Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Giulietta 1,4 170 KM błąd Cewki 3

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja pierdziele... W tak nowym aucie z tak niskim przebiegiem? Może faktycznie go zarżnąłeś tymi wymianami oleju. Przecież w modelu 2016 wymiana jest co 15 tysi. Dlaczego czekałeś tak długo?
    Gdzieś w necie widziałem nowego mulitaira za 2900. Wymianę możesz zrobić poza ASO. Z pewnością tyle nie wyjdzie.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Wymień świece tak czy inaczej (to już i tak prawie pora to roboty 15 min. Jak to nie pomoże kup w JATA moduł i znajdź polecanego mechanika w swojej okolicy i niech wymienia go. Moduł +uszczelki ~3000 +wymiana pewnie ze 3-4 stówki albo zrób to sam. To ze 2-3h pracy za pierwszym razem z poradnikiem który pisałem. Jak bym mógł pomóc to śmiało pisz.
    Aa i olej wymieniaj już co 10-12 tys max[emoji6]

  3. #13
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakos86 Zobacz post
    No niestety zamiana cewki nic nie dała. Postawili diagnozę moduł multiair do wymiany. Całość z robocizna do 4 koła. Płukanie, wymiana świec oto mówili że marna szansa że coś da.

    - - - Updated - - -

    Mówili też że jest 1 %szansy że uszkodzony jest cylinder co im się jeszcze nie zdarzyło ale nie mają tego jak sprawdzić bez rozbierania silnika i wówczas wymienia mi multiair a będzie to samo.
    Nie słuchaj tych głupot o oleju.
    Winna jest niedopracowana niemiecka technologia, a nie żaden olej. Gdyby testowali moduł tak jak testowali silniki do Spitfire'ów, to by nie było takich probemów.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzwonili jeszcze do mnie że sprawdzają coś bo niby może są jakieś zawirowania przez jakąś nieszczelność uszczelki czy czegoś takiego i że ostatecznie powiedzą jutro. Sądzę jednak że i tak nic się nie zmieni. Olej co 10 k będę już wymienial na pewno tak czy inaczej. A cena z wymianą oleju bo tak ma być ponoć też zrobione by olej wymienić z diagnostyka robocizna i nowym multiair za powiedzmy 4 tysiące to już dużej różnicy nie robi czy to jest 3600 czy 4000. Jutro rano mam mieć ostateczna informacje co robimy. O świece zapytam również chociaż pytałem już wstępnie powiedzieli mi że świece nie pokazywały by błędu na 3 cewce cały czas. Byle nie cylinder bo jak się okaże że zmienia multiair a okaże się że bebechy w silniku źle to załamka dzisiaj wieczorem chyba walne setkę taliskera na uspokojenie i wypale cygaro. No i jutro updated. Dzięki wszystkim

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakos86 Zobacz post
    Dzwonili jeszcze do mnie że sprawdzają coś bo niby może są jakieś zawirowania przez jakąś nieszczelność uszczelki czy czegoś takiego i że ostatecznie powiedzą jutro. Sądzę jednak że i tak nic się nie zmieni. Olej co 10 k będę już wymienial na pewno tak czy inaczej. A cena z wymianą oleju bo tak ma być ponoć też zrobione by olej wymienić z diagnostyka robocizna i nowym multiair za powiedzmy 4 tysiące to już dużej różnicy nie robi czy to jest 3600 czy 4000. Jutro rano mam mieć ostateczna informacje co robimy. O świece zapytam również chociaż pytałem już wstępnie powiedzieli mi że świece nie pokazywały by błędu na 3 cewce cały czas. Byle nie cylinder bo jak się okaże że zmienia multiair a okaże się że bebechy w silniku źle to załamka dzisiaj wieczorem chyba walne setkę taliskera na uspokojenie i wypale cygaro. No i jutro updated. Dzięki wszystkim
    Świecom należy się już i tak wymiana więc nie zależnie od wszystkiego wymień. Co do nie pokazywania błędu to poczytaj na forum różne objawy i co pomaga[emoji6] Nie wierz we wszystko co usłyszysz w ASO, jak to mówią ufaj i sprawdzaj [emoji6]
    Aaaa
    Jak auto serwisowales w ASO to wnioskuj do FCA o dofinansowanie do tej naprawy (da się podobno nawet połowę kwoty wyrwać) [emoji6]
    Ostatnio edytowane przez domin ; 13-02-2020 o 08:22

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzwonili dzisiaj do mnie potwierdzili ostatecznie że wymagana jest zmiana multiair

    Podliczyli mnie za całość tzn diagnostyka problemu wymiana modułu ( ponoć orginal 4000 kosztuje) do tego jakieś pierdoły uszczelki i inne w sumie około 350 zł plus wymiana oleju i robocizna

    Razem podliczyli mnie na 5300.
    Co o tym sądzicie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Jak auto serwisowales w ASO to wnioskuj do FCA o dofinansowanie do tej naprawy (da się podobno nawet połowę kwoty wyrwać)
    Auto po wypadku naprawiane poza ASO niedawno. Wcześniej serwis w ASO i przeglady. Czy dalej powinienem próbować? Gdzie się zwrócić z kim pogadać w tej sprawie jakie są szanse w moim wypadku?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT '13
    Postów
    24

    Domyślnie

    Oryginał kosztuje 2900-3300 zł, a na allegro jest nawet nówka za 2200 z paragonem i gwarancję 2 lata (sprzedaje gość z Jaworzna, pisze, że kupił, ale nie użył - do weryfikacji)

    Jak na moje to 5300 to cena z kosmosu nawet z wymianą oleju, poza ASO zrobisz to dobrze, jak nie lepiej za 3500-4K w maksie.

  8. #18
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A nie lepiej było wykupić gwarancję Powertrain? Ja wykupiłem i mam przynajmniej ten komfort psychiczny.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiagra Zobacz post
    Oryginał kosztuje 2900-3300 zł, a na allegro jest nawet nówka za 2200 z paragonem i gwarancję 2 lata (sprzedaje gość z Jaworzna, pisze, że kupił, ale nie użył - do weryfikacji)

    Jak na moje to 5300 to cena z kosmosu nawet z wymianą oleju, poza ASO zrobisz to dobrze, jak nie lepiej za 3500-4K w maksie.
    Nawet bym przy takiej kwocie nie myślał [emoji6] podtrzymuje co pisałem wcześniej. Rob sam, albo dobry mechanik w okolicy, nic trudnego tam nie ma podczas wymiany [emoji6]

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Patrzę na tą część z allegro za 2200 i mnie kusi żeby zakupić ja. Bo to prawie 2000 zł taniej... Jak sprawdzić czy jest to nówka? Opłaca się ryzykować? 5300 mnie przeraża gdyby to było do 4 to bym robil już. Sam nie biorę się za to jedynie dobry mechanik ale w Bydgoszczy nie wiem gdzie szukam jak na razie i pytam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.75 TBI błąd P0240
    Utworzone przez 1wilq w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-11-2021, 21:48
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 10:50
  3. [Giulietta] Błąd Giulietta 2.0 140k
    Utworzone przez Michał Pawlik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 20:09
  4. [Giulietta] Błąd P1850 Giulietta
    Utworzone przez Kowal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 10:57
  5. 156 2.5 v6 wymiana cewki a błąd CODE
    Utworzone przez marcin713 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory