Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Temat: Alfa Romeo Giulietta - kilka pytan od nowego wlasciciela

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie Alfa Romeo Giulietta - kilka pytan od nowego wlasciciela

    Czesc, ostatnio kupilem AR Giuliette z 2011 r 170km benzyna i mam pare pytan:

    - Radio niestety nie posiada bt, aux czy usb na forum czytalem ze jest opcja dolozenia tych bajerow poprzez zmieniarke emulator, czy podejdzie to do kazdej wersji czy tylko wylacznie z blue&me? Jesli tylko z b&m to jest opcja sprawdzenia gdzies w instrukcji czy sie to posiada czy trzeba sciagac radio i one jest opisane.

    - Przednia atrapa czy bez problemu podejdzie z polifta? To samo jesli chodzi o wydech obecnie jest jedna rurka wyglada to srednio i brzmi rowniez chociaz jak na 1.4 to tragedi nie ma. Przeszukalem troche yt jesli chodzi o wydech i znalazlem ;Tłumik sportowy ALFA ROMEO Giulietta 1.4 | ULTER + jest sens cos takiego zakladac? dyfuzor chcial bym od novitec zalozyc czy lepiej raczej ori?

    - Kolejna sprawa olej jaki polecacie, wiem jest temat ale jest bardzo rozbudowany a to co chcialem wiedziec nie dowiedzialem sie, Julka ma juz 187 tys przebiegu wczesniejszy wlasciciel wymienial jednie oleje, filtry, rozrzad oraz swiece - co warta sprawdzic przy tym przebiegu wymienic?

    Poki co to tyle, jesli cos jeszcze wykminie to napisze

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    1. Nie trzeba mieć B&M, emulator działa z radiami bosch low plus - jest co najmniej kilka egzemplarzy na popularnym serwisie aukcyjnym. Działa w nim usb,aux czy karty sd, nie wiem jak z Bluetooth niestety.
    2.Chodzi o scudetto? Jeżeli tak, to pasuje bez problemu.
    O reszcie sie nie wypowiem bo nie wiem.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    ok, to zamawiam ten emulator, a co do atrapy to; Grill atrapa Alfa Giulietta Lift 2016, taka w plastry miodu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 170
    Postów
    40

    Domyślnie

    Ja posiadam zmieniarkę yatoura za około 300 zł z tego co pamiętam i działa świetnie po bluetooth i nic złego o niej nie moge powiedzieć, używam prawie 2 lata

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal2188
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV 272HP
    Postów
    34

    Domyślnie

    Scudetto (atrapa grilla) Pasuje bez problemu Sam u siebie zmieniałem ( rocznik 2012)
    Jest trochę zabawy bo trzeba zdemontować zderzak ale godzinka na spokojnie i wymienione

    Co do wydechu Ultera - najlepiej znajdź kogoś kto taki ma i posłuchaj na żywo Ale skoro seria jest Ci za cicha to wnioskuję, że po zmianie będziesz zadowolony
    Co do dyfuzora - kwestia gustu ... ja poluję na ten z opcjonalnego pakietu Zendera

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Koledzy, podepne się pod temat.
    Niedawno kupiłem Giuliette 2011 i kłopot mam podwójny:
    1. Ramiona przednie Wycieraczek ocierają o maskę gdy chce je podnieść - np przy wymianie piór na nowe bądź przy skrobanku szyby przy mrozie. Czy to wada konstrukcyjna czy moja była po stłuczce i przód /maska źle jest poskładany?
    2. Po deszczu przy otwieraniu tylnej klapy słychać że woda pływa wewnątrz klapy. Jakiś pomysł którędy może tam wpadać woda? [emoji848]

    Ogólnie to mam do wymiany wahacze przednie bo skrzypią przy pokonywaniu progów zwalniających niemiłosiernie, że aż wstyd [emoji85]
    I chętnie bym zmienił felgi na 18" innego wzoru.
    Pozdrawiam fanów marki AR [emoji41]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał FoX12345 Zobacz post
    Koledzy, podepne się pod temat.
    Niedawno kupiłem Giuliette 2011 i kłopot mam podwójny:
    Stary ty masz znacznie większy kłopot -kierownicę ci żle zamontowali.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    stary ty masz znacznie większy kłopot -kierownicę ci żle zamontowali.
    xddd

    - - - Updated - - -

    Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac. Chcesz podniesc wycieraczki otworz maske, tak po prostu jest, ogolnie polecam zapoznac sie z modelem w rodzimym kraju zanim dojdzie do zakupow poza nim. Woda w klapie - może w lampach jest ? A pod zaslepkami z ciekawosci zerknales?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Gość od którego kupiłem auto wymieniał elektro zamek tylnej klapy, więc wiem że grzebał przy klapie.
    Natomiast właśnie zgłębiłem temat wody w tylnej klapie i winna uszczelka przy wycieraczce, co by w sumie się wiązało z tym że czasem wycieraczka działa tak długo jak chce, i zatrzymuje się w miejscu6w którym sama chce- zapewne coś zamoklo z elektryki [emoji854]

    Kierownica, niestety, jest po odpowiedniej stronie. Ale idzie przywyknąć [emoji2369][emoji6]

    Co do tych przednich wycieraczek i maski, to aż nie wierzę że jakiś inżynier tak to zaprojektował? [emoji854]

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Ramiona wycieraczek odegniesz po otwarciu maski, niestety tak to jest "zaprojektowane"... W większości nowszych aut tak to wygląda... Czasami jest spotykana opcja na manetce, że wycieraczki startuja do polowy szyby i zatrzymują się i wtedy można ramiona "otwierać" ale nie u nas w Giuliettcie kwestia przyzwyczajenia...
    Woda w klapie piszesz, a zerknij czy przy zagłębieniu gdzie jest bolec do zatrzasku klapy też nie masz wody? Jeśli tak to na 100% uszczelka. Sam wymieniłem na tą z polifta i wtedy problem znika. Temat wycieraczki to bolączka i temat znajdziesz na forum. Winny przetarty kabel w lewej wiązce lub padnięty moduł w body - też masz temat w tym dziale... Poczytaj poniższe tematy, a sporo się dowiesz

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO GT kilka pytan
    Utworzone przez krystianalfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 13:42
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:21
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 10:16
  4. kilka pytan nowego użytkownika alfy 156
    Utworzone przez kt0sfajny w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 09:34
  5. [156] Kilka pytan nowego uzytkownika..
    Utworzone przez Reks w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory