Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Chciałem alfę kupiłem alfę - teraz mam kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie Chciałem alfę kupiłem alfę - teraz mam kilka pytań

    Witam,
    Kupiłem Giuliette 2.0 JTDM 170 KM w automacie. 2013 rok
    Jeżdżę nią już jakiś czas i niestety miłość nie kwitnie. Po przesiadce z Volvo jakoś nie możemy się dotrzeć z Alfą Jeszcze zmieniać nie chcę więc pasuje się za nią zabrać i zrobić co trzeba.

    1. Obecnie jest na fabrycznej 16" feldze. Czy założenie 17" 225 45 coś zmieni w temacie prześwitu opona nadkole?
    Z tego co czytam na forum 18 cali to jedyna słuszna felga ale trochę się takiego rozmiaru boję bo auto często parkowane w mieście + cena kapci. Czy ingerencja w zawieszenie to dobry pomysł ?
    Macie jakieś doświadczenie z alu RACING LINE - dużo ich na allego w dobrej cenie

    2. Po tygodniu zaczął mi skrzypieć fotel kierowcy w okolicach lędźwi- furia. Kupiłem WD40 i leje gdzie się da dostać pod obicie a dziad dalej skrzypi. Macie pomysł gdzie szukać? Czy targać go do tapicera?

    3. Wyświetlacz - przy pierwszych mrozach przez kilka minut świeci na różowo. Czy to znany temat ? Robić coś z tym czy czekać na lato ?

    4. Z poważniejszych tematów od kilku dni na dohamowaniu lekko trzepie silnikiem tak jak by w manualu nie docisnąć sprzęgła. Plus czasami lekkie szarpnięcia przy ruszaniu między 1-2, 2-3. Wydaje mi się że jedno ze sprzęgieł kończy lub sterowanie nie trafia w punkt. Umówiłem się już na diagnostykę. Ale pytam czy ktoś przerabiał podobne objawy i ile w budżecie muszę zarezerwować na wymianę sprzęgła?

    5. Szyby - muszę ściemniać bo przy fioletowo granatowym lakierze przejrzyste szyby są nieakceptowalne. I tu kolejny dylemat Nie lubię jak jest duża różnica w zaciemnieniu między przednimi i tylnymi szybami. Myślę sobie żeby ściemnić ze skokiem o 1 ton między przodem a tyłem.
    Na folii llumara - przód 80 % tył 50% folia lustrzana - podzielcie się zdaniem opinią.

    Niestety jako świeżak na forum nie mogę foto dodawać - chyba ze czegoś nie ogarniam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    1. Nie wiem jak z prześwitem, ale wiele julek wygląda świetnie na 17 - kwestia wzoru felgi. To fajny kompromis między wyglądem, a komfortem. Czytałem sporo opinii o racingline dostępnych na allegro i ja osobiście nie polecam, o ile nie odradzam ..
    2. https://www.forum.alfaholicy.org/mit..._jeszcze_.html może znajdziesz rozwiązanie dla siebie
    4. Diagnoza jak najbardziej możliwa, z tego co pamiętam to mi mechanik mówił że 1,5k za części i robocizne
    5. Rób zgodnie z przepisami, reszta to indywidualna kwestia - nie przedobrzyj !

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    może znajdziesz rozwiązanie dla siebie
    Super. Dziekuje za linka nie znalazłem go wczesniej. Widzę że temat częsty. Lecę po kolejną uszkę WD i lje tam gdzie piszą

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Witam. Tydzień temu kupiłem JULKE po wypadku i rozbierałem fotel. W środku jest specjalny stelaż który się przesuwa razem z zagłówkiem pod obciążeniem. Rozepnij fotel z tyłu są dwa suwaki i tam znajdziesz przyczyne. Na dole są plastiki które trzeba posmarować i u góry gdzie wychodzi do zagłówka.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Tylko nie żadne WD40, do smarowania jest smar, najlepiej taki który nie spływa w wysokiej temperaturze.
    Ja w ten sposób pozbyłem się dźwięków fotela z Mito, biały smar litowy rozwiązał sprawę.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLAWAK Zobacz post
    Witam. Tydzień temu kupiłem JULKE po wypadku i rozbierałem fotel. W środku jest specjalny stelaż który się przesuwa razem z zagłówkiem pod obciążeniem. Rozepnij fotel z tyłu są dwa suwaki i tam znajdziesz przyczyne. Na dole są plastiki które trzeba posmarować i u góry gdzie wychodzi do zagłówka.
    Wielkie dzięki - przydatne info.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piun Zobacz post
    cena kapci.
    18" w standardowym 225/40 R18 nie sa super drogie, a juz napewno nie sa mega drozsze od 17 cali.

    https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/...jY4PKkkjSi9pE=

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    polecam 18, mam i jezdzi sie bardzo fajnie

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    ja też ;-)

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    625

    Domyślnie

    ja też ;-)

Podobne wątki

  1. Kilka pytań do tego co gnębi moją alfę
    Utworzone przez kellyq w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 18:40
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 20:52
  3. Kupiłem Alfę i potrzebuję pomocy :)
    Utworzone przez koque w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 04:21
  4. [146] Pytań kilka o moją Alfę
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 20:15
  5. Boże! Dlaczego kupiłem tą Alfę 156?!!...
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory