Cześć wszystkim!

Jestem użytkownikiem Alfy Romeo Giulietta od nowego roku, jednakże przytrafił mi się niedawno jeden problem - mianowicie zapala mi się check engine i o tym chciałbym napisać i zapytać Was o opinię oraz pomoc (być może ktoś wpadnie na lepszy trop niż ja...). Giulietta 1.4 170km MA, przebieg 133k km. Rocznik 2012. Skrzynia TCT.
Mianowicie Alfa zapala kontrolkę check engine od pewnego czasu (zrobiło się powyżej 10 st Celsjusza i kontrolka wyskakuje) - mianowicie zawsze po starcie, na zimnym wyskakuje check, który po 1-5km i ponownym uruchomieniu silnika ustępuje. Autem troszeczkę trzęsie (zapewne dlatego, że jeden z cylindrów się wyłącza), a raczej nazwałbym to "krztuszeniem się" silnika, traci trochę mocy, po paruset metrach jeździ już normalnie, tylko check się pali, oczywiście Start&Stop również jest niedostępny w tym przypadku. Silnik pracuje normalnie, nie ma niepokojących dźwięków, więc to raczej nie multi air (przynajmniej tak mi się wydaje, dlatego pytam się fachowców, czyli Wasze grono! ).

Ogólnie zapala się przy wyższych obrotach lub tak jak napisałem, na samym początku. Sytuacja jest bardzo podobna do opisanej tutaj przez użytkownika redhot:
Niestety nie mogę dodać linku, ale temat nazywa się: [MiTo] "Błąd P-1064"
Jednak u mnie jest to błąd P1063 i teraz parę wątków, które nasunęły mi się na myśl:
Czy możliwe jest to, że ECU czyta źle wartości temperatur oleju i dlatego błąd występuje, czy można sklonować i wymienić ECU w automacie?
Drugim tropem idąc metodą dedukcji jest sam czujnik temperatury oleju - wskazuje złe wartości, bo aż 1048 stopni Celsjusza, co nie jest możliwe.
Trzecim oczywiście winowajcą jest system MultiAir.

Moim zdaniem, opcja druga jest prawdopodobna - nie jest to nowa Alfa, ale wątpię żeby MultiAir padł, tym bardziej, że mechanicy powiedzieli, że pracuje ok. Tym bardziej, że temperatura teraz jest wysoka, a gdy jest wyższa tym częściej check występuje. Jest jeszcze czwarta opcja, filtr MultiAir nie został wymieniony przy wymianie oleju, ale wątpię żeby to był winowajca - czy da się go wymienić/przeczyścić bez wymiany oleju (olej został wymieniony w lutym tego roku, olej: Millers Oils EE Longlife 5w40).

Dziękuję za odpowiedzi i udanego weekendu!