Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Korozja, purchle na lakierze na klapie bagażnika

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Każdy lakiernik ma dużo większe doświadczenie i wiedzę; spróbuję jednak samemu to zrobić.

    Czy powinienem zwrócić uwagę na coś konkretnego?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Najpierw to oczyść i zobacz jak sytuacja wygląda jak nie chcesz się ręcznie bawić to kup sobie tarcze na Flexa tzw włosy murzyna Korund.Jak już bedzięsz robił to wszystko znajdz jeszcze coś do profili zamkniętych.Giulietta ogólnie ma spoko blachy dobre gatunkowo.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Najpierw to oczyść i zobacz jak sytuacja wygląda jak nie chcesz się ręcznie bawić to kup sobie tarcze na Flexa tzw włosy murzyna Korund.Jak już bedzięsz robił to wszystko znajdz jeszcze coś do profili zamkniętych.Giulietta ogólnie ma spoko blachy dobre gatunkowo.
    Jak będzie ładna pogoda i zbiorę większość rdzy to ile taka robota może stać, żeby nie spowodować dalszej nadmiernej korozji. Może to głupie pytania, ale znając moje umiejętności, to ze 2-3 dni mi taka robota zajmie.

    PS Taka szczotka to coś takiego? https://allegro.pl/oferta/szczotka-d...hit-4923331209
    czy lepszy będzie taki krążek: https://www.petrostar.pl/lakiernictw...mm,p1060393321
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 11-05-2020 o 19:18

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jak będzie pogoda to 2 dni styknie jak usuniesz rdze to pomaluj to odrdzewiaczem bo na 100% bedą tam pory rdzy a tego szczotką już nie usuniesz ja od siebie polecam Fertan poczytaj sobie jak on działa.Co do szczotek to kup i taką i taką i zobaczysz co Ci bardziej leży.Jeden warunek musisz zwalić tą masę uszczelniającą.Sam na lajcie to ogarniesz i nie martw się ja już wiele blach przerobiłem to nie Mazda że jak robisz zaprawki to za pół roku masz dziury.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dziękują za podpowiedzi - też myślę, że to ogarnę - na pewno wrzucę relację zdjęciową po robocie.. i po roku jak temat wygląda
    Co do masy uszczelniającej - mam w jakiś specjalny sposób ją usunąć i później nałożyć nową (po podkładzie, a przed malowaniem) czy wystarczy, że usuną ją szczotką?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    To już twoje preferencje możesz zedrzeć całą mase przynajmniej zobaczysz co się dzieje albo tam skąd rudy wychodzi i sąsiednie miejsca bo tam też może być i wtedy odrdzewiacz podkłady kupujesz masę i wypełniasz ubytki i dalej robisz po Bożemu.Według mnie ktoś kiedyś w procesie technologicznym popełnił błędy i rdza się rozprzestrzeniła.
    Ostatnio edytowane przez Wacenty ; 11-05-2020 o 21:09

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Też mi wygląda to na.. niedokładny proce produkcyjny? W każdym razie, póki co nie wygląda to bardzo źle i warto się tym zająć, póki jest co ratować.
    Materiały zamówione - jak będzie ładna pogoda w weekend, to się pewnie za pracę zabiorę.

    Pozdrowienia serdeczne!

    PS Na jakimś niemieckim forum czytałem, że z tym Fertanem trzeba dobrze działać - to jest bardzo dobrze oczyścić powierzchnię na którą się nakłada ten środek i nie wolno tego odłtuszczać beznyną.
    W jednym poradniku znalazłem też sepcjalny środek - (chyba zmywacz silikonowy):
    Mniej więcej 21min16s :
    https://www.youtube.com/watch?v=rSrNjRQfJ8Y&t=1156s

    Chyba też muszę to nabyć do kompletu..
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 11-05-2020 o 21:45

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Fertan reaguje z wodą więc kiedy go położysz po kilku godzinach mozesz go potraktować wodą tylko warunek jest taki że musisz dobrze oczyścić powierzchnie muszą być widoczne wżery wtedy Fertan i po kilku godzinach możesz go potraktować wodą potem po 24h zmywasz pył i odtłuszczasz i malujesz epoxem

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Według mnie ktoś kiedyś w procesie technologicznym popełnił błędy i rdza się rozprzestrzeniła.
    Lepiej sprawdzić, czy nie ma możliwości przecieku w uszczelce osi wycieraczki lub w przycisku otwierania klapy.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Można też to sprawdzić.Podczas wymiany tej uszczelki u siebie patrzyłem do środka klapy zdemontowałem plastik wewnątrz nie było korozji.Tam gdzie kolega ma korozje to wszystko dzieje się pod masą uszczelniającą ktoś kiedyś popełnił błąd w produkcji.

Podobne wątki

  1. Brak świateł na klapie bagażnika
    Utworzone przez uka w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2023, 09:54
  2. [giulia] przycisk zamykania bagażnika w klapie
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2019, 22:30
  3. Wymiana emblematów na masce i klapie bagażnika w 147
    Utworzone przez Romeo147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 12:26
  4. Gumka na przewody przy klapie bagażnika
    Utworzone przez fivety w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 15:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory