Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Problem z xenonami

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie Problem z xenonami

    Witam. Prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu. Od kilku miesięcy mam giuliette. Wszystko pięknie ładnie śmiga lecz problem z xenonami. Polega to na tym że lewa lampa czyli kierowcy świeci za bardzo w dół... tak uważam. Byłem już w ASO i powiedzieli że xenony zostały ustawione na zero czyli maxymalnie są ustawione... wyżej nie można. Pytanie brzmi co to może być ? żarniki ? ASO twierdzi że żarniki są dobre ! nie wymagają wymiany. Odbłyśniki ? czy ktoś regenerował takie lampy ? dododam że xeonony mam skrętne. nie chce się pakować w koszty jeśli to nic nie da czy to taki urok w giliettach ? może trzeba wymienić soczewki ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Żaden taki urok. Ewidentnie coś jest źle. Zobacz jeszcze jak jest polozona dzwigienka regulacji poziomu ksenonow w prawnym przednim nadkolu auta. Może ona psuje sprawę.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Czyli lewy xenon mimo regulacji świeci znacznie niżej niż prawy tak?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Sprawdź żarniki, ja miałem problem z za nisko świecącą lampą bo bańka żarnika ds1 była krzywo wklejona to po pierwsze. Po drugie koniecznie sprawdź czy jest możliwość regulacji śrubą. Kolejna sprawa to taka że trzeba sprawdzić czy lampy przy odpalaniu silnika "tańczą" czyli kalibrują się - sprawdzają czy silniki działają w dwóch płaszczyznach. I na koniec prawa lampa poziomuje lewą , jest mastetem i jak w mesie będziesz robił adaptację to łączysz się właśnie z prawą a ta jest uzależniona od potencjometru poziomującego przy prawym wahaczu i z tyłu przy drążku reakcyjnym.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie problem z xenonami

    Kalibracja jest prawidłowa w 100 %. Jak odpalę xenony to robią całą kalibracja góra dół na boki wszystko gra. Aso stwierdziło również że wszystko gra silniczki pracują i czujniki również. Problem w tym że lewy xenony świeci w dół na bardzo krótki dystans. prawy świci lepiej ale też szału nie ma. Nie chciało mi się wierzyć byłem też na stacji diagnostycznej i xenony są ustawione bardzo dobrze. Regulacja śrubą nie działa zresztą jakbym podniósł o 0.5 cm do góry to nie przejdę już badań technicznych. xenony świecą do poziomu zero czyli nie można wyżej już ich kręcić a mimo to świecą bardzo w dół . Zobaczcie zdjęcia drugie jest na autostradzie ledwo do 3 lini świeci i to nie jest zdjęcie tak poprostu jest .
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200522_222214[1].jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	34.9 KB
ID:	269740   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200522_222202[1].jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	269741  

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Żarniki do dupy

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    czegoś nie rozumiem- światła niby dobrze ustawione a świeci za blisko? nie widzicie tu sprzeczności? Podjechać do ściany wieczorme na ok 4 metry i strzelić fotę - będziemy wszystko wiedzieć.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czegoś nie rozumiem- światła niby dobrze ustawione a świeci za blisko? nie widzicie tu sprzeczności? Podjechać do ściany wieczorme na ok 4 metry i strzelić fotę - będziemy wszystko wiedzieć.
    Miałem podobnie i wymiana żarników zdecydowanie pomogła. Po prostu żarniki kończą swój żywot. Pomijam już fakt, że same xenony w Giuliettcie nie robią szału

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    nie przesadzaj -świecą bardzo dobrze. Ale co ma wspólnego żarnik ze świeceniem tuż przed autem to nie wiem. Już nie raz widziałem niby super ustawione światła a świeciło gdzie chiało- takich mamy diagnostów niestety- pojęcia nie mają - dlatego wieczorkiem stanąć kilka metrów przed ścianą zrobić foto i wiemy wszystko

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie przesadzaj -świecą bardzo dobrze. Ale co ma wspólnego żarnik ze świeceniem tuż przed autem to nie wiem. Już nie raz widziałem niby super ustawione światła a świeciło gdzie chiało- takich mamy diagnostów niestety- pojęcia nie mają - dlatego wieczorkiem stanąć kilka metrów przed ścianą zrobić foto i wiemy wszystko
    Jak Ty na ścianie chcesz ocenić prawidłową wysokość światła? Kiedyś kilka razy próbowałem, zawsze kończyło się tym, że wyjeżdżałem na pustą drogę, zatrzymywałem się, ustawiałem, kilkadziesiąt metrów jazdy, ze dwie korekcje i było w miarę dobrze. Tzn raz tylko diagnosta delikatnie poprawił.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25
  5. Nie mogę dojść do ładu z xenonami
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory