Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Giulietta 1,4 170 KM błąd Cewki 3

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie Giulietta 1,4 170 KM błąd Cewki 3

    Witam

    Wiedziałem, że ta chwila kiedyś nadejdzie i będę zakładał tutaj post no ale łudziłem się dość długo, że może jednak nie

    Rano po zapaleniu auta od około 5 dni: Check Engine, spadek mocy, wyłączenie systemu start stop, nierówna praca silnika, początkowo wystarczyło zgasić uruchomić samochód i wszystko było ok. Problem jednak był obecny coraz dłużej i zazwyczaj znikał przy rozgrzanym aucie i ponownym uruchomieniu.

    (Dodatkowo niedawno miałem małą kolizję niby nic we flakach nie było głównie niewielkie uszkodzenia z przodu (reflektor maska zderzak błotnik wymieniono i jakieś drobniejsze części od spryskiwaczy i koła) wymieniłem też olej kolcki hamulcowe i tarcze bo był już czas. Dodatkowo co ciekawe zewnętrzna temperatura już jakiś czas wcześniej pokazywała mi 50 stopni ale jeździłem z tym jakiś czas mówiąc sobie, w przyszłym miesiącu to sprawdzę jak będę wymienił olej i jak narazie jeszcze tego nie ogarnąłem.)

    Odebrałem auto i po tygodniu pojawił się wyżej wymieniony problem. Podjechałem do przydrożnego serwisu tam pokazał błąd p0116 na porzenośnym komputerze.
    Podjechałem również do ASO Alfy w Bydgoszczy i tu wskazali na błąd cewki nr 3. Zamienili ją miejscami z 1 Cewką bodajże i mam podjechać do nich jutro na dalsze oględziny aby sprawdzić czy to sama cewka do wymiany czy też coś z cylindrem. (mówię jak mi powiedziano) Dowiedziałem się, że może się okazać grubsza sprawa kosztowo niestety nikt nie chciał do jutra udzielić mi więcej informacji stąd ten post oraz oczywiście stąd, że trochę się denerwuję kosztami w przypadku awarii czegoś więcej niż sama cewka i zależy mi na jakiś poradach od was.

    Pytanie jest takie, jakie macie doświadczenia, czego mogę się spodziewać, jakie mogą być koszty, co mi poradzicie, jeśli okaże się to błąd samej cewki a co jeśli coś poważniejszy np. w układzie multiair.

    Dziękuje z góry za dyskusję i wiem, że podobne tematu już pewnie są jednak nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na moje pytania...

    - - - Updated - - -

    dodam jeszcze przejechane 56000 km rocznik 2016

  2. #2
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Moja porada jest taka, aby napić się kilka głębszych i poczekać do jutra.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Błąd cewki, a jaki numer? Opis wskazuje dla mnie na problemy z MA (jeśli zamiana miejscami cewek nie pomoże). Choć to ciekawe w aucie z 2016 roku. Jaki masz interwał zmiany oleju?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Błąd cewki, a jaki numer? Opis wskazuje dla mnie na problemy z MA (jeśli zamiana miejscami cewek nie pomoże). Choć to ciekawe w aucie z 2016 roku. Jaki masz interwał zmiany oleju?

    pierwsza wymiana była po 12 tysiacach kolejna po 29 no i teraz 55 tysiecy

    nie podali mi numeru błędu. powiedzieli tylko, że 3 cewka wywala błąd

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Czyli do dnia kolizji i oddania auta do ASO nic się nie działo a po odebraniu chwile po zaczęły się cyrki. ?

    Interwały masz za długie ,pierwszy powinien być poniżej 10k potem 20 ,30 itd.

    A jaki olej stosujesz.?
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 11-02-2020 o 17:10

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    2 razy wlewali mi w ASO nie pamiętam jaki olej a teraz selenia digitek pure energy ow30 acea:C2 fiat 9.55535-gs1


    Tak do momentu kolizji nie było problemów jedynie czujnik temperatury pokazywał mi 50 stopni jakbym parkował przy wulkanie
    Ostatnio edytowane przez jakos86 ; 11-02-2020 o 17:39

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dobrze jak byś znalazł fv za tamte 2 wymiany. Digitek podobno jest przyzwoitym olejem, ale przebiegi dla MA między wimana oleju są za duże 10-12 tys staraj się trzymać. Ja bym stawiał że jak u większości po wymianie oleju odezwał się MA....
    Ale to diagnoza w ciemno. Zaczekaj na info co zmieniła zmiana cewki, jak nic wymień świece najpierw [emoji6]

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ok jutro może będę coś wiedział to napisze dalej jak sytuacja wygląda. A jak np teraz pokaże błąd na cewce 1. To będzie znaczyło że cewka zła i tylko ja się wymienia?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dokładnie tak [emoji6]

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 Benzyna 170 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    No niestety zamiana cewki nic nie dała. Postawili diagnozę moduł multiair do wymiany. Całość z robocizna do 4 koła. Płukanie, wymiana świec oto mówili że marna szansa że coś da.

    - - - Updated - - -

    Mówili też że jest 1 %szansy że uszkodzony jest cylinder co im się jeszcze nie zdarzyło ale nie mają tego jak sprawdzić bez rozbierania silnika i wówczas wymienia mi multiair a będzie to samo.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.75 TBI błąd P0240
    Utworzone przez 1wilq w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-11-2021, 21:48
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 10:50
  3. [Giulietta] Błąd Giulietta 2.0 140k
    Utworzone przez Michał Pawlik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 20:09
  4. [Giulietta] Błąd P1850 Giulietta
    Utworzone przez Kowal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 10:57
  5. 156 2.5 v6 wymiana cewki a błąd CODE
    Utworzone przez marcin713 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory