Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Miga stan licznika, nie działa blue&me, hałas w prawym przednim kole.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair 170KM 2013r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robsonelo1 Zobacz post
    Mam jeszcze takie pytanie czy ten hałas może być z prawej strony przez uszkodzoną którąś poduszkę silnika bo najbardziej jest odczuwalny przy skręcie w lewo i jednoczesnym dodawaniu gazu. Zauważyłem również że na postoju drży delikatnie prawe lusterko. Dzisiaj jak podniosłem maskę auto zostawiłem na biegu i próbowałem go przepychac to zauważyłem że silnik sporo się odchyla do przodu i do tyłu. Czy to normalne?
    Wracając do tematu jak się okazało z migającym licznikiem to faktycznie jest to uszkodzony moduł blue&me. Wymontowałem stary modul i nic nie mogę znaleźć używanego z takimi samymi numerami a po sprawdzeniu w eper okazało się że po numerze vin wychodzą całkiem inne numery modułów i teraz nie wiem jakiego szukać?
    A z dziwnymi wibracjami i hałasem przy skręcaniu w lewo podczas jazdy jest jeszcze gorzej bo nawet panowie z autoryzowanego serwisu alfy romeo nie są w stanie tego zdiagnozować.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cześć, podepnę się pod temat w kwestii Blue&me.

    Chodzi o Alfę Mito 2009 1.4 8V. Wersja z doczepianą nawigacją na desce.

    Standardowo migał przebieg, po odpaleniu auta widać było logo blue & me w zegarach po czym znikało. Podłączając telefon do USB przez ułamek sekundy ładuje telefon i potem przestaje. Na radiu przycisk media przechodzi tylko do CD.

    Co zrobiłem:
    W MES odczytałem: nieobecny Yaw Node (NYL), Convergence (Blue&Me) - EOL failed.
    Zrobiłem adaptację PROXI, wypisało ten węzeł od obrotu nadwozia (Yaw Node), natomiast w B+M nadal EOL failed. Brak możliwości połączenia z samym B+M MESem.

    Zdjąłem zacisk (-) na akumulatorze, poczekałem parę minut, założyłem, poczekałem. Odpalam auto, przebieg przestał migać. Podpinam MES, wyświetla, dla B+M EOL OK. Konfiguracja poprawna, adaptacja PROXI nie jest wymagana. No ale B+M dalej nie działa, objaw z ładowaniem telefonu taki sam, przycisk Media przełącza tylko na CD. Mogę połączyć się MESem z samym B+M, brak błędów.

    Jak coś to podpinam iPhone, który współpracuje z tym systemem jako iPod.

    Czy mam szukać nowego modułu B+M? Obojętnie jaki kupię czy musi być zgodny z numerami?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    .
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć,

    może komuś się przyda takie info:

    Zakupiłem używaną Julkę z migającym licznikiem. Do wymiany moduł Blue&Me. Według ePER powinna to być centralka nr: 50521871. Na aukcjach używki są bardzo drogie, zazwyczaj ponad 400 zł. Po wyciągnięciu modułu okazało się, że w środku siedzi 50525925 (wydaje mi się, że nikt wcześniej przy tym nie grzebał), równie słabo dostępny i drogi. Zaryzykowałem i kupiłem używany moduł od Grande Punto o numerze 51882404. Zdecydowałem się spróbować, bo wg ePAIR ma ten sam nr zamiennika co 50525925 to jest 51989250 i kosztował tylko 140 zł. Po zamontowaniu i osiowaniu proxy wszystko działa. Zaktualizowałem jeszcze wersję i język (bo mówił do mnie po francusku) i Blue&ME działa lepiej niż się spodziewałem. Nie gwarantuję, że u wszystkich te numery modułów będą działały zamiennie, ale u mnie się sprawdziło. Licznik nie miga, można rozmawiać przez telefon i sporo pieniędzy zaoszczędzone.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta 2,0 JTDM 170KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam ten sam problem, podpowiedzcie, jakim interfejsem i softem robiliście osiowanie proxy?

    Marek

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair 170KM 2013r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robsonelo1 Zobacz post
    Wracając do tematu jak się okazało z migającym licznikiem to faktycznie jest to uszkodzony moduł blue&me. Wymontowałem stary modul i nic nie mogę znaleźć używanego z takimi samymi numerami a po sprawdzeniu w eper okazało się że po numerze vin wychodzą całkiem inne numery modułów i teraz nie wiem jakiego szukać?
    A z dziwnymi wibracjami i hałasem przy skręcaniu w lewo podczas jazdy jest jeszcze gorzej bo nawet panowie z autoryzowanego serwisu alfy romeo nie są w stanie tego zdiagnozować.


    Problem z hałasem rozwiązany - okazała się to prawa poduszka silnika, przy skręcie w lewo silnik się na niej przesuwał i dwa elementy aluminiowe poduszki się stykały i to przenosiło wibracje do środka. Ale poduszkę można było dopiero ocenić po jej wymontowaniu.
    Migającego licznika jeszcze nie usunąłem ponieważ nie mogę znaleźć pasującego modułu blue&me.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    U mnie już druga centralka padła (prawdopodobnie). Pierwsza wymieniona w ASO, teraz sam chcę to zrobić.
    W związku z tym mam prozaiczne pytanie..
    Jak fizycznie zdemontować w/w centralkę?
    Wiem, że jest pod listwą i widać ją po zdjęciu listwy.
    Ale jak odłączyć kostkę? Czy trzeba od schowka coś demontować?
    W wersji GB pokazanej na yt widać, że w schowku jakby była do odkręcenia jakaś osłona i wtedy odpina się kostkę, a potem wyciąga centralkę.
    Czy ktoś to robił i może opisać w paru słowach?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Stuki w przednim prawym kole...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 19:50
  2. [159] Piszczenie w prawym przednim kole
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 16:58
  3. pisk w przednim prawym kole.
    Utworzone przez janek1974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 11:41
  4. [159] swiszczenie w prawym przednim kole
    Utworzone przez wisnia3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 13:21
  5. Luz w przednim prawym kole.
    Utworzone przez adibe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory