Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Ukręcone pokrętło manetki (przełącznika) wycieraczek/komputera

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4TB 155 KM Distinctive
    Postów
    3

    Domyślnie Ukręcone pokrętło manetki (przełącznika) wycieraczek/komputera

    Cześć,

    Nabyłem świeżo Alfę Mito i jedną z usterek jest urwane pokrętło do zmiany trybu wycieraczek oraz obsługi komputera.

    Jestem laikiem. Jak wygląda proces i koszta naprawy? Czy możecie kogoś polecić w Krakowie ewentualnie czy warto jechać z tym do ASO?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam,

    Wojtek

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał kavkaz Zobacz post
    Cześć,

    Nabyłem świeżo Alfę Mito i jedną z usterek jest urwane pokrętło do zmiany trybu wycieraczek oraz obsługi komputera.

    Jestem laikiem. Jak wygląda proces i koszta naprawy? Czy możecie kogoś polecić w Krakowie ewentualnie czy warto jechać z tym do ASO?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam,

    Wojtek
    Czeka cię wymiana manetek. Można to zrobić samemu ale jeżeli nigdy tego nie robiłeś to daj do mechanika. Manetki kupisz na allegro , koszt około 100 zł ( zwróć uwagę czy masz światła automatyczne ) , robocizna to 100-150 zł - trzeba zdjąć poduszkę , kierownicę wtedy wymieniasz manetki. Po takiej operacji jak się wszystko zmontuje to ew. osiowanie proxi w MES-ie lub AlfaObd

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Szukaj na forum pod hasłem dokładanie tempomatu tam masz jak zdjąć wszystko [emoji6]

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Czeka cię wymiana manetek. Można to zrobić samemu ale jeżeli nigdy tego nie robiłeś to daj do mechanika. Manetki kupisz na allegro , koszt około 100 zł ( zwróć uwagę czy masz światła automatyczne ) , robocizna to 100-150 zł - trzeba zdjąć poduszkę , kierownicę wtedy wymieniasz manetki. Po takiej operacji jak się wszystko zmontuje to ew. osiowanie proxi w MES-ie lub AlfaObd
    proxy? po co? Jak zamontuje taki sam nie musi nic kombinować- nawet jak inny to najwyżej dodatkowa funkcjonalność nie będzie działać!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    proxy? po co? Jak zamontuje taki sam nie musi nic kombinować- nawet jak inny to najwyżej dodatkowa funkcjonalność nie będzie działać!
    Napisałem że ewentualnie ;-)

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4TB 155 KM Distinctive
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć,

    Próbowałem się dowiedzieć czegoś dzwoniąc do serwisów Alfy. Robocizna w graniacach 120 PLN - 150 PLN. Problem w samym koszcie przełącznika. W serwisie 1 150 PLN, w sieci znalazłem po około 800 PLN (nowe). Dostałem dwa numery katalogowe: 156102061, 156105932, które mają gwarantować, że część będzie pasowała do mojej wersji samochodu. Podobno typów przełączników jest aż 16. Czy rzeczywiście muszę znaleźć przełącznik konktetnie z tymi samymi funkcjonalnościami?
    Nie moge znaleźć niczego na Allegro co odpowiadałoby w/w numerom.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał kavkaz Zobacz post
    Cześć,

    Próbowałem się dowiedzieć czegoś dzwoniąc do serwisów Alfy. Robocizna w graniacach 120 PLN - 150 PLN. Problem w samym koszcie przełącznika. W serwisie 1 150 PLN, w sieci znalazłem po około 800 PLN (nowe). Dostałem dwa numery katalogowe: 156102061, 156105932, które mają gwarantować, że część będzie pasowała do mojej wersji samochodu. Podobno typów przełączników jest aż 16. Czy rzeczywiście muszę znaleźć przełącznik konktetnie z tymi samymi funkcjonalnościami?
    Nie moge znaleźć niczego na Allegro co odpowiadałoby w/w numerom.
    generalnie musisz szukać z podobnego rocznika z tymi samymi funkcjami nr katalogowe nie zawsze są takie same , tam nie ma filozofii

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    MiTo 1,4 TB 155KM
    Postów
    78

    Domyślnie

    Nie wystarczy poszukać na allegro pająka z takimi samymi rysunkami jak mamy w samochodzie? Toć to nawet numerów szukać nie trzeba. Opcji jakoś dużo raczej nie ma. Z/bez automatycznych świateł. Z/bez automatycznych wycieraczek. Z/bez tempomatu. Pewnie w 150zł się człowiek zmieści z wysyłką.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4TB 155 KM Distinctive
    Postów
    3

    Domyślnie

    Generalnie wychodziłem z tego samego założenia ale po rozmowie z Panem z ASO trochę mi się temat skomplikował. Z mojego punktu widzenia jeśli manetka ma jakąs funkcjonalność, której mój samochód nie posiada to nie będzie ona działać. Natomiast czy to stanowi przeszkodę w jej zamontowaniu i działaniu pozostałych funkcji to nie mam pojęcia.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Nie słuchaj tych oszołomów z ASO ,tak jak koledzy piszą ,poszukać na aukcjach i spokojnie do 200 się kupi identyczny lub z dodatkowymi funkcjami które nie muszą być uruchomione.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zderzak - ukręcone śruby
    Utworzone przez tzebrowski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 12:34
  2. Manetki wycieraczek i kierunkowskazów różnice
    Utworzone przez r0bertos w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 18:18
  3. obudowa filtra powietrza - ukręcone śruby
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 12:03
  4. [146] Podświetlenie przełącznika wycieraczek
    Utworzone przez Antek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 20:53
  5. Ukręcone śruby w kole
    Utworzone przez sQun49 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory