Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Problem z huczeniem z przodu

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Pirelli PZero. Do toczenia to wspomniane rainsporty ok.
    Do toczenia? Ty tak serio? Jeździłeś w ogóle na tych oponach?

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Tak jeździłem. Na deszczu ok, na suchym bez szału. Szybko bieżnik zszedł. Ale każdy ma inny styl jazdy, więc tutaj nie dyskutuje. Poleciłem swój wybór sprawdzony od kilku lat w autach 200/300km+

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Moc nie ma tu nic do rzeczy, nowe opony można zedrzeć nawet 70konnym polo w miesiąc, tylko po co? Z odczuciami polemizował nie będę, jeden lubi tak, inny tak. Chwalenie się mocą było zupełnie zbędne w tym przypadku.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Haha chwalenie mocą, jeszcze jakby byłą jaką... Luz, po prostu napisałem swoją subiektywną opinię, każdy ma swój styl i potrzeby. Najważniejsze, aby opona była "sprawna" i spełniała swoje zadanie.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    [emoji106]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    A więc sytuacja ma się następująco. Zakupiłem Uniroyal , założone i ku.... przy 100 km/h buczenie jest dalej. Ponieważ podejżenie padło też na tarcze nacinane Rotinger , wymieniłem na Brembo Xtra . Wszystko sprawdzone, przesmarowane. Z nadzieją jazda próbna wczoraj i du.... buczy dalej. I teraz zaczynam kojarzyć fakty , w styczniu wymieniłem zwrotnicę z piastą i łożyskiem. Ponieważ od początku gdy auto kupiłe mam problem z drganiem kiery przy 120 km i przyspieszaniu czy objaw buczenia może być spowodowany łożyskiem a luzy na wew. przegubie potęgować całość. A może to nie koniecznie przód tylko sprawdzić tylne hamulce i łożyska choć w zeszłym roku wymieniałem oba na SKF.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Widzisz, łożyska to trochę ciężki temat. Oprocz 159 mam jeszcze 2 auta. Stare polo 1.6 z gazem do jeżdżenia do pracy codziennie i bicia kilometrów i prelude 4gen.
    W polo temat banalny, słuchać było buczenie, wymieniłem łożyska tył bo tam bęben i spokój.
    Prelude to jednak temat rzeka. Już po zakupie było słuchać takie buczenie, jak łożyska. Ale założyłem do niej opony nankang. Miało być tanio, okazało się, że przy okazji jest głośno. Cóż, stwierdziłem że tak mają, opony nowe to będę z tym żył i trzeba jeździć. Jednak nie dało mi to żyć. Buczenie słyszalne na 100% z tyłu. Kilka osób ze mną jechało, potwierdzili. Wymieniłem piasty z łożyskami i co? Dalej to samo
    Nie wiem jak to działa, dlaczego dźwięk się tak dziwnie przenosi, ale przestało dopiero po wymianie przednich łożysk...
    Te prelude mają taki urok - Buczenie w przedziale 80-120kmh i drgania na kierownicy. Po wymianie łożysk z przodu i łożyska na podporze półosi na razie spokój...


    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 12-07-2020 o 21:17

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Pytanie , czy przy uszkodzonym lub marnej jakości łożysku koła jest możliwość że w momencie kiedy pojawia sie huczenie ( takie regularne tętnienie zaczynające się od 95 km/h ) czuję to na pedałach. Niestety chciałem zaoszczędzić i wymieniłem zwrotnicę używkę i teraz żałuję że od razu nie wymieniłem na nowe łożysko. I drugie pytanie czy ze zwrotnicy można łożysko razem z piastą wymontować bez zdejmowania zwrotnicy. Gdzieś widziałem manual że da radę.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

    EDIT
    Test drogowy przeprowadzony po piątkowej wymianie łożyska i półosi. Efekt to brak jakiegokolwiek buczenia dudnienia czy buczenia , czyli ewidentnie łożysko. Po wymianie półosi jest o wiele lepiej. Tzn. już nie ma tak wyraźnego mrowienia na kierownicy pomiędzy 120 a 140 km/h. Piszę że nie ma wyraźnego ponieważ troszkę tam coś czuć. Rada na przyszłość jeżeli komuś huczy , dudni, pulsuje pow 90 km/h i dodatkowo czuć na podłodze lub pedałach to pomimo braku luzów na łożysku , wymieniajcie łożysko :-)
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 27-07-2020 o 18:05

Podobne wątki

  1. Remont z przodu
    Utworzone przez Sky~ w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 08:10
  2. Chrupiaco-skrzypiacy problem prawego przodu
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 09:41
  3. Alfa 147 po dzwonie, problem z dopasowaniem przodu
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 12:35
  4. Przekładka przodu...
    Utworzone przez arljazz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 23:53
  5. [164] Problem ze skrzynią - Alfa nie jedzie do przodu
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory