Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Moduły BLue& Me - jak dobrać?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giullieta 2012, 1.4 120km
    Postów
    4

    Domyślnie Moduły BLue& Me - jak dobrać?

    Witam,

    Ostatnio wraz z padnietym akumlatorem odszedł od mojej Giulietty ( 120Km; 2012r) moduł blue&me. W związku z powyższym szukam modułu który podejdzie do mojego auta i tutaj pojawia sie pytanie - Czy każdy moduł z Giulietty podejdzie od "kopa" do mojej ?

    Na wykręconym module mam nr : 50525925

    Natomiast Moduł z aukcji: 50520143 - Czy będzie od kompatybilny z moim autem ?


    Druga sprawa, na anglojezycznych aukcjach znalazłem takie moduły którę są podpisane Giulietta/MiTo - Czy modułu ble&me wchodzą te same zarówno do Giulietty jak i Mito ?

    Chciałem dodać zdjęcia oraz linki do tego wszystkiego zeby było przejrzyście ale niestety blokada dodawania takich rzeczy przez nowych użytkowników jest zabrioniona ( skąd wgl taka bezsensowna zasada ? )

    pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ostatnio byłem zmuszony przerabiać ten temat i... muszę przyznać, że w dalszym ciągu nie mam pewności, co i jak

    Zacznę od tego, że do mojej GiGi (170KM, 1.4 TCT MultiAir, 2013) poszukiwałem modułów o nr 50528522 (taki był zamontowany) lub 51989250 (konsultacja z ASO). Zaryzykowałem i kupiłem moduł wymontowany z Grande Punto o nr 51901253. Zaufany fachowiec po instalacji użył dedykowanych narzędzi diagnostycznych, aby sparować go z komputerem (czy ten zabieg nazywa się osiowaniem proxy? jestem totalnym laikiem w tej materii!). No i... śmiga, jak opętane! Dodam tylko, że wcześniej podjąłem próbę osiowania za pomocą innych narzędzi, jednak nie były sobie one w stanie poradzić z tym tematem - wykrywały obcy moduł, lecz nie dały rady go sparować.

    Przy wyborze modułu kierowałem się tym, aby auto, z którego pochodzi, był wyposażony w te same akcesoria, co ja - głosowa obsługa telefonu, sterowanie telefonem z kierownicy i gniazdo USB w schowku.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kluch_lbn
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 170km TCT
    Postów
    7

    Domyślnie

    W moim przypadku było podobnie. Padł mi moduł, po numerach starego znalazłem aukcję z używką za 400 zł, trochę drogo. Pojechałem więc na szrot i kupiłem zupełnie inny moduł pochodzący z mito za 50 zł.
    Skasowałem stary moduł z komputera, zrobiłem osiowanie/proxy i działa. Jedyny mankament to, że nie mam polskich znaków w nazwach plików mp3 odtwarzanych przez USB.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał kluch_lbn Zobacz post
    W moim przypadku było podobnie. Padł mi moduł, po numerach starego znalazłem aukcję z używką za 400 zł, trochę drogo. Pojechałem więc na szrot i kupiłem zupełnie inny moduł pochodzący z mito za 50 zł.
    Skasowałem stary moduł z komputera, zrobiłem osiowanie/proxy i działa. Jedyny mankament to, że nie mam polskich znaków w nazwach plików mp3 odtwarzanych przez USB.
    Myślę że brak polskich znaków to może być kwestia softu, zmieniałeś soft i język w blue&me po osiowaniu?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kluch_lbn
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 170km TCT
    Postów
    7

    Domyślnie

    Mówisz o aktualizacji ze strony b&m do nowszej wersji? Nie robiłem, nie chciałem żeby się wysypało.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja dobierałem po eperze i w końcu kupiłem o właściwym nr. Być może niepotrzebnie i za drogo.
    Wszystko działa, język polski wgrałem, system głośnomówiący się sprawdza, komendy głosowe w miarę (nie stosuję).

    Ale mam inny problem.
    Auto miało fabryczną dokładaną nawigację Tomtom i ta nie może się sparować z systemem Blue&me.
    Ciekawostka jest taka, że wykrywa ją - widać to przez chwilę na ekranie nawigacji, ale po wbiciu kodu wyrzuca komunikat o nie włączonym module bluetooth.

    Pewnym tropem jest tu działanie aplikacji Yanosik.
    Otóż przy włączonym autostarcie po wykryciu systemu głośnomówiącego aplikacja uruchamia się po włączeniu zapłonu ale po chwili pojawia się okienko z komunikatem o zerwaniu połączenia z Bluetooth wraz z informacją o zamknięciu programu po czasie jaki ustawiliśmy w Yanosiku po zerwaniu połączenia.

    I ciągle nie wiem czy centralka niekompatybilna ze starszym modelem nawigacji czy ma jakąś wadę, która po połączeniu z dowolnym urządzeniem zrywa na chwilę połączenie i stąd sytuacje jak z Yanosikiem.

    W samym Yanosiku ustawiłem czas wyłączenia aplikacji po zerwaniu połączenia na - nigdy. I to jakoś załatwia sprawę, ale Tomtom nadal nie może być wykorzystany w funkcji car menu.

    Pozdrawiam



    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Głupie pyt ale gdzie w Julce znajduje sie ten moduł? Też mi nie działa Blue&Me i chciały sie za to zabrac ew gdzie moge to zrobić na śląsku poza ASO?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumpel Zobacz post
    Głupie pyt ale gdzie w Julce znajduje sie ten moduł? Też mi nie działa Blue&Me i chciały sie za to zabrac ew gdzie moge to zrobić na śląsku poza ASO?
    Pod ozdobną listwą na desce, obok radia.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    czyli to cos z prawej przed pasażerem? Dzięki

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok, wtyczka od modułu była wypięta, po wpięciu okazało się, że mruga przebieg więc moduł padnięty. Pytanie moje co to programowanie proxy? Mój moduł ma nr 50521871 gdyby ktoś miał takowy na sprzedaż, chętnie przygarnę. Ostatnie pyt nie działa mi USB w schowku (aux działa) czy to może mieć związek z modułem?

Podobne wątki

  1. [159] el lusterka a moduły drzwi HELP
    Utworzone przez kicek87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 11:35
  2. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  3. [146] Gdzie znajdują się moduły zapłonu w TS
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory