Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Wysokie spalanie, 1.4 MA 170 km, LPG.

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    Jakiś sprawdzony sposób jak to wyregulować? Dużej siły trzeba przy tym użyć? 0.8 a 0.75 to jednak malutka różnica, poczytałem na necie i jacyś specjaliści piszą o imadle i młotku, trochę dziwna sprawa
    Ja pierdziele...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    A skąd te informacje, że należy zmniejszyć przerwę w świecach? Jakaś instrukja serwisowa lpg o tym mówi? Jaki miałby być tego cel?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    A skąd te informacje, że należy zmniejszyć przerwę w świecach?
    Z praw fizyki .
    Manual silnika określa ,że przerwa ma być 0.75 mm +-0.05 mm .
    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Jakaś instrukja serwisowa lpg o tym mów
    Tak lata praktyki gazowników
    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Jaki miałby być tego cel
    Zmiejszenie obciążenia cewki i czasem jak układ WN jest już zmęczony to ,,stabilizacja ,,pracy silnika.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Z praw fizyki .
    Pozwolę sobie dopowiedzieć że chodzi o resystancję mieszanki paliwowo-powietrznej. Dla LPG jest ona po prostu większa i z tego powodu trudniej o zapłon.


    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Pozwolę sobie dopowiedzieć że chodzi o resystancję mieszanki paliwowo-powietrznej. Dla LPG jest ona po prostu większa i z tego powodu trudniej o zapłon.


    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    W piątek dopiero dojdą świece, ogólnie myślałem że po prostu tak jest że muszę dodać więcej gazu jak jeżdżę na lpg że silnik szybciej zareagował bo wydaje się ospały, a z tego co czytam to może to być po prostu wina nie wyregulowanych dobrze świec?

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to wydaje mi się, że wina jest w instalacji gazowej, a dokładnie w jej regulacji. Na gazie silnik ma reagować i jachać tak samo jak na benzynie, żadne tam przymulenia, mniejsza moc itp, to tylko wymówki instalatora na źle założoną lub wystrojoną instalkę. Moje mito jest trzecim autem z gazem jakie miałem i w żadnym nie było problemów z mocą itp. Co do świec to można zmienić, ale przerw vym nie ruszał - na opakowaniu jest napis by nie regulować - żebyś potem nie pisał że szukasz silnika bo kawałek świecy wpadł do cylindra - a już na pewno nie ustawiaj młotkiem i imadłem.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    Z tego co piszesz to wydaje mi się, że wina jest w instalacji gazowej, a dokładnie w jej regulacji. Na gazie silnik ma reagować i jachać tak samo jak na benzynie, żadne tam przymulenia, mniejsza moc itp, to tylko wymówki instalatora na źle założoną lub wystrojoną instalkę.
    Tutaj się zgodzę, może to być wina instalcji gazowej jak np. regulacji, zbyt długich przewodów gazowych od wtryskiwaczy do kolektora lub zamontowanie dysz wtryskiwaczy daleko od wtryskiwaczy gazowych, złych ich kątów itp.- sam mialem okazję poprawiać samochod po gazowniku, ale źle dobrane lub uszkodzone świece również mogą wpływać na opóźnioną reakcję na gaz.


    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    Co do świec to można zmienić, ale przerw vym nie ruszał - na opakowaniu jest napis by nie regulować - żebyś potem nie pisał że szukasz silnika bo kawałek świecy wpadł do cylindra - a już na pewno nie ustawiaj młotkiem i imadłem.
    Nie chcesz regulować przerw świec to czesto są dostępne specjalne do LPG z mniejszą przerwą miedzy elektrodami. Do LPG nie powinno się stosować świec wieloelektrodowych.





    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Tutaj się zgodzę, może to być wina instalcji gazowej jak np. regulacji, zbyt długich przewodów gazowych od wtryskiwaczy do kolektora lub zamontowanie dysz wtryskiwaczy daleko od wtryskiwaczy gazowych, złych ich kątów itp.- sam mialem okazję poprawiać samochod po gazowniku, ale źle dobrane lub uszkodzone świece również mogą wpływać na opóźnioną reakcję na gaz.



    Nie chcesz regulować przerw świec to czesto są dostępne specjalne do LPG z mniejszą przerwą miedzy elektrodami. Do LPG nie powinno się stosować świec wieloelektrodowych.





    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Muszę je wyregulować bo już kupiłem świece, IKR9J8. Stwierdzam że jeśli to nie pomoże to po prostu udam się do gazownika u którego zakładałem instalacje, powiem mu że reakcja na na pedał gazu jest dość powolna i spalanie przy 1 sięga koło 30-40 litrów, plus po całej nocy na zimnym silniku, przez około 3-5 minut następuję bardzo głośna i nierówna praca silnika.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    przez około 3-5 minut następuję bardzo głośna i nierówna praca silnika.
    Ale chodzi tylko głośno czy oprocz tego samochod przygasa, falują obroty a nawet gaśnie? Z tego opisu przypuszczam że ewentualnie mogly się mapy benzynowa i gazowa rozjechac (kwestia regulacji) ale to może potwierdzić tylko podpięcie się do kompa i popatrzenie na korekty czy są takie same na benzynie i lpg (musisz mieć interfejs diagnostyczny). Ew. Szukaj dobrego gazownika w Twojej okolicy żeby posprawdzał.

    Daj znać czy wymiana świec polepszyla sytuacje.




    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ogólnie wygląda to następująco :
    Odpalam auto rano, występuje ten problem od kiedy zaczęło robić się zimno, w tym czasie padł mi akumulator, silnik chodzi nie równo, faluje, obroty są podwyższone na jałowym około 1100, z wydechu widać że praca jest nie równa, obejrzałem sporo filmów na YouTube i gość właśnie miał taki przypadek, tylko że u niego jest to cały czas, a u mnie przez pierwsze 3-4 minuty, potem silnik pracuje ok, zwłaszcza na wysokich biegach, na niskich spalanie jest wysokie, sypnal mi błędem p0300, p0304, p0301, więc pierwszy trop stwierdziłem że świece, najdziwniejsze jest to że np. Auto postoi 8 h i ta sytuacja nie występuje, tylko przy pierwszym odpaleniu rano, może po prostu temperatura koło 0 tak wpływa, jeśli nic nie pomoże to jadę do gazownika.

Podobne wątki

  1. wysokie spalanie 1.9 JTD
    Utworzone przez karolszreder w dziale GT
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 21:11
  2. Wysokie spalanie
    Utworzone przez Dejwuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 19:51
  3. Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:20
  4. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  5. [145] Wysokie spalanie
    Utworzone przez pavvel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory