Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Temat: Alfa Romeo Giulietta - kilka pytan od nowego wlasciciela

  1. #21
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał FoX12345 Zobacz post
    Nie było mnie tu dobrych paręnaście mcy, jeździłem jakimiś parchami. Zmienię, skoro tak mocno Cie to uwiera [emoji854][emoji106] I zupdejtuje auto. Wpisane BUSKO Zdrój bo tam mieszkałem i stamtąd pochodzę [emoji106]Pozdrawiam

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    No to git.
    Bo jeszcze ktoś pomyśli, że należysz do tej wąskiej patologicznej grupy cwaniaczków, którzy rejestrują w Polsce samochody z kierownicą po prawej stronie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Popraw nick, chyba że to faktycznie Fernando Alonso we własnej osobie. I jak po Polsku gada !
    ...?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Giulietta QV, 2012
    Postów
    54

    Domyślnie

    Mam takie pytanie. Jak Alfy radzą sobie ze rdzą? Warto zrobić zawczasu konserwę podwozia + jakieś zabezpieczenie profili zamkniętych? Pytam, bo od lat jeździłem japońcami i "u nas" to była standardowa procedura.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał FoX12345 Zobacz post
    Koledzy, podepne się pod temat.
    Niedawno kupiłem Giuliette 2011 i kłopot mam podwójny:
    1. Ramiona przednie Wycieraczek ocierają o maskę gdy chce je podnieść - np przy wymianie piór na nowe bądź przy skrobanku szyby przy mrozie. Czy to wada konstrukcyjna czy moja była po stłuczce i przód /maska źle jest poskładany?
    2. Po deszczu przy otwieraniu tylnej klapy słychać że woda pływa wewnątrz klapy. Jakiś pomysł którędy może tam wpadać woda? [emoji848]

    Ogólnie to mam do wymiany wahacze przednie bo skrzypią przy pokonywaniu progów zwalniających niemiłosiernie, że aż wstyd [emoji85]
    I chętnie bym zmienił felgi na 18" innego wzoru.
    Pozdrawiam fanów marki AR [emoji41]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Odnośnie skrzypienia przedniego zawieszenia to niestety norma w Giuliettach. Jeśli auto nie ma jakiegoś dużego przebiegu powiedzmy 200 tys km to wahacze powinny być ok.
    U mnie ostatniej zimy też mocno skrzypiało przednie zawieszenie.
    Pierwotnie zostały nasmarowane gumy stabilizatora i nic to nie dało.
    Przy wymianie kół na letnie mocno popsikałem smarem silikonowym wszystkie elementy przedniego zawieszenia i do dzisiaj mam ciszę
    Wydaje mi się, że te nieprzyjemne dźwięki biorą się najprawdopodobniej od jednego mocowania wahacza (tego poprzez tuleję gumową czy gumowo-stalową przykręconą śrubą w pionie). Tam radzę mocno spsikać smarem silikonowym - bo u mnie ten się sprawdził i nie mam problemów od ok 8 miesięcy.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    pierwsze słyszę- po prostu cza wymienić wahacze albo tuleje bo skrzypienie to objaw zużycia

  5. #25
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Mnie od zawsze w zimie skrzypi z przodu na dwóch pierwszych zakrętach po wyjechaniu rano z domu. Potem przestaje.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    pierwsze słyszę- po prostu cza wymienić wahacze albo tuleje bo skrzypienie to objaw zużycia

    Darku wystarczy powertować na tym forum. Wiele osób wypowiada się na temat skrzypienia zawieszenia nawet w nowych Giuliettach.
    Objawy zużycia wahaczy to luzy na tulejach/gumach (ich zmieniona twardość) lub luz na sworzniu lub zgięcie/pęknięcie części metalowej/aluminiowej co pewnie się rzadko zdarza.
    Skrzypienie jest to wyłącznie efekt dźwiękowy nie wpływający na bezpieczeństwo.
    U mnie w aucie z przebiegiem 130tys km, po zweryfikowaniu zawieszenia jest jak nowe, a skrzypienie jak stary tapczan na pierwszych kilku progach zwalniających to była codzienność. Teraz mam spokój, a wymiana sprawnych wahaczy to zbędny wydatek. Tym bardziej, że doświadczenia użytkowników wskazują niejednokrotnie, że wymiana wahaczy na nowe spowodowała tylko chwilowy brak skrzypienia.
    Ostatnio edytowane przez Anzelmo ; 06-12-2019 o 12:13

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    No to tak z polskiego na nasze - wyłącz zapłon i popchnij wajche od wycieraczek do góry. To ta z prawej strony kierownicy.
    u mnie nic się nie dzieje ani tez nie ma o tym nic w dawnej instrukcji , wiec może dopiero w poliftach doszła taka funkcja? Sprawdzał ktoś jak to działa?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    u mnie nic się nie dzieje ani tez nie ma o tym nic w dawnej instrukcji , wiec może dopiero w poliftach doszła taka funkcja? Sprawdzał ktoś jak to działa?
    W instrukcji jest to opisane w dziale W razie awarii. Sprawdzałeś w tym dziale? Aha, i żeby to działało przełącznik wycieraczek musi był ustawiony w pozycji zero.

    EDIT

    Jest to opisane w dziale Obsługa i konserwacja. Ściągnąłem instrukcję obsługi z 2010 r i w przedliftach rzeczywiście jest inaczej:

    Odchylenie pióra
    Jeżeli jest konieczne odchylenie pióra od szyby (na przykład w
    przypadku śniegu), należy:
    ❍ obrócić kluczyk w wyłączniku zapłonu w pozycję MAR;
    ❍ przesunąć dźwignię prawą pod kierownicą aby uruchomić pióro wycieraczki szyby (patrz "Czyszczenie szyb" w rozdziale
    "Poznawanie samochodu");
    ❍ gdy pióro po stronie kierowcy jest w strefie górnej szyby obrócić kluczyk w wyłączniku zapłonu w pozycję STOP i odchylić wycieraczkę aż do pozycji spoczynkowej;
    ❍ ustawić pióro na szybie przed ponownym uruchomieniem wycieraczek.
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 06-12-2019 o 14:44

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post

    Jest to opisane w dziale Obsługa i konserwacja. Ściągnąłem instrukcję obsługi z 2010 r i w przedliftach rzeczywiście jest inaczej:

    Odchylenie pióra
    Jeżeli jest konieczne odchylenie pióra od szyby (na przykład w
    przypadku śniegu), należy:
    ❍ obrócić kluczyk w wyłączniku zapłonu w pozycję MAR;
    ❍ przesunąć dźwignię prawą pod kierownicą aby uruchomić pióro wycieraczki szyby (patrz "Czyszczenie szyb" w rozdziale
    "Poznawanie samochodu");
    ❍ gdy pióro po stronie kierowcy jest w strefie górnej szyby obrócić kluczyk w wyłączniku zapłonu w pozycję STOP i odchylić wycieraczkę aż do pozycji spoczynkowej;
    ❍ ustawić pióro na szybie przed ponownym uruchomieniem wycieraczek.
    Czyli krótko mówiąc : przekręcić 1 raz kluczyk w stacyjce, włączyć Wycieraczki, przekręcić kluczyk w lewo "na zero" tak żeby się wycieraczki zatrzymały w połowie szyby i wtedy można zmieniać pióra bądź odchylić je od szyby [emoji854] No mega sposób, instrukcja Pryma Sort [emoji12][emoji16]

    Co do wahaczy: kupiłem auto pod koniec czerwca, wtedy nie było nic słychać. Choć mój mechanik się przejechał przed zakupem i od razu wyczuł że są luzy (koła się ruszają lekko do przodu i do tyłu, coś takiego mówił), i że mocniej na progach jadąc słychać już dźwięk skrzypienia, więc za jakiś czas niedługi do zmiany są wahacze. Teraz czuję dodatkowo przy parkowaniu na parkingu na max skreconych kołach że coś zaczęło czasem strzelać (pojedynczy) /lekko jakby zarzucalo autem. Kwestia łączników lub coś przy amortyzatorach do wymiany.
    Przebieg 75k mil, czyli 120k km.

    Usczelke Wycieraczki tylnej nie mam tu jak kupić, brak w sklepach, na ebay jedyna oferta jest z Polski z Białegostoku -uszczelka £6 a wysyłka £10 [emoji16] trochę drogo za całość.


    Generalnie wziąłem to auto bo ma system Bose i było w miarę dobrze utrzymane.
    Wiedziałem że technicznie z czasem sam sobie wymienię to i owo i będę miał zrobione jak trzeba. Brakuje mi tylko grzanych foteli i 18" felg "widelców" dla lepszego efektu. Wahacze, tarcze/klocki, łączniki i tak się zużywają więc co wymienisz sam to wiesz co jest zrobione [emoji106]
    Dzięki za uwagi, przy wymianie powiem mechanikowi żeby porządnie sprayem silikonowym zapsikał tuleje.
    Pozdrawiam z deszczowego Stockport [emoji854]


    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jeśli strzela przy skreconych kołach, to mogą być przeguby.

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO GT kilka pytan
    Utworzone przez krystianalfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 13:42
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:21
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 10:16
  4. kilka pytan nowego użytkownika alfy 156
    Utworzone przez kt0sfajny w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 09:34
  5. [156] Kilka pytan nowego uzytkownika..
    Utworzone przez Reks w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory