Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Niezidentyfikowane brzęczenie 1.4 T-Jet

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Dźwięk wg. mnie dobiega z okolic lewej strony pojazdu - przed kierowcą. Dziś wziąłem się za wymianę poduszki lewej skrzyni biegów z naiwną nadzieją, że to może ona. Posprawdzałem wszystkie kable, wiązki, śruby, złącza przy tej okazji i ... nic podejrzanego nie zauważyłem. Po wymianie brzęczy jak brzęczało.

    No ręce mi już opadają.

    Sprawdzone też mocowanie chłodnic, było lekko opuszczone z prawej strony, poprawiłem. To nie to. Osłony tarcz hamulcowych przejrzane, trzymają się ładnie.

    Skrzynia?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Jeśli po wciśnięciu sprzęgła dźwięk znika,to może skrzynia

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    No właśnie... Nie znika. Przy wcisnietym sprzęgła też jest to słyszalne przygazowując na postoju.

    Co za cholerna blacha (?) może to być. Już niemalże wszystko przetrzepane w tym samochodzie zostało.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Podczas jazdy sprawdź czy nie drgają ci klocki hamulcowe , jak się pojawi dźwięk naciśnij pedał hamulca.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Hej, a może osłona termiczna ta przed silnikiem na kolektorze wydechowym? albo osłona silnika on się składa z platiku i kawałka blachy, która to przy złym skręceniu lubiała wpadać w rezonans. W ogóle to połączenie to takie liche...

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Podczas jazdy sprawdź czy nie drgają ci klocki hamulcowe , jak się pojawi dźwięk naciśnij pedał hamulca.
    Efekt był przed zmianą klocków i tarcz przedniej osi, jest i nadal niestety.

    Cytat Napisał Daroo84 Zobacz post
    Hej, a może osłona termiczna ta przed silnikiem na kolektorze wydechowym? albo osłona silnika on się składa z platiku i kawałka blachy, która to przy złym skręceniu lubiała wpadać w rezonans. W ogóle to połączenie to takie liche...
    Osłony kolektora i turbo były wymacane już na samym początku. Wszystkie śruby mocno dociągnięte, luzów żadnych nie czuć. Osłona silnika faktycznie miała blachę lekko luźną, ale metalowe zatrzaski dokręciłem dając pod nie dodatkowo niepalny materiał by dodatkowo ją wytłumić.

    Kilka dni temu podjechałem do najlepszego czarodzieja od mechaniki pojazdowej jakiego znam, by mu wskazać ten efekt. Niestety czas nie pozwolił na jakieś bardzo szczegółowe oględziny, bo pilniejszej interwencji wymagały przegryzione kable przez kuny (smaczna wiązka od czujnika temperatury i map-sensora ). Niemniej odbyliśmy jazdę, chwilę posłuchał i efekt wyłapał (nie za każdym razem idzie go wychwycić). Ostukana i wytrząsana została cała komora silnika, na kanale też nie było nic widać niepokojącego w kwestii brzęczenia.

    Po wrzuceniu letnich kół 18' trzeba mocno się wsłuchać, żeby to brzęczenie wyłapać, ale sama świadomość, że cokolwiek tam się dzieje nie daje mi już spać.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Panowie, moja cierpliwość naprawdę już się kończy - wciąż walczę z tym cholerstwem!

    Myśleliśmy z mechanikiem, że udało nam się trafić w przyczynę tego nieznośnego brzęczenia.
    Wypięliśmy dla testu przewód od serwa hamulcowego i nastała cisza. Z uwagi na to podjąłem decyzję by wymienić serwo i jego przewód z zaworem / przewód nowy, pozmianowy z ASO, serwo z dwuletniego ezgemplarza (także nowy nr katalogowy).
    Części wymienione, brzęczenie jednak pozostało!!! Co to do jasnej anielki może być? Ewidentnie coś z podciśnieniem; coś harczy jak stary gruźlik w momencie zmiany obciążenia, czasem hamowania silnikiem, a także przy mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca, czy podnoszenia obrotów na postoju...
    Ale gdzie dalej szukać, co jeszcze może odpowiadać za taki efekt?

    @ po wczorajszej wymianie serwa zauważyłem, że na zimnym silniku, po nocnym odpaleniu, efekt jest bardziej słyszalny do czasu, aż jednostka nie zejdzie z obrotów. Wystarczy wcisnąć pedał hamulca i dźwięk się pojawia. Po fazie rozgrzewania katalizatora/"ssania" można to wywołać podnosząc obroty silnika; samo wciśnięcie pedału hamulca już nie wywołuje tego dźwięku.

    Ewidentnie jest to coś powiązanego z podciśnieniem. Ten dźwięk to takie brzęczenie, buczenie jakby nieszczelny był właśnie jakiś zawór i upuszczał ciśnienie / jak to kumple określili - efekt stękającego, charczącego dziada

    Co to są za zaworki przy kolektorze ssącym? Czy one mogą dawać taki efekt?


  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    A może to Vacum pompa

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Też tak myślałem tylko, że 1.4 T-Jet nie ma Vacuum

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Też tak myślałem tylko, że 1.4 T-Jet nie ma Vacuum
    Ups , w mojej 170 kM MA jest [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez gacek1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 20:35
  2. Niezidentyfikowane pudełeczko w bagażniku
    Utworzone przez Czipsu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 23:41
  3. 156 - niezidentyfikowane stuki w silniku
    Utworzone przez 156 blue w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 19:47
  4. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  5. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory