Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Giulietta

Domyślnie Chciałem alfę kupiłem alfę - teraz mam kilka pytań

Witam,
    Kupiłem Giuliette 2.0 JTDM 170 KM w automacie. 2013 rok
    Jeżdżę nią już jakiś czas i niestety miłość nie kwitnie. Po przesiadce z Volvo jakoś nie możemy się dotrzeć z Alfą Jeszcze zmieniać nie chcę więc pasuje się za nią zabrać i zrobić co trzeba.

1. Obecnie jest na fabrycznej 16" feldze. Czy założenie 17" 225 45 coś zmieni w temacie prześwitu opona nadkole?
    Z tego co czytam na forum 18 cali to jedyna słuszna felga ale trochę się takiego rozmiaru boję bo auto często parkowane w mieście + cena kapci. Czy ingerencja w zawieszenie to dobry pomysł ?
    Macie jakieś doświadczenie z alu RACING LINE - dużo ich na allego w dobrej cenie

2. Po tygodniu zaczął mi skrzypieć fotel kierowcy w okolicach lędźwi- furia. Kupiłem WD40 i leje gdzie się da dostać pod obicie a dziad dalej skrzypi. Macie pomysł gdzie szukać? Czy targać go do tapicera?

3. Wyświetlacz - przy pierwszych mrozach przez kilka minut świeci na różowo. Czy to znany temat ? Robić coś z tym czy czekać na lato ?

4. Z poważniejszych tematów od kilku dni na dohamowaniu lekko trzepie silnikiem tak jak by w manualu nie docisnąć sprzęgła. Plus czasami lekkie szarpnięcia przy ruszaniu między 1-2, 2-3. Wydaje mi się że jedno ze sprzęgieł kończy lub sterowanie nie trafia w punkt. Umówiłem się już na diagnostykę. Ale pytam czy ktoś przerabiał podobne objawy i ile w budżecie muszę zarezerwować na wymianę sprzęgła?

5. Szyby - muszę ściemniać bo przy fioletowo granatowym lakierze przejrzyste szyby są nieakceptowalne. I tu kolejny dylemat Nie lubię jak jest duża różnica w zaciemnieniu między przednimi i tylnymi szybami. Myślę sobie żeby ściemnić ze skokiem o 1 ton między przodem a tyłem.
    Na folii llumara - przód 80 % tył 50% folia lustrzana - podzielcie się zdaniem opinią.

Niestety jako świeżak na forum nie mogę foto dodawać - chyba ze czegoś nie ogarniam.

› Więcej...: Chciałem alfę kupiłem alfę - teraz mam kilka pytań

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

1. Nie wiem jak z prześwitem, ale wiele julek wygląda świetnie na 17 - kwestia wzoru felgi. To fajny kompromis między wyglądem, a komfortem. Czytałem sporo opinii o racingline dostępnych na allegro i ja osobiście nie polecam, o ile nie odradzam ..
    2. https://www.forum.alfaholicy.org/mit..._jeszcze_.html może znajdziesz rozwiązanie dla siebie
    4. Diagnoza jak najbardziej możliwa, z tego co pamiętam to mi mechanik mówił że 1,5k za części i robocizne
    5. Rób zgodnie z przepisami, reszta to indywidualna kwestia - nie przedobrzyj !

Auto
    Giulietta

Domyślnie

Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    może znajdziesz rozwiązanie dla siebie
    Super. Dziekuje za linka nie znalazłem go wczesniej. Widzę że temat częsty. Lecę po kolejną uszkę WD i lje tam gdzie piszą

Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA

Domyślnie

Witam. Tydzień temu kupiłem JULKE po wypadku i rozbierałem fotel. W środku jest specjalny stelaż który się przesuwa razem z zagłówkiem pod obciążeniem. Rozepnij fotel z tyłu są dwa suwaki i tam znajdziesz przyczyne. Na dole są plastiki które trzeba posmarować i u góry gdzie wychodzi do zagłówka.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair

Domyślnie

Tylko nie żadne WD40, do smarowania jest smar, najlepiej taki który nie spływa w wysokiej temperaturze.
    Ja w ten sposób pozbyłem się dźwięków fotela z Mito, biały smar litowy rozwiązał sprawę.

Auto
    Giulietta

Domyślnie

Cytat Napisał SLAWAK Zobacz post
    Witam. Tydzień temu kupiłem JULKE po wypadku i rozbierałem fotel. W środku jest specjalny stelaż który się przesuwa razem z zagłówkiem pod obciążeniem. Rozepnij fotel z tyłu są dwa suwaki i tam znajdziesz przyczyne. Na dole są plastiki które trzeba posmarować i u góry gdzie wychodzi do zagłówka.
    Wielkie dzięki - przydatne info.

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Cytat Napisał Piun Zobacz post
    cena kapci.
    18" w standardowym 225/40 R18 nie sa super drogie, a juz napewno nie sa mega drozsze od 17 cali.

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/...jY4PKkkjSi9pE=

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Abarth Grande Punto 190KM / 285Nm, Alfa Romeo Giulietta Veloce

Domyślnie

polecam 18, mam i jezdzi sie bardzo fajnie

Użytkownik Fachowiec
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport

Domyślnie