Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: BŁąd Hill Holder VDC

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie BŁąd Hill Holder VDC

    Cześć.
    Na szybko szukałem ale nie znalazłem więc zapytam (chyba że kiedyś już było to przepraszam)

    Raz na jakiś czas wyświetlają mi się 3 błędy na raz - HillHolder, zdaje się VDC i jeszcze jedno. Problem nasila się zimą więc możnaby pomyśleć, że problem z akumulatorem ale podłączyłem go pod prostownik i nie jest rozładowany choć fakt faktem auto głównie porusza się tylko po mieście na krótkich dystansach. Generalnie odpalam auto, pojawia się błąd, chwilę pojeżdżę i gdy zgaszę i odpalę auto jeszcze raz błąd znika (czasem po ponownym odpaleniu auta pojawia się ponownie ale znika po kilku chwlach w trakcie jazdy). Nie zauważyłem szczerze mówiąc różnicy w prowadzeniu więc nie wiem czy to tylko błąd przy samym uruchomieniu auta i wyświetla się do momentu zgaszenia silnika czy jak...
    W każdym bądź razie gdzie szukać przyczyny?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Możesz popatrzeć na stan czujników abs i kabli.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    OK, sprawdzę. A może to być wynik zużytych tarcz/klocków? Mam je do wymiany ale to błąd chyba pojawiał by się przy każdym odpaleniu silnika?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    To może oznaczać wiele rzeczy, dokładniej się przekonasz podłączając auto pod kompa. Tam jest zapisany konkretny błąd.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    No właśnie był podłączany pod kompa. Na ten moment pokazuje tylko 1 błąd związany z czujnikiem biegu jałowego (ale pojawił się on niezależnie w innym czasie i jest to stały błąd - będę o to pytał w innym temacie ). Z tym, że problem z Hillholderem/vdc pojawiał się już duuużo wcześniej. Teraz pojawia się nieco częściej niż na początku (auto mam ok 1,5roku). Najpierw HillHolder/VCD pojawiło się tylko 2-3 razy (auto kupowałem w grudniu), później przez wiosnę i lata nic się nie pojawiało i problem powrócił jesienią i teraz dość często wyskakuje ale komputer diagnostyczny nic nie zczytał. Dlatego też podejrzewam, że to może być coś chwilowego tylko przy odpalaniu?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jakim programem podłączany?
    Niektóre programy widzą tylko aktywne błędy inne jak Mes odczytują również z pamięci.
    Ja powiem jak jest u mnie. Czasem wyskoczy błąd ale jest to dokładnie błąd dotyczący sterownika pompy ABS firmy trw, po prostu czasem coś się tam zawiesi co nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy bo testowałem ABS w tym czasie. Pomaga obstukanie sterownika czymś i na pół roku spokój nawet dłużej. Ale bywały przypadki uszkodzenia czujnika wiązki ABS, samego czujnika abs, czujnika pod hamulcem lub pod sprzęgłem. Wtyczki mogą być gdzieś zaśniedziałe i problem ze stykiem. Jeśli Aku masz sprawny to może duże skoki napięcia i system wtedy widzi problem. Przejedź się podczas aktywnego systemu i sprawdź czy wszystko działa.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jakim programem było sprawdzane niestety.
    Autem jeździ na codzień moja luba ale z tego co mi się wydaje to też testowałem któregoś razu hill holder i działało. Na szybko z tego co się nachyliłem pod auto to zauważyłem że widzi kabelek w tylnym lewym kole zdaje się od czujnika zużycia klocków? Jest takie coś w alfie? (tak stwierdził przez tel mój znajomy mechanik ale to wyłącznie po moim opisie dlatego pytam) Ale to chyba też nie to bo by błąd świecił cały czas a nie od czasu do czasu.

    Ile aku powinno pokazywać po podłączeniu do prostownika? Mi pokazało 13.8V (na obudowie 14.4V) (jak coś nie tak pisze to nie krzyczcie, nie znam się na watach, voltach itd )
    Ostatnio edytowane przez Merkus ; 19-03-2020 o 11:54

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Z tyłu nie ma czujników zużycia klocków, jedynie przód. Może to być np nadmiarowa wiązka do czujnika poziomowania Xenon jeśli nie masz takich lamp a samochód przedlift. Mówimy o lewym tyle.
    Co innego czujnik abs, taki pewnie jest chociaż nigdy się tym nie interesowałem więc niech mnie ktoś poprawi w każdym kole bo dzięki ich informacją auto włącza systemy wspomagające gdy któreś z kół traci trakcję.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    tak, mam przedlifta, nie mam xenonów. wiązka idzie w cienkiej karbowanej czarnej rurce. Po prawej stronie jest podpięta.

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Z tyłu nie ma czujników zużycia klocków, jedynie przód. Może to być np nadmiarowa wiązka do czujnika poziomowania Xenon jeśli nie masz takich lamp a samochód przedlift. Mówimy o lewym tyle.
    Co innego czujnik abs, taki pewnie jest chociaż nigdy się tym nie interesowałem więc niech mnie ktoś poprawi w każdym kole bo dzięki ich informacją auto włącza systemy wspomagające gdy któreś z kół traci trakcję.
    Z tyłu też są czujniki zużycia klocków
    Robiłeś podstawowy przegląd stanu klocków ,tarcz?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [MiTo] Błąd czujnika ABS + Błędy hill holder, asr, abs itd.
    Utworzone przez depson w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 14:35
  2. [159] Przebierający silnik, błąd ASR, VDC, Hill Holder
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2016, 16:47
  3. [159] Błąd abs, vdc, hill holder not available
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 14:21
  4. [159] Błąd ABS, ASR, VDC i Hill Holder jednocześnie - 2,4jtd
    Utworzone przez Stefano w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 15:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory