Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Auto nie odpala po rozładowaniu akumulatora, 4 błędy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta VELOCE 1750
    Postów
    3

    Domyślnie Auto nie odpala po rozładowaniu akumulatora, 4 błędy

    Witam serdecznie,
    Jestem tutaj nowy, więc jeśli gdzieś taki temat jest zakopany a ja go nie odnalazłem to z góry przepraszam. W czym tkwi problem. Od razu powiem, że auto było jeżdżone 2 razy w ciągu 3 tygodni. Wszedłem do garażu odpaliłem auto (bez żadnego problemu) wyjechałem przed dom jakieś 5 metrów po czym chciałem wrócić na miejsce no i auto już nie odpaliło. Kontrolki paliły się ledwo ledwo po przekręceniu kluczyka ksenon błysnął parę razy jak na imprezie i koniec. Podłączyłem do niego drugi taki sam akumulator żeby go tylko odpalić i sprawdzić o co chodzi no i nic. Po przekręceniu stacyjki wywala błędy:

    1. Kontrola Kier. układu wspomagania zob. instrukcję
    2. DST nie do dyspozycji zob instrukcję
    3. ESC nie do dyspozycji zob instrukcję
    4. Hill holder nie do dyspozycji zob instrukcję

    No i nie wiem co jest grane a do ASO 100km i średnio mi się uśmiecha dymać tam lawetą itd. Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim i ma jakiś pomysł to zachęcam do odpowiedzi. Auto to Giulietta VELOCE 1,75 Tbi 2017r 22000km przebieg. Kupiona nowa w salonie przeze mnie tak, że 100% bezwypadek itp nigdy nie naprawiana tylko wymiana oleju co 5k czyli na corocznym przeglądzie. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Na początek weź prostownik i naładuj akumulator.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    naładuj aku i przejedż parę metrów, skręć kiera od lewej do prawej. Norma po odpieciu/padzie aku.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta VELOCE 1750
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ako stoi na prostowniku od 21:00. Co do skręcania kierownicą to faktycznie jest wzmianka o tym w instrukcji obsługi sęk w tym, że nie da się odpalić auta. Po przekręceniu kluczyka było tylko stukniecie i wszystko gasło, a podkreślam był podłączony pod sprawny akumulator. No ale ładuje się i jutro obadam sprawę dzisiaj już nic nie zrobię dobija 1 godzina czas spać. Będę informował na bieżąco na czym sprawa stoi.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Akumulator laduj minimum 12 godzin, najlepiej żeby klemy były zdjete z biegunów aku. Nie próbuj odpalać samochodu podczas ładowania aku. Po naladowaniu aku dobrze by go było sprawdzić jakimś testerem, jakie ma napięcie, ale to tak minimum godzina po odłączeniu prostownika. Jeśli napięcie będzie wynosiło pow. 12 V, podłącz aku, spróbuj uruchomić silnik i wykonaj procedury, o których mówi instrukcja obsługi i kolega Dareek

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta VELOCE 1750
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wypadło mi kilka spraw nie miałem kiedy się za to zabrać. Jak wygląda sytuacja, ładowałem ako przez całą dobę, miernik pokazał 12.7V podłączyłem i nic... Pojechałem do sklepu kupiłem nowy akumulator Boscha 63Ah 610 rozruch załadowałem cyk i auto odpalone. Zrobiłem procedure, błędy poznikały i auto jeździ jak należy. Jakaś awaria akumulatora? Nie wiem dlaczego na starym nie odpalił no ale problem rozwiązany. Dziękuje tym którzy wzięli udział w tej przygodzie. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Witam. Na akumulatorze na plusie jest specjalny czujnik moduł dobrze nie pamiętam dokładnej nazwy który pilnuje naładowania .Niskie napięcie wyłącza różne funkcje auta rozruch start stop i inne.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLAWAK Zobacz post
    Witam. Na akumulatorze na plusie jest specjalny czujnik moduł dobrze nie pamiętam dokładnej nazwy który pilnuje naładowania .Niskie napięcie wyłącza różne funkcje auta rozruch start stop i inne.
    Czyjnik napięcia akumulatora jest na "-"

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:40
  2. [156] Błędy po ponownym podpięciu akumulatora
    Utworzone przez gregy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 20:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 19:53
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 19:09
  5. Świecąca kontrolka poduszki po rozładowaniu akumulatora.
    Utworzone przez marcin359 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory