Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Gniazdko zapalniczki i rejestrator samochodowy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Gulietta
    Postów
    15

    Domyślnie Gniazdko zapalniczki i rejestrator samochodowy

    Hej,

    szukam gniazdka z usb do wejscia zapalniczki, ktore nie wypada.

    Giulietta

    Mam dwa i niestety kazde wypada, jest to uciazliwe, poniewaz do tego usb jest podpieta kamera, a przez to czesto sie rozlacza.

    Czy mozecie polecic gniazko, ktore nie wypada? albo moze macie pomysl, czy moge podpiac rejestrator do innego wejscia?
    Dzieki

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Mam Baseus grain - chowa się cała i nic nie wypada.
    Kamerkę najlepiej podpiąć na stałe do bezpiecznikow - wpisz na Ali dashcam hardwire kit i znajdziesz rozwiązanie

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Podklej taśmą końcówkę nie zasłaniając wtyków, aby była grubsza. Ja tak zrobiłem i korzystam od lipca, nic się nie rozłącza

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Podłącz na stałe, ale tak żeby było zasilanie wyłączone po wyłączeniu zapłonu.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Niestety przedliftowe Giulietty mają dość nietypową wielkość gniazda zapalniczki. Tzn ciut za duże i dlatego większość wtyków dość luźno się trzyma. Pozostaje kwestia tak jak wyżej Koledzy podpowiedzieli.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ludziska- już było wiele razy - Gniazdo zapalniczki jest od ZAPALNICZKI - jest płytsze niż gniazdo 12 V przeznaczone do ładowania - trzeba sobie je wymienić i tyle i nic nie będzie wypadało/rozłączało
    o takie
    https://allegro.pl/oferta/nowe-gniaz...12v-7152509999
    https://allegro.pl/oferta/gniazdo-za...nal-8342142787

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    O i gitara, dzięki

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Gulietta
    Postów
    15

    Domyślnie

    - - - Updated - - -


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Podłącz na stałe, ale tak żeby było zasilanie wyłączone po wyłączeniu zapłonu.
    Hej, a w jaki sposob to zrobic? Dam rade sama, czy to bardziej skomplikowane?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Mam Baseus grain - chowa się cała i nic nie wypada.
    Kamerkę najlepiej podpiąć na stałe do bezpiecznikow - wpisz na Ali dashcam hardwire kit i znajdziesz rozwiązanie
    To ta?
    rcpro.pl/product-pol-14465-Ladowarka-samochodowa-Baseus-Grain-2x-USB-5V-3-1A-czarna.html

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ludziska- już było wiele razy - Gniazdo zapalniczki jest od ZAPALNICZKI - jest płytsze niż gniazdo 12 V przeznaczone do ładowania - trzeba sobie je wymienić i tyle i nic nie będzie wypadało/rozłączało
    o takie
    Hej, dziekuje za odpowiedz. Te gniazka, ktore podales nie maja usb, a ja potrzebuje wejscia na 2 usb. Czy wejscie usb dokupuje sie osobno do tych zapalniczek?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz pojęcie o elektryce.. Trzeba wyjąć gniazdo zapalniczki. Do niego dochodzi od spodu kabel dwużyłowy. Trzeba sprawdzić, który to plus, a który to minus i do tych kabli wpiąć za pomocą szybkozłączek dwa kabelki od kamery, po czym zaizolować i umieścić gniazdo zapalniczki z powrotem na swoim miejscu. Masz wtedy włączanie kamery wtedy gdy przekręcasz kluczyk w stacyjce, bo zasilanie zapalniczki jest tylko wtedy gdy kluczyk przekręcasz. Włączasz silnik, gaśnie kamerka. Jednocześnie wciąż możesz korzystać z gniazda zapalniczki, bo nie jest ono zajęte zasilaniem kamerki. Poza tym masz ładnie ukryte pod osłonami kable zasilania kamery. Nic nie lata, nic się nie majda. Jest gitara.
    Oczywiście drugi sposób, który działa tak samo to wpięcie się w wolne miejsce w skrzynce bezpieczników po lewej stronie kierownicy. Pytaj jak to zrobić tych, którzy się tak podpięli.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    23

    Domyślnie

    Wystarczy kupić bypass bezpiecznika mini. Wpiąć się tam, gdzie pojawia się plus po załączeniu zapłonu ( nie pamiętam który to bezpiecznik). Minusa łatwo wziąć ze śruby na klucz 13 pod klapką skrzynki ( i dolutowac sobie gniazdo 12v do kabelków, by podłączyć zasilanie rejestratora). Kabel od kamery puścić szczeliną między słupkiem a deską, dalej wepchnąć go pod osłonę słupka i podsufitkę.

Podobne wątki

  1. Wideo rejestrator przód+tył
    Utworzone przez Gooku w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2018, 14:01
  2. Rejestrator (kamera) jazdy - ktoś używa?
    Utworzone przez magil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 13:36
  3. Gniazdko do przyczepki - elektryka
    Utworzone przez jasek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 23:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory