Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: Wysokie spalanie, 1.4 MA 170 km, LPG.

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Z praw fizyki .
    Manual silnika określa ,że przerwa ma być 0.75 mm +-0.05 mm .

    Tak lata praktyki gazowników

    Zmiejszenie obciążenia cewki i czasem jak układ WN jest już zmęczony to ,,stabilizacja ,,pracy silnika.
    Bądź uprzejmy i wrzuć screena z manuala.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Proszę bardzo
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki [emoji846]. Właśnie zmierzyłem przerwę w starych świecach NGK serwisowych z aso FPT i przerwa była 0.75. Zajrzałem do katalogu firmowego NGK online, tam też jest podane 0.75 Wygląda na to, że przerwa jest ustawina fabrycznie na 0.75. Skąd wiec potrzeba zmniejszania przerwy? Aktualnie wsadzone NGK mam zexskepu bez logo FTP, Sprawdzę z ciekawości jak jest.

    Edit: zprawdzone. Przerwa jest 0.75mm
    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 02-01-2020 o 23:46

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Nie mam silnika MA ale tak na chłopski rozum moim zdaniem problem wystąpił po kalibracji. Nie wiem czy to może mieć znacznie, ale czy silnik na pewno był dobrze nagrzany do temperatury roboczej przy kalibracji (wnioskuję że chodzi o temp. oleju a nie cieczy chłodzącej)?
    O Temp cieczy chodzi. Z prostego, (nie jedynego) powodu. Reduktor musi być dogrzany/stabilne parametry gazu


    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    O Temp cieczy chodzi. Z prostego, (nie jedynego) powodu. Reduktor musi być dogrzany/stabilne parametry gazu


    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nie chodziło mi o regulację instalacji LPG bo to chyba oczywista sprawa chyba że regulacja powinna być wykonana w stabilnych warunkach chyba, że wprowadza się korekty temperaturowe wtedy się to wykonuje od zimnego silnika aż do nagrzania. Chodziło mi o kalibrację systemu MA jeśli w Waszych silnikach takową się wykonuje ale nie miałem pewności co dokładnie Autor wątku miał na myśli pisząc że wykonał kalibrację dlatego kilka postów nizej pytalem się co to była za kalibracja tzn. co dokładnie było w jej zakresie zrobione.

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Piszesz że wykonałeś kalibrację - na czym ona polegała?


    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Nie chodziło mi o regulację instalacji LPG bo to chyba oczywista sprawa chyba że regulacja powinna być wykonana w stabilnych warunkach chyba, że wprowadza się korekty temperaturowe wtedy się to wykonuje od zimnego silnika aż do nagrzania. Chodziło mi o kalibrację systemu MA jeśli w Waszych silnikach takową się wykonuje ale nie miałem pewności co dokładnie Autor wątku miał na myśli pisząc że wykonał kalibrację dlatego kilka postów nizej pytalem się co to była za kalibracja tzn. co dokładnie było w jej zakresie zrobione.





    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Nie robi się kalibracji MA po okresowej wymianie oleju silnikowego. LPG nie pracuje na zimnym silniku. Im niższa ustawiona temp. przejscia na gaz, tym dla korekt gorzej w czadie eksploatacji, szczególnie jak sie jeździ na codzień "wokół komina"

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 02-01-2020 o 19:59

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Nie robi się kalibracji MA po okresowej wymianie oleju silnikowego.
    Ok, dzięki za uświadomienie ale dalej nie wiem co Autor miał na myśli twierdząc że wykonał kalibrację po wymianie akumulatora.
    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    LPG nie pracuje na zimnym silniku. Im niższa ustawiona temp. przejscia na gaz, tym dla korekt gorzej w czadie eksploatacji, szczególnie jak sie jeździ na codzień "wokół komina"
    Temperatura przejścia na gaz 15 czy 30 stopni czy nawet więcej to nie jest temperatura nagrzania się silnika w więc śmiem twierdzić że silnik wtedy jest zimny, chyba że zostałem źle zrozumiany. Jeśli masz dobre wtryskiwacze to są mało wrażliwe na temperaturę gazu ale te gorsze też dają radę jak masz ustawione odpowiednie korekty na temperaturę gazu czy reduktora itp. więc nawet na nierozgrzanym całkiem silniku korekty na pb i lpg powinny być podobne. Kwestia sumiennej regulacji chyba że instalacja lpg kiczowa. Jedyny problem jaki może występować przy jeździe na LPG w niskich temperaturach to zalepianie się wtryskiwaczy ale to już inna bajka.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Może ktoś (instalator brc, stag.. ) fachowo zechce się wypowiedzieć na temat korekt temperaturowych w instalacji gazowej i ustawiania temp. przejscia na lpg dla cieczy w reduktorze

    Odnośnie kalibracji po wymianie aku, o której kolega wyżej wspominał, że taką robił, też z ciekawością czekam na odpowiedź. Może chodziło o pokręcenie kołami

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Może ktoś (instalator brc, stag.. ) fachowo zechce się wypowiedzieć na temat korekt temperaturowych w instalacji gazowej i ustawiania temp. przejscia na lpg dla cieczy w reduktorze
    Też chętnie zaczerpnę opinii specjalisty sam mam na koncie regulacje instalacji lpg kilku samochodów które były że tak powiem praktycznie nie do jazdy bo były spartaczone przez gazowników w tym także swoje które zakupiłem z instalacjami lpg. Instalacje poprawiłem, wyregulowałem, mam tylko nadzieję że nie zrobiłem tego gorzej niż Oni ale obecnie regularnie obserwuje ich korekty na lpg i pb są takie same z dokładnością do 5 % a samochody odżyły i żadnych problemów

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Wymieniłem świece, posiadały już przerwy na poziomie 0.75, auto się ożywiło i pracuje dużo lepiej, przy temperaturze około od 0 do 2 stopni nie uświadczyłem dziwnej pracy silnika, jednak przy minusowej temperaturze silnik pracował dużo głośniej jak wcześniej ale gdzieś około minuty, nie tak jak wcześniej 3-5 min. Nie wiem co z tym zrobić dalej, błędy skasowałem i póki co się nie pojawiły. Myślicie że to może być wina akumulatora który najwidoczniej dogorywa? Chciałem na nim jeszcze przejeździć tą zimę i na następną zmienić, jednak jeśli to ma mieć taki zły wpływ na auto to się szarpnę i wymienię.

Podobne wątki

  1. wysokie spalanie 1.9 JTD
    Utworzone przez karolszreder w dziale GT
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 21:11
  2. Wysokie spalanie
    Utworzone przez Dejwuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 19:51
  3. Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:20
  4. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  5. [145] Wysokie spalanie
    Utworzone przez pavvel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory