Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Wysokie spalanie, 1.4 MA 170 km, LPG.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Angry Wysokie spalanie, 1.4 MA 170 km, LPG.

    Hej wszystkim, jestem posiadaczem julki z 2010 r. o silniku 1.4 MA 170km, około 2 miesiące temu zdecydowałem się na montaż LPG do niej, wszystko działało dobrze dopóki nie przyszły mrozy, otóż wydarzyła się sytuacja taka że padł mi akumulator, kolega przywiózł mi prostownik, naładowaliśmy akumulator, zrobiłem kalibracje itp. i okazało się że spalanie w mojej julce sporo wzrosło, zwłaszcza na małych biegach czyt. 1-3 głównie, przy ruszaniu potrafi pokazać mi 50 l/100 km, 30-40 l/100 km jest to całkowita normalność, wcześniej jakoś pokazywało to dużo mniej, dodatkowo sytuacja z wysokim spalaniu również pokazuje się na 3 biegu gdzie oscyluje około 18-20, jak jadę na pierwszym biegu i na samym sprzęgle pokazuje 20l, pojechałem do gazownika i polecił mi wyjąć akumulator, pojeździć na benzynie około 100 km dla kalibracji, tak też zrobiłem jednak nic się nie poprawiło.
    Na 5-6 biegu spalanie wydaje się w porządku, oczywiście przy prędkościach 120+ wędruje w górę, no ale wcześniej oczywiście też tak było, dodatkowo zauważyłem że jak temperatura spada poniżej 0, powiedzmy jest to -2 to silnik przy starcie na zimnym, mocno hałasuje, tzn. jego praca jest dużo głóśniejsza, czytałem tu na forum że jest to normalne dla tego silnika. Miał ktoś z was podobne objawy? nie mówię tutaj konkretnie o lpg, ale zauważyłem że na benzynie spalanie również wzrosło, zaznaczam że posiadam ALfaOBD, oraz icara, mogę zrobić logi, tylko pytanie do was dokładnie czego.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Spalanie liczyłeś na podstawie tankowań, czy tylko chwilowego wskazania kompa?

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Wskazań komputera, ale zauważyłem również że dużo częściej muszę tankować gaz Ogólnie komputer na średnim spalaniu pokazuje normalnie, ale tak jak mówiłem 1-3 bieg to spalanie leci w górę nawet do 50 L, zaznaczam że nie wygląda to tak że pedał w podłogę tylko delikatnie ruszam i nawet w tedy 40-50 potrafi pokazać.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Człowieku, sprawdź spalanie przy tankowaniy, a Nie bajki opowiadasz o chwilowym...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Sprawdzenie w realu najważniejsze, ale to, że pokazuje na wyswietlaczu 50l/100km, to też nie jest normalne. Może jakies zakłocenia są po OBD w, zwiazku z instalacją lpg. Jaką masz instalację?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Sprawdzenie w realu najważniejsze, ale to, że pokazuje na wyswietlaczu 50l/100km, to też nie jest normalne. Może jakies zakłocenia są po OBD w, zwiazku z instalacją lpg. Jaką masz instalację?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Posiadam instalacje Staga, wszystko było dobrze przed tym rozłączeniem akumulatora.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    naładowaliśmy akumulator, zrobiłem kalibracje itp. i okazało się że spalanie w mojej julce sporo wzrosłoonkretnie o lpg, ale zauważyłem że na benzynie spalanie również wzrosło, zaznaczam że posiadam ALfaOBD, oraz icara, mogę zrobić logi, tylko pytanie do was dokładnie czego.
    Nie mam silnika MA ale tak na chłopski rozum moim zdaniem problem wystąpił po kalibracji. Nie wiem czy to może mieć znacznie, ale czy silnik na pewno był dobrze nagrzany do temperatury roboczej przy kalibracji (wnioskuję że chodzi o temp. oleju a nie cieczy chłodzącej)?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Nie mam silnika MA ale tak na chłopski rozum moim zdaniem problem wystąpił po kalibracji. Nie wiem czy to może mieć znacznie, ale czy silnik na pewno był dobrze nagrzany do temperatury roboczej przy kalibracji (wnioskuję że chodzi o temp. oleju a nie cieczy chłodzącej)?
    Tzn.? Masz na myśli czy jazda po restarcie akumulatora odbyła się na nagrzanym silniku od razu?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Piszesz że wykonałeś kalibrację - na czym ona polegała?
    Z tego co się orientuję u Was wykonuje się kalibrację systemu MA (i tą mam na myśli) np. po zmianie oleju (a więc kiedy jego parametry się zmienią). Skoro tak to moim zdaniem do poprawnego działania systemu należy ją wykonywać po nagrzaniu silnika kiedy olej ma odpowiednie parametry w danej temperaturze ale może ktoś to potwierdzi.
    W skrócie: czy kalibracja którą wykonaliście była wykonana prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 25-12-2019 o 11:32

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    Posiadam instalacje Staga, wszystko było dobrze przed tym rozłączeniem akumulatora.
    Dobra instalacja, jeśli rozlłaczenie aku daje takie skutki.

Podobne wątki

  1. wysokie spalanie 1.9 JTD
    Utworzone przez karolszreder w dziale GT
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 21:11
  2. Wysokie spalanie
    Utworzone przez Dejwuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 19:51
  3. Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:20
  4. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  5. [145] Wysokie spalanie
    Utworzone przez pavvel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory