Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Wspomaganie kierownicy i DNA - wyłączanie

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Stilo -> Punto Evo -> Leon 1P FR + Alfa MiTo 155KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Nie wiem na ile wspomagania w puncie i w mito są podobne, ale wcześniej też walczyłem ze wspomaganiem w puncie II. Na jakiś czas pomogła wymiana akumulatora, ale problem wrócił. Niektórzy mieli przy silniku wspomagania przekaźniki które padały i wystarczyło je wymienić (najniższy koszt), ale najczęściej problemem był właśnie czujnik skrętu. Cena czujnika mi nie odpowiadała, a używany nie wiadomo ile by działał więc jeździłem z tym mankamentem. Gdy wspomaganie się wyłączyło, to tragedii z kręceniem nie było, mimo że był tam ciężki silnik jtd. Chociaż do dłuższych tras przydałoby się to wspomaganie, bo ja jeździłem nim tylko kawałek do roboty więc obstałem z tym problemem aż do sprzedaży auta
    Ostatnio edytowane przez dyaus84 ; 28-04-2020 o 11:38

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    11

    Domyślnie

    Też mam problem ze wspomaganiem kierownicy w Mito i dołączam się do opinii poprzedników względem czujnika. Próbowałem ze zmianą akumulatora co pozwoliło na kilka miesięcy spokojnej jazdy. Teraz planuję wymianę czujnika, tylko nie wiem który wybrać. Znalazłem czujniki, które są produkowane w Turynie przez firmę MEAT & DORIA. Tylko mam dylemat, który z tych dwóch:
    https://www.autodoc.pl/meat-doria/8127661
    https://www.autodoc.pl/meat-doria/8127662
    Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Są meksykańskie zamienniki na alledrogo za około 300-350 zł. Mechanik z którym jestem umówiony powiedział że z powodzeniem je montuje i nie miał jak dotąd żadnej reklamacji. Do Mito podobno idzie z fioletowym przewodem, ale raczej kolor odpowiada marce samochodu do której pasuje, a w środku są identyczne. Generalnie czujnik ma być przeznaczony do aut z ESP, bo są też bez ESP.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Mam ten sam problem od prawie 2 lat. Akumulator wymieniłem właśnie dwa lata temu w czerwcu a pierwsze wyłączenie się wspomagania miałem jakoś na jesień. Więc tak naprawdę nawet na słabym akumulatorze nie wiedziałem o tym problemie - nigdy wcześniej nie wystąpił - wymieniłem go ze względu na S&S (który odpalał auto po 5s postoju bo napięcie spadało). W każdym razie, wracając do wspomagania wyłączyło mi się dwa razy jakoś na dniach a później pół roku spokoju. Potem znowu wpadło w gorszy okres a ostatnio od 3 miesięcy również spokój. Też już sobie mówiłem, że muszę to naprawić ale szczerze mówiąc nie jest to aż tak upierdliwe. Chociaż miałem też taki tydzień ciągiem gdzie potrafiło się sypać bardzo często. Nie wiem na ile to prawda, bo moja teoria brzmi absurdalnie ale...

    Wspomaganie wyłączało mi się zawsze:
    - przy nieskręconej kierownicy
    - przy niskich obrotach (od 2000rpm w dół)

    Także z moich obserwacji to największa szansa na to jest wtedy, gdy stoimy na luzie lub zjeżdzamy z lekkiej górki bez gazu.

    Ja u siebie obstawiam na 99% czujnik kąta skrętu. Macie oczywiście komunikat "Steering Corrector Unavailable", tak? Kiedyś pytałem w ASO Fiata o cenę naprawy, to nie potrafili mi powiedzieć tak na szybko, ale z tego co pamiętam, mówili, że wymiana czujnika w Pandzie (a tam jest chyba to samo co w Punto/Corsa) to 850zł. Podejrzewam, że woleliby wymienić całą kolumnę kierowniczą (bo podobno na gwarancji tak się to kończyło) ale jak się dobrze zagada, to z wymianą i kalibracją czujnika pewnie problemów robić nie będą.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Poczytałem trochę na zagranicznych forach że ten czujnik uwala się w przy jakimś konkretnym kącie skrętu. Czyli można jeździć 5 lat po autostradzie z kierownicą wyprostowaną, a wystarczy że wejdzie się w ostry zakręt, rondo itp. i czujnik wywali błąd.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Kolega w dość leciwym Punto II ma tak, że wspomaganie wyłącza mu się tylko, jak skręci kierownicą do oporu. Tylko już nie pamiętam, czy w lewo, czy w prawo. Raczej nie ma reguły jakie to są kąty. W jednym samochodzie wywali tak, w innym siak.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tak, przepraszam myślałem inaczej a napisałem co innego, w każdym samochodzie wywali błąd przy innym kącie. Na tym forum czytałem jak koleś rozbierał te uszkodzone czujniki i podłączał na krótko i jeśli czujnik wywalił błąd na 120 st. to zawsze wywalał błąd po przekroczeniu tego kąta, w innym na 45 st. I czy lewo czy prawo nie ma znaczenia bo uszkodzony jest punkt na okręgu, więc i tak się go mija przynajmniej kilka razy podczas skrętu do oporu.

Podobne wątki

  1. wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez Arik w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-12-2019, 10:34
  2. Wspomaganie Kierownicy
    Utworzone przez Bercham w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2017, 16:26
  3. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez DyKy13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 12:05
  4. [145] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez wamax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 08:49
  5. [156] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez kamil_gdansk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory