Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 114

Temat: Alfa Romeo Giulietta - kilka pytan od nowego wlasciciela

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jak chcesz dobrze sprawdzić to najlepiej wyjmij bagnet na kilka minut niech olej ścieknie ze ścianek otworu bagnetu i wtedy sproboj.Było to już na forum znany problem.

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczotkadokibla Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie pomiaru poziomu oleju. Cały czas mam olej na bagnecie, powyżej miarki, na tej sprężynowej części, jak pic rel. Ten typ tak ma, czy jest zalane za dużo? Załącznik 264500
    Tak tttp, musisz kilka razy wyjmować bagnet i wycierać do sucha... W końcu zacznie pokazywać poprawny poziom. Chyba, że faktycznie masz za dużo oliwy ale wątpię.

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Jezu, jeździłem 147 z 2004r i wydawało mi się że konstrukcyjnie, komfortowo i technologicznie Giulietta to będzie skok jakościowy. Niestety okazuje się że ma tyle samo wad i stałych usterek co poprzedniczki [emoji85][emoji2369] A szkoda, bo miałem nadzieję na w miarę bezawaryjną eksploatację [emoji854]
    Ale póki co raczej się jej nie pozbędę [emoji41]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał FoX12345 Zobacz post
    Jezu, jeździłem 147 z 2004r i wydawało mi się że konstrukcyjnie, komfortowo i technologicznie Giulietta to będzie skok jakościowy. Niestety okazuje się że ma tyle samo wad i stałych usterek co poprzedniczki [emoji85][emoji2369] A szkoda, bo miałem nadzieję na w miarę bezawaryjną eksploatację [emoji854]
    Ale póki co raczej się jej nie pozbędę [emoji41]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    A do czego pijesz w tym momencie bo nie rozumiem? Bagnet to usterka jakościowa ? XD

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Ogólna Uwaga dotycząca użytkowania auta. Wycieraczka z tyłu, jej uszczelka, przednie zawieszenie, fotele skrzypiące, klapka wlewu paliwa, parowanie szyb, itd itp...
    Tak czytam tematy teraz, kojarzę niektóre przeczytane fakty podczas jazdy i wychodzi niezły pasztet [emoji854][emoji16] A początkowo wydawało się że Giulietty będą mieć mniej wad niż 147/156

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    W/w jak to nazwałeś wady to dla mnie zwyczjne dolegliwości, które każde auto w mniejszym lub większym stopniu posiada... Dla mnie to pierdoły, które da się w 100% wyeliminować i cieszyć się bezproblemową jazdą. Najważniejsze, że mechanicznie jest niezawodnie o ile się oczywiście dba. Tym bardziej, że wszystkie dolegliwości są zdiagnozowane i dobrze rozpisane na forum. Na każdą usterkę znajdziesz rozwiązanie, nie ma tu nic nadzwyczajnego, wystarczy poszukać i poczytać

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    No, tylko że taki samochód sobie kupiłeś, więc . . Polecam poczytać o module multiair, jeżeli tego nie zrobiłeś

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    W/w jak to nazwałeś wady to dla mnie zwyczjne dolegliwości, które każde auto w mniejszym lub większym stopniu posiada... Dla mnie to pierdoły, które da się w 100% wyeliminować i cieszyć się bezproblemową jazdą. Najważniejsze, że mechanicznie jest niezawodnie o ile się oczywiście dba. Tym bardziej, że wszystkie dolegliwości są zdiagnozowane i dobrze rozpisane na forum. Na każdą usterkę znajdziesz rozwiązanie, nie ma tu nic nadzwyczajnego, wystarczy poszukać i poczytać
    Ok, jeżeli dla Ciebie np nowo założone zawieszenie zaczynające skrzypieć jest zwyczajną dolegliwością, to chyba mamy inną definicję tego określenia [emoji854] Tak samo jak uszczelki które twardniały, nie trzymały się szyby i przez to przestawały spełniać swoją funkcję.
    No umówmy się, że jednak drobnostki wynikające ze złego użytkowania to jednak nie są.
    Wiem że AR masz takie, od jakiego poprzedniego właściciela kupisz, nie jestem w temacie od wczoraj.
    Natomiast nie zawsze masz możliwość kupić od miłośnika który na wszystko zwraca uwagę i reperuje na bieżąco.
    Wiem co teraz kupiłem, ale nie wszystko przy zakupie przewidzisz.
    Zwyczajnie porównując do 147 miałem nadzieję że jest mocniej dopracowana. I to tyle. A w swoim egzemplarzu powoli usterki ponaprawiam- bo chcę mieć zrobione i sprawne auto [emoji106][emoji6]
    Pozdrawiam i szerokości [emoji108]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał FoX12345 Zobacz post
    Wiem że AR masz takie, od jakiego poprzedniego właściciela kupisz, nie jestem w temacie od wczoraj.
    Każdy samochód masz taki, jaki od poprzedniego właściciela kupisz i to dotyczy wszystkich marek. I nie trzeba kupić od fana marki aby cieszyć się sprawnym autem.

    No a to że Ci zawieszenie skrzypi no to jest do roboty i tyle, a nie na AR zrzucać

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Każdy samochód masz taki, jaki od poprzedniego właściciela kupisz i to dotyczy wszystkich marek. I nie trzeba kupić od fana marki aby cieszyć się sprawnym autem.

    No a to że Ci zawieszenie skrzypi no to jest do roboty i tyle, a nie na AR zrzucać
    Ludzie piszą tu na forum że zakładają nowe bo im skrzypiało i po wymianie nadal skrzypi , a Ty mi piszesz że mam do roboty... [emoji854] [emoji6]
    Ja uważam to za wady konstrukcyjne, które powielono z poprzednich modeli zamiast je wyeliminować. I dlatego mi szkoda.
    Gdybym nie chciał tego auta, to bym tu nie trafił i nie kupował go. Ale jestem, i zapewne trochę pobędę [emoji41]
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO GT kilka pytan
    Utworzone przez krystianalfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 13:42
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:21
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 10:16
  4. kilka pytan nowego użytkownika alfy 156
    Utworzone przez kt0sfajny w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 09:34
  5. [156] Kilka pytan nowego uzytkownika..
    Utworzone przez Reks w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory