Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Metaliczne stukanie w silniku ALFA ROMEO GIULIETTA, 2.0 l JTDM, 150KM.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawka
    Auto
    2.0 diesel 20014 rok. biały
    Postów
    4

    Domyślnie Metaliczne stukanie w silniku ALFA ROMEO GIULIETTA, 2.0 l JTDM, 150KM.

    Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
    Potrzebuję porady. W sierpniu 2018 zamieniłem kolubrynę Volvo na najpiękniejszy samochód miejski. Giuliettę /2.0 diesel 150 km /. Do niedawna wszystko bez problemów, regularne serwisowanie u znajomego na Bielanach w warsztacie włoskich samochodów /olej Millers xp longlife nigdy nie jeździł dłużej niż 15 tys km., uszlachetniacze kleen-flo do paliwa itp itd./ Jakiś miesiąc temu w drodze do Rabki na Zakopiance pojawił się problem. Zaświecił się check /odcięcie DNA, start-stopu/ i przy mocniejszym depnięciu dusiło Alfę. Przypadkowy warsztat w Rabce komputer i pokazany błąd zaworu EGR, wykasowanie błędu i powrót do Warszawy. Objawy nie ustąpiły. Auto do znajomego, traf chciał, że kilka lat temu zawór kupili ale leży bezużyteczny więc mi go założył. Samochód po odebraniu i jednym dniu jazdy złapał nowy objaw - szarpanie i metaliczne walenie w silniku, zaczynające się przy obrotach około 2200 - 2500. Powrót do warsztatu, komputer i zero błędów obecnych jak i zapisanych a problem jest nadal. Diagnoza u najlepszego speca od diesli w Ołtarzewie - wtryski /mam test raport jakby co/. Zawiezione do regeneracji okazało się potopione końcówki, naprawa i dodatkowa uwaga speca: do usterki doszło w wyniku wysokiej temp związanej z filtrem dpf. Dodatkowo więc regeneracja dpf / po pokazywał wydajność 70%/. Samochód naprawiony odbieram w zeszły piątek, wszystko ok, moc jest, stukań szarpnięć nie ma. W sobotę, syn, żona na pokład i w góry. Między Kielcami a Krakowem powtórka z rozrywki - przy wchodzeniu w obroty ponad ok. 2200 metaliczne walenie w silniku i szarpnięcia. Decyzja jadę dalej, całą drogę, pobyt i powrót spokojna jazda bez przekraczania 2 tys obrotów i jakoś poszło. Jutro zaprowadzam Giuliettę znowu do warsztatu i szukam pomocy bo widzę, że chimeryczna Alfa trochę przerasta moich specjalistów.
    Dodatkowych kilka szczegółów. Auto kupione sierpień 2018 z prze biegiem 146 tys. km. Rozrząd zrobiony w lipcu 2019 po 180 tys. km. Obecnie 198 tys. Problem z egr więcej się nie pojawił.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    A nie zatankowałeś gdzieś benzyny przez przypadek? A ten dodatek do paliwa to na pewno sprawdzony,może to on robi taka robotę,takie magiczne specyfiki to byś sobie odpuścił, bo common rail jest naprawdę trwałe i nie trzeba żadnych badziewi dolewać jak tankujesz dobre paliwo.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawka
    Auto
    2.0 diesel 20014 rok. biały
    Postów
    4

    Domyślnie

    Unikam nieznanych stacji, jednak sam wiesz jak u nas z paliwem. Dieslem jeżdżę od dziecka / jakieś 40 lat / więc pomyłka raczej nie wchodzi w rachubę.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał karycop Zobacz post
    Diagnoza u najlepszego speca od diesli w Ołtarzewie - wtryski /mam test raport jakby co/. Zawiezione do regeneracji okazało się potopione końcówki, naprawa i dodatkowa uwaga speca: do usterki doszło w wyniku wysokiej temp związanej z filtrem dpf.
    Coś tu się kupy nie trzyma z tym DPF. Ktoś grzebał w sofcie czy jest ORI?
    Potopione końcówki to coś mi się wierzyć nie chce.
    Zaślep EGR, to po pierwsze.
    Dalej: masz jakieś wyniki tych wtrysków z zakładu? Jak wyglądają korekty aktualnie?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawka
    Auto
    2.0 diesel 20014 rok. biały
    Postów
    4

    Domyślnie

    próbuję test wtrysków wysłać ale jakoś nie idzie. Z warsztatu właśnie wróciłem. 0 błędów

    - - - Updated - - -

    poszło
    Attached Files Attached Files

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Widziałeś te potopione końcówki na oczy ? Chyba szybciej by tłoki spłynęły niż te końcówki...Nie wiem ale chyba sprawdzałbym rozrząd czy coś się nie przestawia.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawka
    Auto
    2.0 diesel 20014 rok. biały
    Postów
    4

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. W międzyczasie wywaliło checka i błąd P0094 ciśnienia paliwa. Po dokładnym przeglądzie tegoż układu okazało się, że jeden z gumowych przewodów paliwowych jest nienaturalnie miękki i giętki. Prawdopodobnie załamywał się, blokował przepływ. Wymiana całkowicie rozwiązała problem. Dzięki za podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 stukanie metaliczne
    Utworzone przez Pablo159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-06-2022, 13:05
  2. Alfa Romeo 166 stukanie w silniku od strony rozrządu
    Utworzone przez Thinkpad w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2019, 00:52
  3. [159] Alfa Romeo 1.9 Jtdm 16v Stukanie pod obciążeniem
    Utworzone przez Grejek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 20:46
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory