Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Włamanie, uszkodzony zamek i takie tam problemy z cywilizowanych krajów Europy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie Włamanie, uszkodzony zamek i takie tam problemy z cywilizowanych krajów Europy

    Czołem!

    Stałem się uczestnikiem nie-do-końca-uzgodnionej ze mną akcji pod tytułem 'włamanie do mojego samochodu'. Abstrahując od listy rzeczy, które zginęły, a która jest trochę absurdalna (okulary przeciwsłoneczne z aliexpress mnie nie bolą, ale tym pilotem do flappera z wydechu to mam nadzieję, że się ktoś, kuwa, udławi) mam też oczywiście rozwalony zamek. Tzn. ktoś włamał się wsadzając coś do środka zamka, udało mu się otworzyć drzwi, ale oczywiście to wspomniane wcześniej coś się złamało (najprawdopodobniej, tak tylko zgaduję bo nie mam doświaczenia w fachu złodzieja) i uniemożliwia mi wsadzenie kluczyka do środka - wchodzi tak do połowy długości a potem coś go blokuje.

    No i moje pytanie: chciałbym doprowadzić zamek do działania, bo jednak trochę głupio nie móc otworzyć auta w razie awarii aku albo zgubienia głównego kluczyka (albo jego kradzieży, hehe) i czy ktoś z Was wie, jak taką usterkę ogarnąć? Wiadomo, najpierw ubezpieczyciel, AC itp itd, czekanie na odzew blablabla - mnie bardziej chodzi o techniczną część całej zabawy. Czy da się taki zamek rozebrać, usunąć ciało obce i przywrócić mu działanie, czy tylko wymiana całego zamka/klamki? A jeśli wymiana, to czy da się dobrać sam zamek według jakiegoś kodu na kluczyku, czy trzeba wymieniać wszystko włącznie ze stacyjką? No i takie tam jeszcze moje poboczne przemyślenia - czy takie np ASO w Żorach sobie z tym poradzi, czy rozwali mi przy okazji coś innego i lepiej szukać innego warsztatu w okolicy?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    prawdopodobnie miałeś włam na tzw wyrwę czyli wbijany jest twardy element w zamek i siłowo przekręcany. Wkładka trup- moja rada- masz AC- to zakup po kodzie i nr vin nowej wkładki i wymiana- tu nic nie wymyślisz - zapadki sa tak delikatne ze tematu nie przeskoczysz

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    No tak właśnie chciałbym to załatwić, tylko zastanawiałem się, czy da się wymienić samą wkładkę czy trzeba od razu ze stacyjką - jak tak to wporzo. A w Giuliettcie da się ją wymienić bez demontowania całego boczku drzwi? Jakoś od zewnątrz czy w inny sposób?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Tak w ASO zamówią jedną wkładkę dedykowaną do Twojego auta- nie trzeba kupowac całego kompletu- dajesz dowód nr VI ni karta kodowa o ile pamiętam.
    po otwarciu drzwi bedziesz miał obok zamka taką czarną gumowa zaślepkę - pod ta zaślepką będziesz miał taką malutką śrubkę na o ile pamiętam imbusa. Musisz ją popuścić ale nie wykręcić całkiem bo jak wpadnie do drzwi to juz jej nie znajdziesz. potem wkładasz kluczyk czy coś innego w zamek i lekko pociągasz do siebie- wychodzi wkładka wraz z obudowa.
    To jest sytuacja w której do wymiany jest tylko wkładka bo jak coś połamali głębiej to niestety bez rozbiórki drzwi i wymiany kasety klamki się nie objedzie. Ja bym zgłosił z AC i oddał do ASO a naprawę bezgotrówkową- niech się martwią

  5. #5
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Co to jest ten "flapper z wydechu"?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Przepustnica do wydechu. Kieruje obiegiem spalin i - przynajmniej w moim przypadku - pozwala na puszczanie ich tylnym tłumikiem albo jego ominięcie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    To nie jest standardowe wyposażenie samochodu - ja mam wymieniony układ wydechowy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Potwierdzam, miałem kiedyś włam do auta grupy VAG, ale na tak sam typ kluczyka. Zapadki są zmielone, nie uratujesz tego.
    Ja zamawiałem wkładki pod kluczyk po kodzie VIN, mimo iż nie byłem pierwszym właścicielem auta i było ryzyko, że ktoś wcześniej wymienił zamki.
    Na szczęście udało się i kluczyk pasował, ale na zamówione zamki czekałem prawie 4 tygodnie. Koszt oczywiście kosmiczny, ale było AC i wszystko pokrył ubezpieczyciel.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Czaję, czaję. Czy jak klamka działa normalnie & otwieranie/zamykanie z pilota też, to jest szansa, że do wymiany będzie sama wkładka, czy to tylko wróżenie z fusów i dopóki tego nie rozbiorą w serwisie to nie będę wiedział?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    i tak muszą zamówić- wg Eper przyjdzie kpl. bębenków z nowymi kluczami zakodują zamontują i się okaże czy wystarczy ale jak reszta chodzi to powinno styknąć- wg eper ok 2500 pln

Podobne wątki

  1. [159] Uszkodzony zamek lewy przód
    Utworzone przez Szaman_75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 11:20
  2. [159] Próba włamania - uszkodzony zamek
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 20:02
  3. Uszkodzony zamek w drzwiach
    Utworzone przez dasio w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 14:07
  4. [159] zamarznięte drzwi, uszkodzony zamek?
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 10:34
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory