Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Awaria klimatyzacji 1.4 120KM 2012r.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 2012r 1.4tb 120KM
    Postów
    7

    Domyślnie Awaria klimatyzacji 1.4 120KM 2012r.

    Witam Wszystkich.

    Przed wczoraj padła mi klima (automatyczna), Kompresor nie włącza się. Sprawdziłem bezpiecznik jest ok.
    Chciałem sprawdzić przekaźnik i tu pytanie, który z przekaźników odpowiada za klime? bo nie znalazłem tej informacji w instrukcji.
    Co jeszcze mogę zweryfikować bez wizyty w serwisie, że w/w kompresor nię włącza się.
    Nie podejrzewam braku czynnika, gdyż nagle z nawiewów zaczęło dmuchać gorące powietrze.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jakmas ; 06-05-2020 o 17:07

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakmas Zobacz post
    Co jeszcze mogę zweryfikować bez wizyty w serwisie, że w/w kompresor nię włącza się.
    Nie podejrzewam braku czynnika, gdyż nagle z nawiewów zaczęło dmuchać gorące powietrze.
    Co ma gorące powietrze w nawiewach do kompresora klimatyzacji?
    Niewłączający się kompresor to oznaka problemów z ciśnieniem w układzie klimatyzacji.
    Może to być brak czynnika, może też być uszkodzenie presostatu, czyli czujnika ciśnienia czynnika chłodzącego?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jak padnie bezpiecznik na sprzegle,jest taki sam objaw. Jak pada to zwykle podczas długiej pracy, nagle rozlacza kompresor.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Wypnij wtykę z kompresora i miernikiem sprawdź czy masz napięcie przy włączeniu klimatyzacji.
    Ja jest to masz część odpowiedzi
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Pisałem w innym temacie i była cisza, może tu uda mi się coś podpytać. Problem mam podobny,


    Wrzucam 3 screeny z MESa.
    W ubiegłym roku na koniec lata dobijałem klimę bo już ten problem występowałi było ponad 300g czynnika a nie chłodziła, dobiłem do 450 może ciut chłodniej było - albo chciałem to odczuć ale dalej nie było szału.
    Trzecia cisnienie w klimie 0,004 bara to chyba dość niskie..?

    Spotkaliście się z tym, albo może macie pomysł co zrobić?
    Załącznik 269114Załącznik 269115Załącznik 269116

    Zrobiłem test przekaźnika kompresora klimatyzacjI wykonano pomyslnie, efektów wizualnych jak i dźwiękowych brak...
    Błędów po skasowaniu nie wbiło (jesscze) spowrotem
    Wykręcałem też czujnik antyszronowy ale ani wyjęcie ani poruszenie ani żadna zabawa nim nic nie zmieniała.

    Czy możecie mi pokazać gdzie jest presostat bo patrząc na pokazywane ciśnienie to może być z nim problem...
    Jutro ogarnę miernik to sprawdzę czy jest napięcie na wtyczce. Bo bezpieczniki całe.
    Ostatnio edytowane przez domin ; 17-05-2020 o 20:23

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w powiadomieniu mnie oznaczyłeś, w poście po edycji już nie, ale parę słów kometarza napiszę. odczyty z MES mogą być pomocne, ale MES często też nieporawnie ogarnia jakiś sterownik, więc zawsze odczyty z niego traktuję tylko jako jeden z argumentów w rozkminianiu tematu.
    pierwsze pytanie czy klima chłodzi - nie odczucie ale pomiar - bierzesz miernik z sondą temperatury (lub jakikolwiek termometr) wsadzasz w nadmuch i patrzysz po kilku minutach czy daje te kilka stopni C.
    jeśli chłodzi to żaden presostat tylko interpretujesz to że odczyt z MES jest do bani
    inna sprawa miesznie tego wewnątrz (a to może się przekładac na odczucie w jakiejś strefie lub w ogóle na sterowanie klima), ja nigdy nie miałem z tym kłopotu, ale na fourm (159) niektórzy mieli z tym jaja jakieś (nie pamiętam czy uszkodzenie modułu klimy który mierzył temperatury, czy problemy mechaniczne mieszalnika). nie podejmuje się większego doradzania gdyż to nie moja specjalność - mi by padło to bym rozkminiał, komuś innemu to niech sam główkuje - z głowy nie napiszę gotowej diagnozy- tym bardziej zdalnie fajnie się naprawia auta...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w powiadomieniu mnie oznaczyłeś, w poście po edycji już nie, ale parę słów kometarza napiszę. odczyty z MES mogą być pomocne, ale MES często też nieporawnie ogarnia jakiś sterownik, więc zawsze odczyty z niego traktuję tylko jako jeden z argumentów w rozkminianiu tematu.
    pierwsze pytanie czy klima chłodzi - nie odczucie ale pomiar - bierzesz miernik z sondą temperatury (lub jakikolwiek termometr) wsadzasz w nadmuch i patrzysz po kilku minutach czy daje te kilka stopni C.
    jeśli chłodzi to żaden presostat tylko interpretujesz to że odczyt z MES jest do bani
    inna sprawa miesznie tego wewnątrz (a to może się przekładac na odczucie w jakiejś strefie lub w ogóle na sterowanie klima), ja nigdy nie miałem z tym kłopotu, ale na fourm (159) niektórzy mieli z tym jaja jakieś (nie pamiętam czy uszkodzenie modułu klimy który mierzył temperatury, czy problemy mechaniczne mieszalnika). nie podejmuje się większego doradzania gdyż to nie moja specjalność - mi by padło to bym rozkminiał, komuś innemu to niech sam główkuje - z głowy nie napiszę gotowej diagnozy- tym bardziej zdalnie fajnie się naprawia auta...
    Dzięki, zacząłem szukać bo w aucie jest nawiew w temperaturze powietrza zewnętrznego mniej więcej. Pomiary Mes na poziome 20C nadmuch przy 18c powietrza na zewnątrz (na słońcu) są bardzo wiarygodne w tej sytuacji. Dlatego szukam gdzie może być ten presostat bo patrząc na ciśnienie to on powinien być sprawca zamieszania. Jak nic sam nie wymyślę to jutro i tak jestem umówiony w serwisie klimatyzacji na zrobienie z tym porządku, ale jeśli 'sam' bym doszedł to i satysfakcja i oszczędność w tych dziwnych bezrobotnych czasach [emoji1]

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    no to się troche różni od tego co napisałeś we wcześniejszym poście - wtedy miała chłodzić ale niewydajnie a odczyt ciśnienia był bliski 0, stąd moje sugestie.
    w takim razie spawdź może czy nie masz tego problemu jaki u żony się zdarzył rok temu - przepaliła się (albo pękł jakiś drucik) w cewce sprężarki albo czy w ogóle działa Ci przekaźnik i daje napięcie.
    W MES masz test, posłuchaj czy klika przekaźnik, do tego wypnij wtyczkę cewki i sprawdź czy dochodzi napięcie przy teście. Jeśli to działa, sprawdź omomierzem czy cewka nie ma przerwy - o ile pamiętam dojście było marne, wydaje mi się że ja mierzyłem to od strony przekaźnika - wyjąłem ze skrzynki T05 pin oznaczony 87 (oznaczenie może być pod przekaźnikiem albo nadrukowane na, albo w skrzynce wytłoczone, nie pamietam) podaje +12V na cewkę. Sprawdź też bezpiecznik F19. Ewentualnie drugi pin cewki sprawdź czy ma połączenie z masą.

    Jeśli to cewka to o tyle jest problem że nie sprzedają tego osobno - trzeba wyciągnąć cewkę i coś dobierać u speców od naprawy sprężarek. Ja poszedłem inną drogą - kupiłem używaną sprężarkę bodajże za 350zł na allegro o kompatybilnym numerze, wybebeszyłem z niej cewkę (miałem okazję się zapoznać z tym jak to się demontuje), no i potem w aucie wymieniłem sam. podejście jest bardzo słabe, są tam pierścienie segera, musiałem nieźle popracować nad tymi ściągaczami które miałem (szlifierka), żeby uzyskać możliwość dojścia/zdjęcia tego bez demontażu sprężarki. da się to zrobić, ale mi parę godzin zeszło. Tu masz cały opis naprawy ze zdjęciami:
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ml#post2172980
    a w poście 47 w tamtym wątku masz schemat

    a tak przy okazji, mam ciągle tą drugą używaną sprężarkę (założyłem do niej uszkodzoną cewkę), jak komuś by padła sprężarka (część mechaniczna) to za dobrą cenę moge sprzedać - trzymam na wszelki wypadek, ale z drugiej strony zajmuje miejsce więc mogę się i jej pozbyć.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-05-2020 o 10:47
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, widziałem o cewce. Pojechałem dziś jednak bo zadzwonili że mogę wpaść i jakie jest moje zdziwienie jak diagnoza brzmiala 'przerdzewiała chlodnica i nieszczelne oringi'. Cena 900 netto...

    Ale to dziwne skoro na jesień jak nabijali nie chłodziło i było ciśnienie a teraz nie chłodzi i nie ma ciśnienia... No nic odbiorę wieczorem to się okaże co tam wycudowali.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    pytanie więc czy to tylko to, no ale jeśli jest nieszczelność, to i tak musisz to najpierw ogarnąć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Awaria sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 10:13
  2. [159] awaria klimatyzacji
    Utworzone przez Carlos217 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 11:27
  3. [159] Kolejny raz awaria 1.9 8v dtm 120km POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez mateusz-07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 10:39
  4. Awaria klimatyzacji.
    Utworzone przez glasot w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 20:36
  5. Awaria klimatyzacji
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory