k temu, ale wcześniej tez był ładny. Zreszta miedzy zimnym a ciepłym nie ma dużej różnicy.
    Dobrze wchodzą biegi jak sie "wpierda*a" ale wiadomo że nie o to chodzi, i to nie skrzynia kłowa. Korki wkurzają, nie można sie cieszyć z jazdy, ogólnie tak być nie może.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziaduuu Zobacz post
    Mam Mito QV(170km) z 2010 z 6 biegową skrzynią pewnie o oznaczeniu C635 (czyli z opla).
    C635 to skrzynia z FPT, a nie z Opla.
    Jeśli skrzynia ma oznaczenie C635 i jest z roku 2011 lub wcześniejszego, to ma wadę fabryczną i regulacja nic nie pomoże.
    Poszukaj na forum. Jest o tym kilka wątków.
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 05-11-2019 o 16:09

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    [MENTION=64256]Klonek[/MENTION] Jaka to wada fabryczna?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Trzeba wymienić zestaw 1 i 2 biegu, co jest w ogóle nieopłacalne lub szukać skrzyni po zmianach.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 QV
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    C635 to skrzynia z FPT, a nie z Opla.
    Jeśli skrzynia ma oznaczenie C635 i jest z roku 2011 lub wcześniejszego, to ma wadę fabryczną i regulacja nic nie pomoże.
    Poszukaj na forum. Jest o tym kilka wątków.
    Ok, może być nie z Opla. Czytałem o wadzie fabrycznej, również czytałem o sytuacjach ludzi tutaj na forum którzy mają problem podobny z skrzynią po 2011, lub po wymianie/rewizji 1 i 2. U jednych działa wymiana cięgien, oleju, linek, skrzyni albo sama regulacja.

    Jeśli regulacja nic nie da, ok. Nic się nie dzieje. Całkowicie bezkosztowo można to sprawdzić i szukać dalej rozwiązania problemu, albo jeździć i tyle.

    Ale mi tutaj chodzi o sam proces regulacji. Jest on nie jasny dla mnie i jak ktoś ma jakieś informacje w tym temacie to byłbym wdzięczny.
    Wsumie pytanie jest dość konkretne - jak(albo po co się to robi) ustawić drążek zmiany biegów w pozycji serwisowej.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Skrzynia biegów manualna C635
    Utworzone przez gramian w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 00:52
  2. [Giulietta] Skrzynia biegów C635 manual 2.0 JTDM
    Utworzone przez gramian w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2019, 13:10
  3. Regulacja linek biegów alfa 2.5 V6 jest coś takeigo
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory