Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 1.3 Jtdm 95 gaśnie przy wysokich obrotach

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 Sportwagon 2.4 Mito 1.3
    Postów
    2

    Domyślnie 1.3 Jtdm 95 gaśnie przy wysokich obrotach

    Witam, jestem posiadaczem dwóch AR, Mito kupione w połowie lutego stwarza mi problem. Na zimnym silnik się wkręca i nie gaśnie, na ciepłym dochodzi do 3 tys i gaśnie. Natychmiast, bez dławienia, szarpania, itp. Przy tym nie wywala żadnego błędu.

    Ale od początku. Auto kupiłem z usterka, mianowicie poprzedni właściciel chciał wymienić świece żarowe. Operacja się nie powiodła, jego mechanik się poddał bo stopień zasyfienia nagarem był tak duży, ze wyciągnięcie świec tradycyjnymi metodami z odpowiednimi narzędziami okazało się niemożliwe. Auto kupiłem częściowo rozebrane, tj pokrywa z walkami i zaworami wraz z osprzętem była zdemontowana.

    Po zakupie auto trafiło na warsztat, gdzie ściągnięto głowice i udało się wyciągnąć 3 świeczki, jedna nie chciała wyjść. Uzgodniono, ze zostanie w głowicy i po zeszlifowaniu zamontowana. Dalsze próby jej wyciagnięcia groziły uszkodzeniem głowicy, na trzech nowych świecach według mechanika powinna bez problemu odpalać wiec ok.

    Silnik został fachowo złożony, głowica przetestowana i splanowana. Złożona na nowych uszczelkach. Czwarta świeca na trzecim cylindrze wpięta we wtyczkę i bezpiecznie umiejscowiona na silniku by nie dawała błędu świec. Auto pomyślnie zostało odpalone, wszystko wydawało się być ok. Ale nie do końca. Na drugi dzień, gdy wyjechałem na miasto silnik po próbie wkręcenia na 3 tys zmarł. Odpalił ponownie bez problemów ale przy wkręcaniu na obroty rzędu 2.5 i więcej silnik gaśnie, nie wyskakuje żaden błąd.

    Z powrotem w warsztacie podpinam kompa. To jest sprzęt mojego mechanika, który działa na sofcie Bosha firmy SnapOn. System nie pokazuje żadnych usterek. Podczas sprawdzania innych systemów uwagę zwraca wysoki poziom zapchania filtra DPF, wynosił on wtedy 110%. Dziwne. Ok odpinamy filtr od turbiny żeby zobaczyć jak z rozpiętym układem wydechowym będzie się wkręcał. Silnik wyrzuca dużo gryzącego siwego dymu, po przygazowaniu na 2.5 tys obrotów silnik gaśnie, zero błędów. Opracowujemy plan wymiany części.
    Pierwszy do wymiany idzie filtr paliwa, bez poprawy. Wtryski wyciągnięte i wysłane do sprawdzenia wracają z wynikiem niedostatecznym dla dwóch sztuk, wymienione na sprawdzone używki. Auto odpalane z drugiego kluczyka zachowuje się tak samo wiec imobilajzer odpada.

    Na następny dzień auto nie odpala, krztusi się jakby zapłon wypadał, po paru ciężkich próbach w końcu odpala, po zagrzaniu pracuje całkiem dobrze. Po wkręcaniu na 3 tys znowu jednak gaśnie. Odpalam ponownie bez problemu i wymuszam
    czyszczenie DPFa, proces ukończony w 30% bo silnik zgasł. Poziom zapchania spadł do 97%.

    Następny dzień, silnik nie chce odpalić. Rzuca nim, itp. Daje mu spokój ale wpadam na pomysł podmiany czujnika ciśnienia na listwie z mojej 159 2.4 i niespodzianka auto odpaliło. Na zimnym kręci do 5 tys nic nie gaśnie, robię czyszczenie DPFa. Proces ukończony w 98% zanim silnik zgasł. Przy wypalaniu silnik trzyma 3.5 tys obrotów tak dla ścisłości. Pomiar daje wynik 65% zapchania. Ale tym razem po tym jak silnik zgasł wyskoczył błąd. Kod błędu P0090, pewnie czujnik ciśnienia podaje zle dane dla ecu. Zakupiłem wiec nowy czujnik dedykowany do tego modelu, w między czasie wymieniony czujnik położenia wału, czujnik mierzący różnice ciśnień w DPF, regulator na pompie HP wyciągnięty przeczyszczony, na krótko podłączony do prądu z aku psika paliwem. Wyczyściłem tez wszystkie wtyczki aplikując środek do czyszczenia styków. Błędy wykasowane, wszystko co było wymienione, czy demontowane było adoptowane przez kompa. Rozrząd sprawdzony na otworach kontrolnych znaki widoczne wiec i tutaj wszystko ok.

    Dzień wczorajszy, przyszedł nowy czujnik ciśnienia. Auto odpaliło, odczekałem jak zawsze chwile żeby nie cisnąć mu na zimnym, zimnym i niestety bez poprawy. Na zimnym silnik nie gaśnie nawet przy 5.5 tys jednak gdy się nagrzeje zdycha po osiągnięciu 3-3.5 tys obrotów nie wywalając żadnego błędu.

    Jestem już lekko mówiąc zniesmaczony i wymiana części dobrych na nowsze nie jest niczym przyjemnym. Może któryś z forumowiczów ma jakieś sugestie?

    Ps załączam screeny z wykresów czasowych dla wartości rzeczywistych (na liście po prawej).
    Pierwsze zdjęcie, gdy silnik niezagrzany wkręcił się do 4 tys i nie zgasł.

    Drugie zdjęcie, gdy silnik wkręciłem do 5 tys i zgasł. Dziwne, ze za każdym razem kiedy gaśnie wykres nie pokazuje prawdziwych obrotów. Tutaj silnik miał na cyferblacie 5 tys, a komp pokazał zero???
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7061D578-3BC4-4224-8F15-18BE446F1F9F.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	108.5 KB
ID:	268254   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DF27B8DA-5252-40BF-8215-AACA2A844F86.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	108.0 KB
ID:	268255  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    A sprawdzałeś czujnik położenia wałków oraz wału korbowego. Sprawdzałeś wszystkie wężyki podciśnienia. Wygląda to tak jakby silnik był przeładowywany , sprężanie sprawdzane było na zimny i ciepłym silniku.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Objawy wskazują na czujnik położenia wału,możliwa awaria ECU
    Ostatnio edytowane przez Hornet15re ; 18-04-2020 o 11:07

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 Sportwagon 2.4 Mito 1.3
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi, czujnik wału korbowego został wymieniony na nowy, zapomniałem jeszcze wspomnieć o czujniku MAF na kolektorze dolotowym, ten został wyciągnięty i przeczyszczony.

    Wspominacie o czujnikach na walkach rozrządu, nie wpadło mi to w oczy o nie sprawdziłem.
    Gdzie one są zlokalizowane?

    Rozmawiałem tez z elektrykiem samochodowym i on tez obstawia wadliwe ECU

    Poprzedni właściciel twierdzi, ze nie miał problemów tego typu wcześniej. Świece zaczął wymieniać bo pojawił się błąd i auto ciężko odpalalo.

    Jeżeli chodzi o turbo, wszystkie parametry są w normie, wężyki podciśnienia szczelne i prawidłowo wpięte.
    Ostatnio edytowane przez Mito95 ; 18-04-2020 o 11:23

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Zrób logi
    Sprawdż czy ecu nie jest w trybie serwisowym.
    Czujnik wału jaką ma szczelinę?
    Najlepiej gdybyś zrobił jazdę z programem diagnostycznym i sprawdził czy te obroty zanikają w momencie odciącia.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Gaśnie przy przyspieszaniu / na wysokich obrotach 1.9 JTD 105KM
    Utworzone przez mrmuscle750 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 19:45
  2. 1.9 JTD gaśnie przy wysokich obrotach
    Utworzone przez mrmuscle750 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 08:46
  3. Dławi się przy wysokich obrotach v6
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:04
  4. Jtd 1,9 nie chce odpalić i gaśnie na wysokich obrotach
    Utworzone przez wieslaw82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 17:23
  5. [146] Szarpanie przy wysokich obrotach 1.9 TDI
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory