Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Giulietta QV - benzyna w oleju silnikowym

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    12

    Domyślnie Giulietta QV - benzyna w oleju silnikowym

    Mam problem w mojej Giuliettcie QV z 2011r. temat trwa już jakieś 3 miesiące, po wymianie oleju i zalaniu go do około połowy miarki na bagnecie poziom ten wraz z kolejnymi kilometrami się podnosi, przykładowo po 200 km jest już ponad maksymalny stan. Przez ten czas zdążyłem już wymienić pompę wysokiego ciśnienia na drugą używaną. Wysłałem też wtryskiwacze paliwowe na czyszczenie oraz sprawdzenie wraz z testem na podciekanie (wszystkie parametry w normie). Obie powyższe czynności nie przyniosły żadnego efektu. Wszystkie podstawowe parametry również były sprawdzane i są w normie. Samochód przyspiesza bez żadnego problemu, nie szarpie oraz nie kopci. Nie wyświetla też żadnych błędów. W najbliższym czasie jestem umówiony do mechanika który wykręci mi świece i wprowadzi kamerę aby podejrzeć w jakim stanie są tłoki.

    Czy ktoś z was miał podobny problem do mojego albo ma pomysł co jeszcze warto sprawdzić? Ręce już mi powoli opadają

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    może nie benzyna, a płyn? Jestes pewny, że to bena?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Tak ,czuć wyraźnie zapach benzyny. Pozostałe płyny są w normie, ani nie ubywają ani nie przybierają poziomu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    rozumiem że pierwszy pomiar poziomu oleju był właściwie zrobiony? pytam bo w 1.75 jest ciężko dobrze sprawdzić poziom, przez to że prowadnica bagnetu się brudzi wewnątrz i potem odczytuje się losowe wskazania. na pewno olejowi trzeba dać dobrze spłynąć, a prowadnicę przeczyścić w ten sposób, że wkłada się bagnet prawie do końca (powiedzmy bez 3cm) wyciąga, przeciera, tak kilka razy, i dopiero wtedy się sprawdza. co do elektronicznego wskaźnika, to on potrzebuje czasu żeby się ustabilizować, lanie oleju na wskazanie z niego to raczej proszenie się o to żeby zalać niewłaściwą ilość oleju.

    co do zapachu benzyny, to akurat norma dla tego silnika szczególnie jak jeździ się na krótkie odcinki. u siebie badałem po 8tyś km od wymiany oleju i miałem zaznaczone że jest powyżej 5% paliwa w oleju. freakowałem (też były sprawdzane wtryski, wymieniane różne rzeczy), a auto jeździło zchipowane, i jeździ do dziś u nowego właściciela.
    nie Twój przypadek skoro wtryski sprawdzałeś, ale dodam dla innych - parę late temu był w UK przypadek że gościowi lał wtrysk z tego co doszedł na samym końcu (w 159 TBI), ASO nie umiało zdiagnozować, turbiny padały mu co kilka tyś km a ASO wymieniało i po wymianie trzeci raz oddał auto dealerowi w rozliczeniu za inne.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Pierwszy pomiar na pewno jest odpowiedni (samochód stoi na płaskiej powierzchni, zimny silnik wtedy wszystko jest ok). Odnośnie samego sprawdzenia stanu to jestem świadomy że są problemy z odczytem, w mojej niestety nie ma wskaźnika elektronicznego i nie mam nawet tego jak przyrównać, ale przykładowo po zalaniu świeżego oleju i wsunięciu bagnetu do końca mam połowę stanu, po 200 km połowę stanu mam jak włożę bagnet do żółtego plastiku\rączki. Dodatkowo jak wyjmę bagnet i ustawię go pionowo to olej ścieka z niego dość szybko (widać że nie jest to typowa gęstość oleju tylko jest rozrzedzony).

    Co do moich wtryskiwaczy to też nie jestem taki pewny bo niby wszystko jest OK ale podobno testowanie na maszynie nigdy nie da takich warunków jak praca w silniku gdzie dochodzą wysokie temperatury.

    Udało mi się znaleźć post na włoskim forum gdzie był taki sam problem i właśnie po wymianie wtryskiwaczy na gwarancji w ASO problem zniknął.
    Orientujesz się może czy w tym przypadku z UK były jakieś dodatkowe objawy, błędy?

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał TURKON Zobacz post
    Przez ten czas zdążyłem już wymienić pompę wysokiego ciśnienia na drugą używaną.
    Pytanie czy jest sprawna?
    Najczęściej to pompa przecieka przez trzpień.
    Wtryskiwacze sprawdzałeś gdzie? Były testowane na ciśnieniu roboczym?
    Nie napisałeś jakie odcinki jednorazowo pokonujesz i nic o swojej technice jazdy.
    A termostat w jakiej kondycji?/ ale wg. ecu a nie wskażnika w liczniku/
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 27-12-2019 o 15:24
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    [MENTION=80172]TURKON[/MENTION] jak chcesz mieć pewność co do ilości paliwa w oleju to wyślij do analizy - ja wysyłałem do archoil.pl, bodajże 89zł. zadzwoń do nich najpierw i się tylko upewnij czy podają szczegółowo ilość paliwa, bo u mnie podali >5% kilka lat temu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    w 1.8 tbi też jest uszczelka smoka w misce jak w 2.0 jtdm,multijet. Moża to jest wina ? po 9 latach lepiej ją wymienić

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

     ‏  ‏  ‏  ‏  ‏
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 29-12-2019 o 22:03

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Pytanie czy jest sprawna?
    Najczęściej to pompa przecieka przez trzpień.
    Wtryskiwacze sprawdzałeś gdzie? Były testowane na ciśnieniu roboczym?
    Nie napisałeś jakie odcinki jednorazowo pokonujesz i nic o swojej technice jazdy.
    A termostat w jakiej kondycji?/ ale wg. ecu a nie wskażnika w liczniku/
    Pewności co do sprawności pompy nie mam, za bardzo nie wiem jak można ją sprawdzić. Wtryskiwacze były sprawdzane w Bosch Service Gładysek w Krakowie. Co do samych testów to było ich sporo, postaram się wieczorem wrzucić więcej danych jak będę miał kartkę przed sobą.

    Jeśli chodzi o pokonywane odcinki to w tygodniu jest to głównie dojazd do pracy gdzie silnik nie zdąży złapać nawet temperatury, ale też często zdarza mi się zrobić trasę około 300 km przez weekend. Na ogół jeżdżę spokojnie, czasami jej depnę jak widzę że silnik jest rozgrzany Nie jest to na pewno jazda 0/1
    Co do wskazań temperatury z poziomu ECU to nie wiem, sprawdzę to. Według wskaźnika na liczniku jest wszystko OK.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=80172]TURKON[/MENTION] jak chcesz mieć pewność co do ilości paliwa w oleju to wyślij do analizy - ja wysyłałem do archoil.pl, bodajże 89zł. zadzwoń do nich najpierw i się tylko upewnij czy podają szczegółowo ilość paliwa, bo u mnie podali >5% kilka lat temu.
    Dzwoniłem ale nie odbierają, pewnie przerwa świąteczna
    Spróbuje w przyszłym tygodniu

Podobne wątki

  1. [159] ropa w oleju silnikowym
    Utworzone przez m1750 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2019, 12:29
  2. Benzyna w oleju
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory