Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Giulietta ubytki oleju oraz dymienie

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Tak raczej będzie to turbo.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa 159SW, 1.9JTS, 2006
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merkus Zobacz post
    Mam podobnie, generalnie wszystko niby działa poprawnie, problem pojawia się gdy odejmę gazu i auto sobie chwilę na biegu pojedzie, dodaje gazu i puszcza chmurkę - np przy jeździe z górki itp. Jak auto jedzie na luzie nie ma tego problemu. Przy gwałtownym przyspieszaniu itd nic się nie dymi, tylko i wyłącznie po tym jak auto jedzie na biegu bez dodawania gazu. I faktycznie też zauważyłem ostatnio delikatną zamułkę, minimalne jakby szarpnięcia/dławienie przy mocnym przyspieszaniu (ale to takie że ja czuje ale pasażerowie już nie - wcześniej tego nie było) - też bedzie już turbo? Przebieg ok 165tys 1.4 120koni.
    Mam dokładnie takie same objawy. Rozwiązałes problem?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie rozwiązałem tego problemu jeszcze. Zregenerowałem turbo ale nie wpłyneło to w żaden sposób na ten problem.
    Może macie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić?

    Mam wrażenie że jest jakaś klapka, która blokuje się po odpuszczeniu gazu a nie powinna i dopiero nawet lekkie muśnięcie gazu otwiera ją i uwalnia spaliny. Przy jeździe "na luzie" nie ma tego ale jak na biegu puszcze gaz i po dłuższej chwili nawet leciuteńko dosłownie musnę pedał gazu puszcza bąka, ale to wygląda właśnie tak jakby te spaliny były gdzieś skumulowane i się uwalniały w tym momencie a nie dopiero tworzyły bo np musnę gaz na ułamek sekundy a dymku leci przez 2-3sekundy aż wyleci cały. Czasem zdławi auto (tak jakby ten dymek coś zatykał i jak uleci odblokowuje moc), czasem też na zimnym, przy odpalaniu obroty przez chwile falują.
    Przy mocnym dodawaniu gazu nie dymi, przy odpalaniu, podjazdach pod górkę itp tez nie dymi - tylko i wyłącznie gdy jadąc odpuszcze gaz, auto toczy się na biegu i po chwili z powrotem dodam gazu.

    Teraz jak będę u mechanika na olejach może powiem mu żeby sprawdził świece i katalizator bo może tu jest problem? Źle dobrane/zużyte świece może się nie dogrzewają i nie dopalają jak się toczy auto na biegu bez gazu a może katalizator jest już przytkany i bez wciśnięcia gazu spaliny nie są w stanie swobodnie przedostać się przez niego... nie wiem...

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Uszczelniacze zaworowe

    Wysłane z mojego motorola edge przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć
    Mam takie same objawy i ten sam silnik. Znalazłeś przyczynę problemu?

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie

    Panowie,
    Z racji bycia nowicjuszem nie mogę wkleić posta (trzeba mieć 10 komentarzy), ale wczoraj dodałem post o wypadaniu zapłonów
    Też mi raz puściła białego bąka luzów na turbo nie ma. Wymieniłem odmę i pomogło. Ale rozważyłbym na waszym miejscu czy to nie wypadanie zapłonów. Takie którego nie rejestruje komputer pokładowy ( tak też miałem), i dalej się borykam z problemem.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V T-Jet
    Postów
    2

    Domyślnie Dymienie Giulietta 1.4 T-Jet

    Dobry wieczór,

    Mam taki sam problem, przebieg 102 tys. km. Wymieniłem już turbinę, odmę, czujnik ciśnienia w dolocie i problem nadal nie został rozwiązany.
    Czy w Twoim przypadku usterka została w końcu poprawnie zdiagnozowana i naprawiona?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje w tej sprawie,

    Pozdrawiam,
    Witek

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V T-Jet
    Postów
    2

    Domyślnie Dymienie przy odpuszczeniu gazu - czy ktoś rozwiązał już ten problem?

    Cytat Napisał Merkus Zobacz post
    Nie rozwiązałem tego problemu jeszcze. Zregenerowałem turbo ale nie wpłyneło to w żaden sposób na ten problem.
    Może macie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić?

    Mam wrażenie że jest jakaś klapka, która blokuje się po odpuszczeniu gazu a nie powinna i dopiero nawet lekkie muśnięcie gazu otwiera ją i uwalnia spaliny. Przy jeździe "na luzie" nie ma tego ale jak na biegu puszcze gaz i po dłuższej chwili nawet leciuteńko dosłownie musnę pedał gazu puszcza bąka, ale to wygląda właśnie tak jakby te spaliny były gdzieś skumulowane i się uwalniały w tym momencie a nie dopiero tworzyły bo np musnę gaz na ułamek sekundy a dymku leci przez 2-3sekundy aż wyleci cały. Czasem zdławi auto (tak jakby ten dymek coś zatykał i jak uleci odblokowuje moc), czasem też na zimnym, przy odpalaniu obroty przez chwile falują.
    Przy mocnym dodawaniu gazu nie dymi, przy odpalaniu, podjazdach pod górkę itp tez nie dymi - tylko i wyłącznie gdy jadąc odpuszcze gaz, auto toczy się na biegu i po chwili z powrotem dodam gazu.

    Teraz jak będę u mechanika na olejach może powiem mu żeby sprawdził świece i katalizator bo może tu jest problem? Źle dobrane/zużyte świece może się nie dogrzewają i nie dopalają jak się toczy auto na biegu bez gazu a może katalizator jest już przytkany i bez wciśnięcia gazu spaliny nie są w stanie swobodnie przedostać się przez niego... nie wiem...
    PANOWIE - czy ktoś rozwiązał już ten problem?
    Wymiana turbiny, odmy, czujnika ciśnienia w dolocie nie pomogły.
    Pojawiały się pomysły na wymianę uszczelniaczy zaworowych, czy ktoś to zrobił i czy pomogło?

    Prośba o info, z góry dziękuję

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 tb 120km sportiva
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dobry wieczór.
    Miałem ten sam przypadek co opisujecie, w pierwszej kolejności wymieniłem odmę - nie pomogło. Po weryfikacji osprzętu silnika nie stwierdzono żadnych usterek, mechanik zaproponował płukanie cylindrów pianką do rozpuszczania nagaru - podejrzenie zablokowanych nagarem pierścieni. Po tym zabiegu płukanka do oleju, wymiana oleju z filtrem i od 1200km spokój (bez kopcenia po dłuższym hamowaniu silnikiem). Dodatkowo na bagnecie nie zauważyłem ubytku oleju (poprzednio wciągnął 0.4l na ok 1300km). Może będzie to dla kogoś pomocne.

Podobne wątki

  1. Dymienie oraz branie oleju
    Utworzone przez mateusz333pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 18:27
  2. [Giulietta] Giulietta 1.75 TBi drgania kierownicy, świsty lusterka i ubytki płynu hłodniczego
    Utworzone przez Arturro_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 12-08-2018, 13:45
  3. [159] Bardzo duże ubytki płynu chodniczego. Dymienie z rury wydechowej.
    Utworzone przez Saimonse w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 15:50
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 10:49
  5. [MiTo] ubytki oleju
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory