Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Moduły BLue& Me - jak dobrać?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    Była 146,147, 159 jest Gulietta
    Postów
    148

    Domyślnie

    Koledzy temat dość prosty i do ogarnięcia samemu. Wystarczy A spisać nr. z modułu jaki posiadamy. B w eper sprawdzamy po VIN jaki ma być i porównujemy ( istnieje ryzyko że "nasi" tu byli ) Nr. A i B możemy sprawdzić na jaki się zamieni w eperze i polecam szukać taki, bo były poprawione centralki. Później aktualizacja ewentualna samego softu centralki. Proxy robimy i śmiga. Centralki pasują od Fiatów Punto, Bravo, 500X itp...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rumpel Zobacz post
    Ok, wtyczka od modułu była wypięta, po wpięciu okazało się, że mruga przebieg więc moduł padnięty. Pytanie moje co to programowanie proxy? Mój moduł ma nr 50521871 gdyby ktoś miał takowy na sprzedaż, chętnie przygarnę. Ostatnie pyt nie działa mi USB w schowku (aux działa) czy to może mieć związek z modułem?
    zamienia się na:

    51989250

    50521292

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    dzieki

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giullieta 2012, 1.4 120km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Potwierdzam, ja do swojej Julki zamowilem moduł z Grande Punto ( z podobnego roku) i wszystko smiga. Wystarczy zrobic osiowanie. Jedyny mankament to gniazdo USB w innym miejscu ale dla sprawnego elektrytka to nie problem. Dla jasności - Używka modułu dla Giulietty to ok. 400zl, natomiast moduł pod Punto wyniósł mnie 52 zł

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    no to dalsza czesc mojej walki. Kupiłem moduł, nr zgodny z moim, podpiąłem u gościa u którego kupiłem i zadziałał przycisk windowsa na kierownicy. Julka coś tam powiedziała po ang i tyle. Gość wysłał mnie obok do kumpla elektryka aby zrobić to całe osiowanie. Nie chce mi sie wszystkiego opisywac ale po 2 godzinach gość sie poddał. Przycisk windowsa przestał działać za to pozostałe zaczęły funkcjonować. Ogólnie to telefon łączy się po bluetooth z autem ale niestety nic nie słychać . Dziś podjechałem do następnego magika (specjalizującego sie we Włoskich wynalazkach) też walczył z 2h i nic.

    Ogólnie to już mnie szlag trafia, jakieś pomysły. Aha, zrobiłem aktualizację przez USB.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    bełchatów
    Auto
    alfa 156 1.9 jtd. Alfa giulietta 1.4 tb
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć. Julka ma problem z blue&me. Mianowicie stary moduł 50521292 jest bezużyteczny a zamienne o nr 51989250 nieosiągalne w używkach. Czy mozna dostać zamiennik od innego samochodu tak aby pasował do Julki? rok 2011 1.4 TB 120 KM

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał alman156 Zobacz post
    Cześć. Julka ma problem z blue&me. Mianowicie stary moduł 50521292 jest bezużyteczny a zamienne o nr 51989250 nieosiągalne w używkach. Czy mozna dostać zamiennik od innego samochodu tak aby pasował do Julki? rok 2011 1.4 TB 120 KM
    tak. w zeszlym tygodniu zmienilem modul 50525925, ktory jest zaktualizowana wersja twojego 50521292 na zupelnie inny pod numerem 50529134 i wszystko dziala.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    alfa romeo giulietta 1,75 tbi 2013 rok
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lollson Zobacz post
    Witam,

    Ostatnio wraz z padnietym akumlatorem odszedł od mojej Giulietty ( 120Km; 2012r) moduł blue&me. W związku z powyższym szukam modułu który podejdzie do mojego auta i tutaj pojawia sie pytanie - Czy każdy moduł z Giulietty podejdzie od "kopa" do mojej ?

    Na wykręconym module mam nr : 50525925

    Natomiast Moduł z aukcji: 50520143 - Czy będzie od kompatybilny z moim autem ?


    Druga sprawa, na anglojezycznych aukcjach znalazłem takie moduły którę są podpisane Giulietta/MiTo - Czy modułu ble&me wchodzą te same zarówno do Giulietty jak i Mito ?

    Chciałem dodać zdjęcia oraz linki do tego wszystkiego zeby było przejrzyście ale niestety blokada dodawania takich rzeczy przez nowych użytkowników jest zabrioniona ( skąd wgl taka bezsensowna zasada ? )

    pozdrawiam !
    Witam moim zdaniem kupowanie używanego modułu to kupowanie kota w worku.
    Sam miałem ten problem padł podczas rozruchu przy niedoładowanym akumulatorze, kupiłem 4 sztuki i za każdym razem porażka niesprawny. Miałem drugi kolegi do porównania jak nie dał się z parować to dla pewności parowałem kolegi i sukces, więc 100% pewności ,że kupiłem złom w serwisie za moduł 2500zł bujałem się tak 1,5 roku zawsze nr były zgodne .
    Kiedyś szukając na allegro następnego trafiłem na ślad gościa który to naprawia . Firma KOCAR kobiórska 79 kobiór 602/731/630 koszt naprawy 500zł wgrali mi polskie menu, trzeba wysłać ale naprawa piorunem ,mnie zajło 3 dni dodam że wysyłałem z Radomia najlepiej wpisać w google i pokaże adresy i kontakty ,Gość ogarnięty i bardzo przyjemny. Może komuś przyda się info.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    B&M padło...
    Pisałem do firmy wymienionej powyżej, ale 550 PLN + koszty przesyłki to trochę dużo jak za reanimację tak starego modułu.
    Używki na allegro w podobnej cenie, a też nie wiadomo ile to jeszcze pożyje.
    Zostają 2 opcje:
    1) jakieś radio od majfrendów, ze wszystkimi bajerami ale psujące (moim zdaniem) wygląd deski w przedlifcie
    2) moduł Bluetooth wpinany do radia - wiem że są, ale jeszcze nie mam nic konkretnego na oku

    Czy ktoś z Was próbował jedną z tych opcji? Wolałbym podpiąć coś do radia, aby skorzystać z ori głośników do korzystania z telefonu, pogodziłem się z tym, że na wyświetlaczu nie pojawi mi się książka adresowa ani opis dzwoniącego numeru. A może jednak te radia z deską od chińczyka są na tyle dobre, że warto zainwestować 600-700 pln i nie będzie to psuć "italian style"?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    A ja jestem po naprawie modułu w KO-Car. Poszło szybko, naprawa wykonana w dniu dostarczenia przesyłki. Nie trzeba było nawet osiować proxy.
    Cena jak wyżej. Czy to jest dużo? W porównaniu z nowym to mało, szukanie używki w niewiadomo jakim stanie to loteria.
    Jakby co, to polecam.

Podobne wątki

  1. [159] el lusterka a moduły drzwi HELP
    Utworzone przez kicek87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 11:35
  2. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  3. [146] Gdzie znajdują się moduły zapłonu w TS
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory