Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z szyberdachem (uszkodzenie mocowania?)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie Problem z szyberdachem (uszkodzenie mocowania?)

    Dzień dobry wszystkim! Od ponad roku szczęśliwie użytkuję Giuliettę z koniczynką, silnik 1.4, rocznik 2013. Po świętach miałem okazję jechać autostradą i przy prędkości przekraczającej 120km/h usłyszałem niepokojący świst powietrza dochodzący z okolicy szyberdachu. Na najbliższym postoju otworzyłem go i stwierdziłem, że najwyraźniej jedno mocowanie (od strony kierowcy) się najzwyczajniej w świecie odkleiło. Pomimo tej usterki, szyberdach sprawnie się otwiera i zamyka, jednak przy wyższych prędkościach (i zamkniętym dachu) w miejsce, w którym dach powinien być przyklejony do mocowania dostaje się powietrze i powoduje hałaśliwe świsty...

    Załączam zdjęcia: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200415_110008[1].jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	42.8 KB
ID:	268092Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200415_110017.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	64.6 KB
ID:	268093

    - czy to kwestia sklejenia mocowania z dachem czy może jest to kwestia bardziej skomplikowana i uszkodzony jest jakiś silniczek, który powinien "poruszać" także tą stroną mocowania?

    Dziękuję z góry za Wasze opinie i pozdrawiam z Bydgoszczy :-)

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 TJET 2014
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć,
    ewidentnie mocowanie jest urwane/odklejone. Rozkręcałem u siebie szyberdach, ale niestety nie zwróciłem uwagi na to jak to ten element prowadzący jest przymocowany do szyby...
    Szyba otwiera się i zamyka bez problemu, bo ma jeszcze 3 inne punkty podparcia - jedno z drugiej strony, dwa z przodu. I będzie świszczało, bo szyba nie przylega w tym miejscu do uszczelki. Steruje nimi jeden silnik. Spróbuj zerknąć na drugą stronę od spodu czy tam jest jakaś śrubka?

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Klej do szyb powinien sprawę rozwiązać.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za wskazówki! Zastanawiam się tylko, jak najlepiej to zrobić - wykręcić tę odczepioną "łopatkę", wyczyścić, a następnie używając jakichś podkładek zostawić na noc w pozycji otwartego szyberdachu i potem dopiero połączyć łopatkę z ramieniem? Czy może po wyczyszczeniu, zamontować łopatkę z powrotem na ramieniu, posmarować klejem, zamknąć dach i czymś docisnąć?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 TJET 2014
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonnieFK Zobacz post
    Czy może po wyczyszczeniu, zamontować łopatkę z powrotem na ramieniu, posmarować klejem, zamknąć dach i czymś docisnąć?
    Ja bym zrobił właśnie tak, uważając tylko, żeby ta "łopatka" przykleiła się w odpowiednim miejscu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Gulietta 2014 2.0 150 JTDM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cześć. Od tygodnia jestem posiadaczem Giulietty z szyberdachem/panoramą. Po zakupie dla sprawdzenia poprawności funkcjonowania otworzyłem szyberdach. Otwieranie działa bez zarzutu, niestety problem pojawił się przy zamykaniu. Podczas procedury zamykania dach co chwilę się cofa - działa czujnik wykrywania przeszkody. Dopiero impulsowe zamykanie lub pomoc polegająca na popychaniu ręką dachu pomogły zamknąć dach. Co może być przyczyną, ewidentnie gdzieś czujnik wykrywa przeszkodę przy zamykaniu. Czy należy nasmarować prowadnice, jeśli tak ,to jak

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Procedura kalibrowania w instrukcji.
    U mnie po odołączeniu akumulatora był taki sam objaw. Po kalibracji panorama pracuje bez problemów.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkem Zobacz post
    Cześć. Od tygodnia jestem posiadaczem Giulietty z szyberdachem/panoramą. Po zakupie dla sprawdzenia poprawności funkcjonowania otworzyłem szyberdach. Otwieranie działa bez zarzutu, niestety problem pojawił się przy zamykaniu. Podczas procedury zamykania dach co chwilę się cofa - działa czujnik wykrywania przeszkody. Dopiero impulsowe zamykanie lub pomoc polegająca na popychaniu ręką dachu pomogły zamknąć dach. Co może być przyczyną, ewidentnie gdzieś czujnik wykrywa przeszkodę przy zamykaniu. Czy należy nasmarować prowadnice, jeśli tak ,to jak
    To typowy feler tego dachu. Winne są tylne prowadnice. Żeby pozbyć się problemu należy zdjąć tylne plastikowe osłony (są na wcisk i rzepy) podnosząc je od tyłu. następnie przesmarować szyny prowadnic i same tylne prowadnice. Na jakiś czas powinno być ok, potem należy powtórzyć procedurę.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Gulietta 2014 2.0 150 JTDM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. W weekend zabiorę się za ten dach. Mam tylko pytanie dot. smaru, czym przesmarować prowadnice?

Podobne wątki

  1. Problem z szyberdachem.
    Utworzone przez kejml90 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 22:30
  2. Problem z szyberdachem.
    Utworzone przez Morbob w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 20:10
  3. [156] Problem z szyberdachem..
    Utworzone przez cineq1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 10:02
  4. Problem z szyberdachem
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 23:12
  5. [145] problem z szyberdachem
    Utworzone przez MoDy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 14:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory