Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Korek spustowy miski olejowej.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Angry Korek spustowy miski olejowej.

    Hej wszystkim, przygotowuje auto do wymiany Ma, oddaje moduł do regeneracji i dlatego też mechanik który zajmuje się naprawami modułu polecił mi płukanie silnika, więc zmieniam kolejny raz olej, postanowiłem kupić nowy korek, i dochodzimy do sedna, przy odkrecaniu nowego korka okazało się że gwint jakiś nieokreślony sposób się uszkodził i niestety nie chce się dokręcić, póki co zabezpieczyłem korek dwoma podkładkami i silikonem, jednak nie lubię druciarstwa i wolałbym zrobić to jakoś sensownie, porównałem dwa korki (stary i nowy) i wydaje mi się że stary jest jakby szerszy, kupowałem korek i niby miał pasować do mojej Julki 1.4 170 km, 2010. Ktoś może miał taką sytuację i jakoś to naprawił, Tzn. Pomysł taki żebyś zrzucić miskę olejową i dać do na gwintowania lub kupić jeden z zestawów do gwintowania. Czym się sugerować? Jaki skok gwintu jest potrzebny.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Po co rzeźbisz? Nie możesz kupić po prostu korka oryg? Gwint jest 12x1,25

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Kupiłem korek ten korek METALCAUCHO 05673 i niestety zupełnie nie chciał się dokręcić, mam wrażenie że ktoś już gwintowal miskę.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    Kupiłem korek ten korek METALCAUCHO 05673 i niestety zupełnie nie chciał się dokręcić, mam wrażenie że ktoś już gwintowal miskę.
    Bo ma inny gwint: Metalcaucho Korek spustowy oleju, miska olejowa Rozmiar gwintu: 12x150 (zakładając, że ORI ma 12 x 1,25 - nie sprawdzałem)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ale stary korek też się już nie dokręca, mówisz żeby kupić nowy korek i sprawdzić czy się dokręci? Ma ktoś jakieś informacje jaki gwint powinien być, bo jak szukałem korków spustowych to każdy inny.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Nie lepiej przegwintować tak jak sztuka nakazuje? Na 1.25 i problem z glowy.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Bo ma inny gwint: Metalcaucho Korek spustowy oleju, miska olejowa Rozmiar gwintu: 12x150 (zakładając, że ORI ma 12 x 1,25 - nie sprawdzałem)
    No ale przecież tu nie jest podany skok gwintu tylko średnica i długość 12x150 . Jeśli skok jest inny niż 1,25 to sie nie dziwię że ktoś "przegwintiwal ' miskę. Tu jest prawidłowy korek do GMA https://www.iparts.pl/czesc/korek-sp...s-1023929.html

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Sorry. Mea culpa. Myślałem, że jest skok 1.5 w tym co kupił. To jest faktycznie odnośnie długości (150). Co do skoku, to nie wiem jaki jest w tej kupionej śrubie.

Podobne wątki

  1. Korek miski olejowej
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 24-10-2019, 22:37
  2. Korek spustowy w misce olejowej -problem z odkręceniem
    Utworzone przez jarzit w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 18:02
  3. [159] Korek miski olejowej-problem
    Utworzone przez Klejek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory