Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Krople na górnej ściance zbiornika wyrówawczego

  1. #1
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie Krople na górnej ściance zbiornika wyrównawczego

    Cześć,

    Jakiś czas temu zauważyłem problem związany z układem chłodzenia. Na górnej ściane zbiornika wyrównaczego pojawiły się krople cieczy. Dzisiaj zajarzałem pod maskę i dodatkowo poziom płynu chłodniczego spadł o mniej więcej 0,5cm poniżej MIN (przez ostatni miesiąc). Przy odkręcaniu korka zbiornika wyrównaczego na zimnym silniku można było wyrzuć niewielki upust ciśnienia. W płynie nic nie pływa,według mnie wygląda tak jak powinien wyglądać, na korku też nie ma żadnego osadu. Poziom oleju bez zmian, na korku wlewu oleju nie ma masła. Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez kamil.t ; 01-02-2020 o 19:31

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.t Zobacz post
    Cześć,

    Jakiś czas temu zauważyłem problem związany z układem chłodzenia. Na górnej ściane zbiornika wyrównaczego pojawiły się krople cieczy. Dzisiaj zajarzałem pod maskę i dodatkowo poziom płynu chłodniczego spadł o mniej więcej 0,5cm poniżej MIN (przez ostatni miesiąc). Przy odkręcaniu korka zbiornika wyrównaczego na zimnym silniku można było wyrzuć niewielki upust ciśnienia. W płynie nic nie pływa,według mnie wygląda tak jak powinien wyglądać, na korku też nie ma żadnego osadu. Poziom oleju bez zmian, na korku wlewu oleju nie ma masła. Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
    Na początek przyłóż latarkę (włączoną [emoji6]) do zbiorniczka i zobacz czy nie ma na nim mikropęknięć.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki CZARO! Przed chwilą sprawdziłem i faktycznie w górnej częśći zbiorcznika można zauważyć co najmniej dwa 2-3cm mikropęknięcia. Także zamawiam od razu nowy zbiorniczek. Dam znać po wymianie czy wszystko wróci do normy.

  4. #4
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Jestem około 1,5 tygodnia po wymianie zbiorniczka. Jak na razie problem ustąpił, nie ubywa płynu i przy odkręcaniu korka na zimnym silniku nie ma już odczucia upuszczenia ciśnienia w zbiorniczku. Także jak na razie jestem dobrej myśli.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.t Zobacz post
    Jestem około 1,5 tygodnia po wymianie zbiorniczka. Jak na razie problem ustąpił, nie ubywa płynu i przy odkręcaniu korka na zimnym silniku nie ma już odczucia upuszczenia ciśnienia w zbiorniczku. Także jak na razie jestem dobrej myśli.
    Dobra wiadomość [emoji846]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Przymarzające drzw - zamarznięte krople na progach.
    Utworzone przez zoolw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 09:34
  2. Stuki w górnej części silnika V6
    Utworzone przez arapahho w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 18:43
  3. Tuleja górnej łapy silnika.
    Utworzone przez nakano w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 18:55
  4. [159] Pocenie w górnej części. JTDM 8v
    Utworzone przez taczka464 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory