Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Opony wielosezonowe i o niskim profilu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    ŁDZ
    Auto
    Mito 155
    Postów
    13

    Domyślnie Opony wielosezonowe i o niskim profilu

    Witam Alfiarzy,

    Jestem na etapie poszukiwań oponek do Miciaka. Póki co myślałem o oponach wielosezonowych oraz o niskim profilu (bo wizualnie koło staje się większe i ładniej wygląda).

    Czy ktoś z Was poleci jakieś opony? Raczej chce zostać przy wielosezonowych, a niski profil opony to sprawa drugorzędna. Oraz jakie rozmiary polecacie do felg 17'


    I teraz tak - Obecnie Miciak jest na letnich Bridgestone Potenza 215/45R17. Ogólnie wydaje mi się, że egzemplarz alfy którą mam jest nieco obniżona i każdą dziure na drodze mocno czuje dlatego niski profil opony sprawi, że jeszcze bardziej będę czuł dziury, zgadza sie?

    Pozdr

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 2008 1.4 TJet 155km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cześć,

    Tak jak sam zauważyłeś, im niższy profil opony czytaj mniej gumy widocznej z boku tym mniej komfortowa jazda. Opony o niskim profilu znajdują za to świetne zastosowanie w dynamicznej jeździe.

    Co do twojego zawieszenia pojawiło mi się pare pytań. Czy twój Miciak jest na seryjnym zawieszeniu czy ktoś przy nim grzebał? Seryjnie wszystkie Mito wychodziły na takim samym zawieszeniu (w miarę spory prześwit, średni komfort jazdy). W wersjach QV/Veloce rzeczywiście samochód jest zawieszony trochę niżej, ale jest to spowodowane tym ze fabrycznie był montowany na twardszym i niższym zawieszeniu.

    Wracając do pytania, to tutaj masz kilka rad ode mnie:

    1. Polecam nie kupować opon wielosezonowych w promocyjnych cenach. Gumy wielosezonowe, które rzeczywiście utrzymują dobre właściwości jezdne kosztują bardzo dużo.

    2. W Mito proponuje kupić, na dwa sezony osobne komplety opon ze względu na to ze zachowują się one zupełnie inaczej i przede wszystkim jest to samochód z napędem na przód - potrzebuje dobrych opon dopasowanych do sezonu aby nie gubić trakcji przy przyspieszaniu i zachować w miarę krótka drogę hamowania szczególnie w zimowe dni gdy drogi są ośnieżone/oblodzone

    Pojawia się zatem pytanie, w która drogę chcesz iść:

    Komfort - proponuje mniejsza felgę i większy profil opony, gdyż wtedy każda dziura będzie mniej wyczuwalna

    Dynamika - niższy profil, wtedy możesz zostać z felgą 17 calową

    Na koniec proponuje doinwestowania w niunie i jeżeli naprawdę chcesz mieć możliwość w zależności od potrzeby być nisko lub wysoko zawieszony to zamontowanie zawieszenia gwintowanego. U siebie takowe posiadam i samochód nie dość ze świetnie się prowadzi to gdy maksymalnie go podniosę to sprawia wrażenie ze żadna dziura nie jest dla niego wyzwaniem.

    Pzdr

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    ŁDZ
    Auto
    Mito 155
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ogólnie z dwojga złego wolę pozostać przy niskim zawieszeniu czego skutkiem jest spora odczuwalność nierówności drogi, niż większy komfort. Kupując Mito sugerowałem się wyglądem i jego "drapieżnością". Co do samego zawieszenia sam nie wiem czy było przy nim coś grzebane, mogę zrobić zdjęcie to zobaczymy i porównamy nasze Miciaki ile odstępu jest od koła do nadkola.

    Waszym zdaniem który rozmiar najbardziej by pasował wizualnie(dużo felgi, mało opony, mały odstęp koła do nadkola)? 215/45 ; 215/50 ; 225/45 ; 225/50
    Ostatnio edytowane przez Tarni ; 19-03-2020 o 09:42

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 2008 1.4 TJet 155km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tarni Zobacz post
    Co do samego zawieszenia sam nie wiem czy było przy nim coś grzebane, mogę zrobić zdjęcie to zobaczymy i porównamy nasze Miciaki ile odstępu jest od koła do nadkola.
    W taki sposób raczej niczego ciekawego się nie dowiemy. Jeżeli będziesz miał możliwość to polecam podnieść lewarkiem jedno koło, zdjąć je i dopiero wtedy zrobić zdjęcie zawieszenia. Wtedy wszystko będzie od razu jasne...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 2008 1.4 TJet 155km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tarni Zobacz post
    Waszym zdaniem który rozmiar najbardziej by pasował wizualnie(dużo felgi, mało opony, mały odstęp koła do nadkola)? 215/45 ; 215/50 ; 225/45 ; 225/50
    U mnie wyglada to w ten sposób:



    Rozmiar Felgi: 17 cali
    Rozmiar Gumy: 225/45R17 91H


    Pzdr

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    ŁDZ
    Auto
    Mito 155
    Postów
    13

    Domyślnie

    Bardzo ładny kolor lakieru! Szerokość 225 to chyba jest max żeby opona nie wystawała? Miałeś kiedyś węższe opony? Promień skrętu pewnie nie jest za duży...a przez to wykręcanie na tysiąc razy

Podobne wątki

  1. Opony - to są wielosezonowe czy zimowe?
    Utworzone przez GeRo w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2020, 12:27
  2. [159] Kupie 4 opony o profilu 225/50/17
    Utworzone przez mbos w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2019, 10:08
  3. [155] Opony o wysokim profilu
    Utworzone przez czudan155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 13:58
  4. [146] zmiana profilu opon na większy
    Utworzone przez wk11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 09:40
  5. [145] opony o profilu 60 tra o nadkola?
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory