Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Fotele z wersji angielskiej.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcie to Ci uwierzę ,ale tak abyś usiadł w nim i zapiął pas ,a potem lewą ręką zrobił regulacje fotela kierowcy góra-dół.

    Jakby fotele GB i EU byłyby zamienne to nie byłoby foteli GB i EU i fotele GB nie byłyby tańsze niż EU.

    Dodatkowo jeżeli byłoby to takie proste nawet z lekkim druciarstwem to myślisz że handlarz jeden z drugim by tego nie robili ,przecież to dla nich czysty zysk byłby ,a oni raczej kasy od tak to nie oddają.

    Ty się ze maną nie sprzeczasz, Ty ignorujesz fakty ,tak jak Ci od płaskiej ziemi i Ci co twierdza że ludzie nie maja wpływu na klimat albo anty szczepionkowcy.

    Robert ,jak przełożysz "górę" z anglika do swojego fotela to nie ma z tym żadnych przeciwwskazań.

    Ale tak jak napisałem nie da się przełożyć jeden do jednego tych foteli.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 08-03-2020 o 16:16

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Pokaż zdjęcie to Ci uwierzę ,ale tak abyś usiadł w nim i zapiął pas ,a potem lewą ręką zrobił regulacje fotela kierowcy góra-dół.

    Jakby fotele GB i EU byłyby zamienne to nie byłoby foteli GB i EU i fotele GB nie byłyby tańsze niż EU.

    Dodatkowo jeżeli byłoby to takie proste nawet z lekkim druciarstwem to myślisz że handlarz jeden z drugim by tego nie robili ,przecież to dla nich czysty zysk byłby ,a oni raczej kasy od tak to nie oddają.

    Ty się ze maną nie sprzeczasz, Ty ignorujesz fakty ,tak jak Ci od płaskiej ziemi i Ci co twierdza że ludzie nie maja wpływu na klimat albo anty szczepionkowcy.

    Robert ,jak przełożysz "górę" z anglika do swojego fotela to nie ma z tym żadnych przeciwwskazań.

    Ale tak jak napisałem nie da się przełożyć jeden do jednego tych foteli.
    I po co te uszczypliwości o płaskiej Ziemi?
    Oczywiście, że trzeba zamienić stronami siedziska. Ale to jest tak oczywiste jak wspomniana przez Ciebie kulistość globu.
    Przy tej przekładce nie trzeba żadnych dodatkowych elementów, żadnych przeróbek itp. Trzeba tylko wpiąć w kostkę przewody od maty obecności pasażera. Operacja na dwie godziny, najlepiej w dwie osoby.
    Handlarze mają to opanowane do perfekcji, ale większość kupujących po prostu o tym nie wie, że mają fotele z wersji angielskiej, które kosztują znacznie mniej niż LHD a sprzedają się doskonale.
    Zdjęcia wrzucę w tym tygodniu.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 08-03-2020 o 18:06

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Bo jak ktoś pyta czy można wsadzić v6 do giulietty to nie pisze się że tak wsadzaj bo pasuje ,tylko daje informacje co trzeba zrobić /zmienić aby pasował.

    I nie tylko siedzisko ,a co robisz z regulacja wysokości fotela ,ogrzewaniem itp, itd. ?

    Jesteś tragiczny ,bo na początku napisałeś że pasują tylko wsadzić ,teraz okazało się ,że jednak nie pasują tylko trzeba coś przekładać.

    To forum nie jest dla wszechwiedzących i należy jednak informować rzetelnie o pewnych krokach które należy wykonać aby coś pasowało jak trzeba.

    Jak widzisz kulistość globu jednak nie jest taka oczywista "zwolennicy jej płaskości".

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czy mógłbyś przestać mnie notorycznie obrażać?
    Nigdzie nie napisałem, że fotele z wersji angielskiej pasują do europejskiej plug&play. Ty natomiast napisałeś, cytuję: "nie da się wsadzić przodu GB do EU. Fizycznie pasują ale wiadomo że będzie odwrotnie. "
    Poniżej na zdjęciach udowadniam Ci, że się da.
    Autor nie pytał o to co trzeba zmienić/przerobić czy o tutorial jak to wykonać. Zapytał tylko czy się da.
    Czepiasz się moich wypowiedzi zarzucając mi trolowanie, zakazując wypowiedzi (masz monopol na to forum?), czy określając mianem "tragicznego" (znasz znaczenie tego terminu w ogóle?), a sam nie udzielasz jasnej odpowiedzi. Zacznij od porządku w swoim ogródku i nie napinaj się tak, bo Ci żyłka strzeli.
    Jakbyś w swoim zacietrzewieniu nie zauważył, na tym forum jestem już kilkanaście lat, znam jego zasady, szanuję jego użytkowników, ale też wymagam szacunku wobec mnie i Ciebie również o to proszę. Spieraj się ze mną czy z innymi, ale merytorycznie darując sobie personalne wycieczki.
    Nie chce mi się tłumaczyć co trzeba zrobić z regulacją wysokości i innymi rzeczami do ogarnięcia przy tym SWAPie, ale cała operacja jest naprawdę prosta, ale jeśli tego nie ogarniasz, to cóż... przykro mi nie jest.
    Jeśli autor tematu będzie zainteresowany to odpowiem. Tobie nie mam zamiaru.
    Natomiast poniżej fotki będące dowodem na to, że się da i to bez żadnej rzeźby. Finalnie jedyna różnica to podłokietnik.
    Na zdjęciach fotele celowo tak ustawione by było widać do którego fotela przykręcony jest podłokietnik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200309_102621.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	239.0 KB
ID:	266765
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200309_102649.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	252.9 KB
ID:	266766
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 09-03-2020 o 10:51

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Staż nie zwalnia nikogo do odpowiedzi na zadane pytanie tak aby każdy "mało rozgarnięty" zrozumiał.

    Dla mnie ,skończonego idioty napisanie że się coś da wsadzić,oznacza że kupuję i wsadzam , a nie że oczywiście wsadzam ale......muszę iść z tym do kowala.

    I TYLKO TEGO SIĘ CZEPIAM .!

    Ale widzę że Ty w zacietrzewieniu tego nie zauważyłeś.

    Przypomnę pytanie forumowicza :

    "Witam
    Czy przerabiał ktoś temat montażu foteli angielskich do Giulietty?
    Problem jaki widzę to podłokietnik."

    I Twoja odpowiedź:

    "Oczywiście, że się da.
    Finalnie różnica będzie tylko taka, że podłokietnik, o ile występuje, będzie mocowany do fotela pasażera, a nie kierowcy, ale to nie stwarza w zasadzie żadnego problemu.
    Matę obecności pasażera należy przełożyć i to koniec komplikacji."

    Dla mnie to już koniec rozmowy bo jestem jednak debilem bo wsadzenie anglika do europejczyka to tylko problem z podłokietnikiem który i tak nie stwarza problemu ,bo jak kierowca będzie chciał podeprzeć łokieć to musi prosić pasażera o jego udostępnienie.
    Ale na szczęście reszta pasuje.A pas zapinam na krzyż mój do pasażera a pasażera do mojego fotela ,tak tylko odwrotnie.


    ROBERT najmocniej Cię przepraszam za to zaśmiecanie .
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 09-03-2020 o 11:30

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Giulietta QV, 2012
    Postów
    54

    Domyślnie

    Chłopaki, ale ja montowałem fotele z wersji angielskiej na czas, w którym moje oryginały trafiły do tapicera, celem polepszenia trzymania bocznego. Nie ma żadnego problemu (oprócz podłokietnika). Wszystko pasuje plug&play, poduszki nie dają błędu nawet. DmX - mylisz się i to totalnie. Ba, nawet te fotele sprzedałem później dalej i z tego co mi wiadomo, osoba która je kupiła, normalnie z nich korzysta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Staż nie zwalnia nikogo do odpowiedzi na zadane pytanie tak aby każdy "mało rozgarnięty" zrozumiał.

    Dla mnie ,skończonego idioty napisanie że się coś da wsadzić,oznacza że kupuję i wsadzam , a nie że oczywiście wsadzam ale......muszę iść z tym do kowala.

    I TYLKO TEGO SIĘ CZEPIAM .!

    Ale widzę że Ty w zacietrzewieniu tego nie zauważyłeś.

    Przypomnę pytanie forumowicza :

    "Witam
    Czy przerabiał ktoś temat montażu foteli angielskich do Giulietty?
    Problem jaki widzę to podłokietnik."

    I Twoja odpowiedź:

    "Oczywiście, że się da.
    Finalnie różnica będzie tylko taka, że podłokietnik, o ile występuje, będzie mocowany do fotela pasażera, a nie kierowcy, ale to nie stwarza w zasadzie żadnego problemu.
    Matę obecności pasażera należy przełożyć i to koniec komplikacji."

    Dla mnie to już koniec rozmowy bo jestem jednak debilem bo wsadzenie anglika do europejczyka to tylko problem z podłokietnikiem który i tak nie stwarza problemu ,bo jak kierowca będzie chciał podeprzeć łokieć to musi prosić pasażera o jego udostępnienie.
    Ale na szczęście reszta pasuje.A pas zapinam na krzyż mój do pasażera a pasażera do mojego fotela ,tak tylko odwrotnie.


    ROBERT najmocniej Cię przepraszam za to zaśmiecanie .
    Po prostu fotel pasażera trafia na miejsce kierowcy i odwrotnie. Nic nie musisz zapinać na krzyż, nic nie musisz przerabiać, nic nie musisz kombinować. Jedyny problem to wspomniany przez alces1 podłokietnik.

    PS. Wypadałoby kolegę przeprosić.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytuję samego siebie bo widzę że macie problem z czytaniem ze zrozumieniem.

    "Dla mnie to już koniec rozmowy"

    A takie rzeźby jak podłokietnik kierowcy u pasażera to zwykłe druciarstwo.
    Równie dobrze mógłby być w bagażniku i co nie którzy uważali by że jest ok.

    Racje miał tylko w przypadku foteli bez podłokietnika i bez regulacji wysokości(choć może w giulieccie oba to maja).

    EOT.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 10-03-2020 o 09:19

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Giulietta QV, 2012
    Postów
    54

    Domyślnie

    W Giuliettcie mają to oba. Podłokietnik jest tak blisko jednego i drugiego siedzenia, że nie ma kompletnie znaczenia, do którego jest przymocowany, bo śmiało można zeń korzystać, również w wersji UK. Ludzką rzeczą jest się mylić, a ciebie nie stać na głupie przyznanie się do błędu. W dodatku obrażasz wszystkich w koło, zupełnie nie mająć racji.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Robertsite
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v 140 km, Giulietta
    Postów
    92

    Domyślnie

    Fotele zamontowane, siedziska przełożone wszystko pasuje. Czas przełożenia siedzisk ponad 2 godziny. Montaż, demontaż foteli około 2 godzin w 2 osoby. Minimum narzędzi, podstawowe umiejętności.
    Korzyść wizualna, fotele wygodniejsze. Podłokietnik nie przeszkadza i nie wygląda głupio.
    Jestem zadowolony. Dziękuję za pomoc.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertsite Zobacz post
    Fotele zamontowane, siedziska przełożone wszystko pasuje. Czas przełożenia siedzisk ponad 2 godziny. Montaż, demontaż foteli około 2 godzin w 2 osoby. Minimum narzędzi, podstawowe umiejętności.
    Korzyść wizualna, fotele wygodniejsze. Podłokietnik nie przeszkadza i nie wygląda głupio.
    Jestem zadowolony. Dziękuję za pomoc.
    No i super.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] Fotele z wersji ti
    Utworzone przez Pierre w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 20:28
  2. [Sprzedam] Zaślepka z logo alfy do boczków drzwi wersji angielskiej
    Utworzone przez zwoli w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 08:55
  3. fotele z wersji 3d do 5d
    Utworzone przez yeye w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:04
  4. Fotele i kanapa z angielskiej wersji do europejczyka?
    Utworzone przez darek2389 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 14:29
  5. Fotele z wersji TI
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory