Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Klocki hamulcowe do tarcz Brembo 330 mm

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Piotrek1983 sugerujesz że kupując tarczę z oznaczeniami brembo i kamoka to finalnie mam przed sobą jeden i ten sam produkt pochodzący z z tej samej linii produkcyjnej ?
    Absolutnie nie, ale jeżeli przykładowo na pierwszy montaż szły tarcze produkowane przez firmę X ale z logo FCA, to te same tarcze kupisz jako aftermarket z logo firmy X. Firma Y to już inny produkt.

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    tylko dlaczego produkt firmy X z logo OE daje rade ale już jako samodzielny produkt firmy Y jest już nie wyrabia?

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Czyli jeżeli na tyle mamy fabryczne klocki ate z logo OEM i to samo oferuje ASO ,to idąc do pierwszego lepszego sklepu ,biorąc też klocki tego producenta ,dostaniemy klona klocków z pierwszego montażu oraz ASO bez oznaczeń OEM ?

    Jakoś zawsze zakupy tego samego producenta z pierwszego lepszego sklepu były gorsze od produktu z ASO.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 30-01-2020 o 13:05

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Czyli jeżeli na tyle mamy fabryczne klocki ate z logo OEM i to samo oferuje ASO ,to idąc do pierwszego lepszego sklepu ,biorąc też klocki tego producenta ,dostaniemy klona klocków z pierwszego montażu oraz ASO bez oznaczeń OEM ?

    Jakoś zawsze zakupy tego samego producenta z pierwszego lepszego sklepu były gorsze od produktu z ASO.
    Aleś namieszał [emoji6], jest dokładnie jak niechcący napisałeś, czyli: idąc do pierwszego lepszego sklepu, łatwo możesz trafić na klona firmy X z logo firmy X - czyli podróbę.[emoji12]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Wczoraj przeprowadziłem konstruktywną rozmowę z przedstawicielem EBC w Polsce. Uświadomił mnie jeżeli chodzi o pewne kwestie techniczne. Stwierdził jednoznacznie że w większości przypadków powodem gięcia się tarcz są - wady materiałowe i źle zahartowany materiał tarczy i a może przede wszystkim źle dobrane klocki hamulcowe oraz ich kiepska jakość. Stwierdził że klocki kiepskiej jakości materiałowej podczas pracy w wysokich temp. zeszkliwiają się i powodują przegrzewanie a tym samym rozhartowanie się tarczy a to powoduje bicie. Generalnie powiedział mi że klocki Ferodo ( jeden z producentów a nie pakowaczy ) są też dobrej jakości mieszanki ciernej.
    Jak na razie zamówiłem klocki EBC Black , nad tarczami cały czas się zastanawiam. I prawdopodobnie zrobię test Mikody nacinanych lub Rotinger nacinanych, jeżeli nacinanie ma pomóc aby klocki się nie zeszkliwiały za szybko to może to jest rozwiązanie.
    ATE , Brembo , Textar już przerabiałem i zawsze się po krótkim czasie krzywiły. A tak w ogóle ktoś miał doczynienia z tarczami Jurid ?

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Aleś namieszał [emoji6], jest dokładnie jak niechcący napisałeś, czyli: idąc do pierwszego lepszego sklepu, łatwo możesz trafić na klona firmy X z logo firmy X - czyli podróbę.[emoji12]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

    Może nie zrozumiałeś.

    Jeżeli kupiłem nowe auto ,i skończyły się klocki po 20k km ,chce je wymienić ,idę do ASO i tam oferują klocki oryginalne jako "na pierwszy montaż" firmy ATE za 600 ,to czy idąc do sklepu prosząc o klocki ATE za 300 ,kupuję dokładnie to samo ,czy już te ze sklepu są "drugiego sortu" czy jednak nadal "na pierwszy montaż" . ?

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Mikody nie polecam - to amo cos reszta -podobnie Jurid - Mikoda nacinana i nawiercana ma tendencje dodatkowo do mikropęknięć Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	56.1 KB
ID:	265779 do tego specyficzny dźwięk przy hamowaniu.
    z tarczami Rottinger nie miałem styczności.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Mega kombinujecie.Ori gladka tarcza +klocek ferodo ds performance,hamulec brzytwa.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na zestaw :
    ROTINGER GRAPHITE LINE nacinane , galwanizowane
    EBC DP1536 Black

    Zamówione , czekam jak dotrą i zdam relację jak to hamuje.

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    dokładnie wyczyść piastę przed montażem -żadnych smarów i innych badziewi no i daj się przez ok 1500 km dobrze ulżyć hamując normalnie ale nie doprowadzając do przegrzania.

Podobne wątki

  1. [159] Tarcze i klocki hamulcowe - Brembo, ATE czy Bosch?
    Utworzone przez A.Krystian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 20:51
  2. [159] klocki hamulcowe do 159 brembo 330
    Utworzone przez ozi 164 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory