Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: 1.4TB MultiAir 170KM. Dziwny problem chyba ze start&stop

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie 1.4TB MultiAir 170KM. Dziwny problem chyba ze start&stop

    Witam odkąd kupiłem swoją Giuliette Start&Stop tak jakby nie działał, tzn zawsze pisało Start&Stop Unavalible i już do tego przywykłem. Dzisiaj zrobiłem trasę około 200km. I ku mojemu zdziwieniu pod domem w drodze powrotnej start&stop zadziałał. Później pojechałem na zakupy i przycisnąłem do spodu 2 bieg po czym auto zlaplo około 3500 obr i tak jak by maksymalnie zmulilo na 3 sekundy szarpało i poszło dalej na zegarach zaświeciła sie awaria start&stop. Po zgaszeniu i odpaleniu auta ponownie wszystko znika. Nie dzieje się to gdy na dna włączę Dynamic wtedy idzie jak wściekłe i zero problemów. Nie dzieje się tak również jak jest na Neutralu i przyciasne 3 bieg do spodu. Co to może być ? Podpinałem pod komputer zero błędów w każdym sterowniku czysto. Ewentualnie czy jest jakiś sposób by wyłączyć start&stop na zawsze ? Bo w sumie jest mi on do niczego nie potrzebny.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    prawdopodobnie akumulator masz już słaby, nie trzyma napiecia - jak słaby aku to S&S nie działa , jest "niedostępny" - bo oszczędza akumulator

    a pewnie przejechałeś trasę - trochę się doładował i zaczął działać

    sprawdź aku , a jak coś to wymień

    pzdr

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    U mnie podobnie. S&S w przeciągu dwóch lat zadziałał może z 5 razy. Akumulator ma jeszcze jakieś 70% żywotności - test robiony miesiąc wstecz. Odpala ładnie, nic innego się nie dzieje poza komunikatem.

    Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że jak już S&S zadziałał to silnik bez żadnej ingerencji odpalał się dosłownie po 5 sekundach... dlaczego, do dziś nie wiem. Teraz nie działa i w sumie mnie to cieszy, bo nie muszę wciskać za każdym uruchomieniem dodatkowego przycisku

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    23

    Domyślnie

    Kiedy kupiłem swoją to s&s nie działał ( byłem z tego powodu szczęśliwy), i nie wyrzucał żadnych błędów. Szczęście sie skończyło, kiedy po prawie dwóch latach wymieniłem akumulator , bo był jeszcze fabryczny i s&s się uaktywnił jak gdyby nigdy nic... I z tym nie da się żyć, więc odłączyłem wtyczkę od czujnika na klemie...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Tak S&S jest wkurzający i to bardzo. Tylko bardzo ciekawi mnie fakt co z tym Bledem podczas agresywnego przyspieszania na 2 biegu z gazem w podłodze. Bo danych komunikatów nie ma... Teoretycznie da się z tym żyć bo wystarczy nie dawać w palnik na 2 biegu w pozycji Neutral, no ale tak być nie powinno...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    U mnie podobnie. S&S w przeciągu dwóch lat zadziałał może z 5 razy. Akumulator ma jeszcze jakieś 70% żywotności - test robiony miesiąc wstecz. Odpala ładnie, nic innego się nie dzieje poza komunikatem.

    Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że jak już S&S zadziałał to silnik bez żadnej ingerencji odpalał się dosłownie po 5 sekundach... dlaczego, do dziś nie wiem. Teraz nie działa i w sumie mnie to cieszy, bo nie muszę wciskać za każdym uruchomieniem dodatkowego przycisku

    a sprawdź napięcie akumulatora ? ciekaw jestem.
    PS. na wyłączonym i zimnym silniku, np po nocy

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ten sam problem mam. Start&stop nie działa (jeżdżone było na wyłączonym tym systemie)- dziś wyskoczył komunikat o błędzie i dzisiaj dodatkowo wyskoczyła kontrolka check engine z tym komunikatem (żółta).
    Może ktoś coś podpowiedzieć?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Akumulator rządzi Panowie

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Akumulator rządzi Panowie
    Potwierdzam. Przejechałem kilka kilometrów i wyczyściłem rurę, wszystko zgasło. Akumulator podładował się, a był eksploatowany na kilkukilometrowych odcinkach, no i w czasie pandemii auto więcej stało. Jest już ok.
    Fakt, że akumulator mam od nowości - 8lat i pewnie jego czas się kończy.
    Reasumując: odpowiedzialny jest akumulator.
    Dziękuję dobryalf

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    West Midlands/UK
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 TB MULTIAIR 170KM Veloce
    Postów
    8

    Domyślnie S&S Unavalible/check engine

    Witam.
    Dopiero od dwóch tygodni jestem posiadaczem Giulietty 1.4 MA 170KM. Ten problem wystąpił u mnie już kilkakrotnie. 29.09.20 auto przeszło pełen serwis pozakupowy z wymianą filtrów i płynów. Gdy była w serwisie nie było komunikatu.
    Wyskoczył gdy ją odbierałem. Mechanik powiedział że to dziwne i może mieć związek ze sprzęgłem , które nieco głośniej pracuje i będzie potrzebna za jakiś czas wymiana/regeneracja. Auto jeździ normalnie.
    Aku przeszedł test serwisie.
    Pytanie. Jeździcie z tym komunikatem normalnie?

    Mam się martwić ? Czy przywyknąć?
    Sprzęgło i tak będę chciał zrobić . Mechanik w tej sprawie powiedział że nie ma jeszcze potrzeby.
    Ale chcę usunąć usterkę która mnie denerwuje.



    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    prawdopodobnie akumulator masz już słaby, nie trzyma napiecia - jak słaby aku to S&S nie działa , jest "niedostępny" - bo oszczędza akumulator

    a pewnie przejechałeś trasę - trochę się doładował i zaczął działać

    sprawdź aku , a jak coś to wymień

    pzdr

Podobne wątki

  1. [Giulietta] 1.4 Multiair 170KM - problem z klimatyzacją
    Utworzone przez maucher w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2018, 22:13
  2. [Giulietta] System Start-stop - problem
    Utworzone przez tomik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 19:30
  3. [MiTo] Niskie ładowanie aku , Problem z Start&Stop i DNA
    Utworzone przez Chemik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 16:14
  4. [MiTo] Problemy z rozrusznikiem i chyba start stop.
    Utworzone przez John Koval w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 18:55
  5. [159] [159] Problem z włącznikiem START/STOP
    Utworzone przez kzrr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory