Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Przewożenie rowerów Giulietta

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    CB
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mialem w poprzednim aucie i zdecydowanie polece bgażnik rowerowy na hak. Najwygodniejsza opcja i do jazdy, i do mocowania teraz chyba nawet 3 tablicę idzie dorobić bez problemów. Na dach nie polecam bo gorzej się jedzie i trudniej montuje rowery ale to moje odczucia. Obecnie dobry odpinany hak z bagażnikiem wyjdzie pewnie gdzieś z przedziału 2-3 tysiące.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Analogia z samochodem nietrafiona. Ale jak jadę do USA, to też nie biorę swojego samochodu, tylko pożyczam na miejscu.
    No nie wiem, kilka faktow. Wypozyczenie rowerow w srebrnej gorze Romet ere 501, ktore by nas interesowaly kosztuje 100 zl na 2h od sztuki a na caly dzien 170 zl. Jako, ze jazda 2h na rowerze to jest nic trzeba celowac w caly dzien 170 zl x2 = 340 zl na jedna wycieczke. Do tego trzeba dojechac na singletracki bo przeciez rowery nie sa Twoje wiec nie ma mowy o luznych wypadach poza miasto. Zakladajac 4 wycieczki w miesiacu na 2 osoby miesiecznie koszt takiej zabawy 1360 zl. Zakladajac ze jezdzisz w sezonie powiedzmy 5 miesiecy 6800 zl (zdecydowanie znalazlbym solidny rower w tej cenie a rower nie kupujesz na 1 czy 2 sezony tylko na duzo dluzej) . I to tylko 4 dni w miesiacu. My przez ostatni miesiac dla porownania zaliczylismy 7 wycieczek ok 4 - 6h jazdy to miesieczny koszt wyszedlby mnie 2380 zl! Dalej przyjmijmy x 5 = 11900 zl to juz calkiem solidny rower na full zawieszeniu trailowy albo ebike mtb, enduro, ktory masz na wlasnosc po 1 sezonie po 2 masz takich rowerow rzecz jasna sztuk 2. Rowery, ktore wybierasz pod siebie geometrycznie bo akurat moja druga polowka nie ma tak latwo z doborem rowerow z wypozyczalni gdzie zazwyczaj sa srednie i duze ramy a jej pasuje akurat s lub xs. Dodatkowo jesli juz jest ten rower, ktory chcesz, ktorym wygodnie sie jedzie to musisz sobie go wczesniej zarezerwowac. My z wypozyczalni korzystalismy 2 razy moja druga polowka musiala zadowolic sie rozmiarem M ja mialem latwiej bo wejde i na M i na L wiec generalnie tak slabo to widze, duzo kasy i sporo kompromisow. Prawda jest taka, ze oplaca sie kupic rower nawet za 15 tys zl jesli sie dosc czesto jezdzi a nie 2 - 3 razy w roku na letnie czy wiosenne przejazdzki. Dlatego z mojego punktu widzenia z wypozyczalni warto korzystac aby potestowac, sprawdzic, jesli ktos jest poczatkujacy i nie wie jeszcze czy np. kolarstwo gorskie jest dla niego ale ten poczatkujacy, ktory zlapie bakcyla to na wypozyczalniach zbankrutuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Forfiter2012 Zobacz post
    Mialem w poprzednim aucie i zdecydowanie polece bgażnik rowerowy na hak. Najwygodniejsza opcja i do jazdy, i do mocowania teraz chyba nawet 3 tablicę idzie dorobić bez problemów. Na dach nie polecam bo gorzej się jedzie i trudniej montuje rowery ale to moje odczucia. Obecnie dobry odpinany hak z bagażnikiem wyjdzie pewnie gdzieś z przedziału 2-3 tysiące.
    Tez myslalem o haku ale musialby byc zdejmowany i kompletnie niewidoczny bo nie pasuje mi to do Giulietty
    Ostatnio edytowane przez fan ; 01-07-2020 o 19:06

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Dla mnie to trochę śmieszne przewożenie rowerów samochodem.
    Za 1500 zł można w dowolnym miejscu w Europie spokojnie wypożyczyć rowery dobrej klasy dla całej rodziny i jeszcze sporo zostanie. No i nie trzeba się martwić, że spadną, że ktoś ukradnie itd.
    No chyba, że chodzi o pokazanie się, że jest się "fit".
    Śmieszne?
    Nie wiem ile kosztuje wypożyczenie rowerów w dowolnym miejscu w Europie, chociaż podejrzewam, że z tym dowolnym miejscem to gruba przesada. Natomiast wypożyczenie roweru w Trójmieście przyzwoitej klasy to ok. 100-150zł za dzień za 1 rower. Jeśli chcemy wypożyczyć na 1 dzień dla 3-osobowej rodziny to owszem sporo zostanie, ale 4 czy 5 dnia już trzeba będzie do tych 1500zł dokładać. Nie wspomnę już o tym, że wypożyczalnie rowerów nawet w Trójmieście to rzadkość.
    A jeśli ktoś z tymi rowerami wyjeżdża kilka razy w roku (sam tak właśnie robię), to po kilku takich wyjazdach zwróci się bagażnik dobrej firmy i jeszcze zostanie, żeby dołożyć do lepszego roweru.

    Cytat Napisał Forfiter2012 Zobacz post
    Mialem w poprzednim aucie i zdecydowanie polece bgażnik rowerowy na hak. Najwygodniejsza opcja i do jazdy, i do mocowania teraz chyba nawet 3 tablicę idzie dorobić bez problemów. Na dach nie polecam bo gorzej się jedzie i trudniej montuje rowery ale to moje odczucia. Obecnie dobry odpinany hak z bagażnikiem wyjdzie pewnie gdzieś z przedziału 2-3 tysiące.
    Od ponad 2 lat bodajże trzecią tablicę wyrabiasz w kilka dni bez problemu. Koszt - 50 złotych.

    I również się do tego przyłączam, najlepszą opcją jest hak i platforma. Jeśli chodzi o haki, to nie wiem czy jeszcze ktoś kupuje haki z kulą na stałe. Teraz praktycznie wszystkie masz demontowane i dla przykładu Westfalia, którą mam w 159 praktycznie jest niewidoczna po demontażu, a montaż i demontaż trwa kilka sekund.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja ma oryginalne belki Alfy. Udało mi się zmieścić 3 rowery, 2 za koło i jeden za widelec. Komfortu jazdy nie ma powyżej 120kmh, ponieważ ta cienka poprzeczka w belkach działa jak struna podczas jazdy..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagażnik.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	270945

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Giulietta 1,4tb Distinctive
    Postów
    50

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/bagaznik-d...tta-7574129951
    mam taki zestaw w swojej i sobie chwalę. 3 rowery się zmieszczą, jeden w przeciwnym kierunku do pozostałych.
    Szybko się montuje, stabilny, itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200510_155035.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	141.1 KB
ID:	270948

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No i elegancko to wyglada, zaraz cos kupie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał riwo Zobacz post
    Ja ma oryginalne belki Alfy. Udało mi się zmieścić 3 rowery, 2 za koło i jeden za widelec. Komfortu jazdy nie ma powyżej 120kmh, ponieważ ta cienka poprzeczka w belkach działa jak struna podczas jazdy..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagażnik.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	270945
    Widze, ze masz montaz bez przedniego kola na sam widelec. Do czego to jest przykrecane? Jesli chodzi o predkosc to nie zamierzam przekraczac z rowerami 110 km/h (przynajmniej tak mi sie wydaje)

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    23

    Domyślnie

    To jest bagażnik Whispbar WB200.
    Widelec jest łapany za otwory osi koła. Ten konkretny model pasuje tylko do osi 15x100 lub z przejściówką z zestawu do QR, natomiast boost 15x110 już niestety nie pasuje. Wtedy używam Whispbar WB201 za koła.

    Z bagażnikiem 'za widelec' można śmiało jeździć z autostradowymi prędkościami. Rower jest mega stabilny.
    Natomiast te łapane za koła już się trochę bujają na boki więc max 120kmh.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ile trwa założenie takich belek? Bo wygląda to jakby trzeba było coś wkręcać, co może trochę trwać (a doświadczenie mam tylko z takimi montowanymi do relingów w kombi).

    Z drugiej strony pewnie i tak będzie szybciej niż w bagażniku na klapę, gdzie jest kilka pasków (co mnie i tak kusi, bo teoretycznie powinno być ciszej... no i wygodniej dla niższych osób, czytaj: żony).

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allor_pl Zobacz post
    Ile trwa założenie takich belek? Bo wygląda to jakby trzeba było coś wkręcać, co może trochę trwać (a doświadczenie mam tylko z takimi montowanymi do relingów w kombi).

    Z drugiej strony pewnie i tak będzie szybciej niż w bagażniku na klapę, gdzie jest kilka pasków (co mnie i tak kusi, bo teoretycznie powinno być ciszej... no i wygodniej dla niższych osób, czytaj: żony).
    Nie mam doswiadczenia w temacie ale z tego co czytam bagaznik na tylna klape uszkadza auto. Wiele opini takich czytalem wiec tutaj nie bede ryzykowal.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Gregi
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów / Kraków
    Auto
    AR Giulietta Veloce 1.4 MA 150 KM + AR GT 3.2 V6 Busso + Abarth 595 Pista
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allor_pl Zobacz post
    Ile trwa założenie takich belek? Bo wygląda to jakby trzeba było coś wkręcać, co może trochę trwać (a doświadczenie mam tylko z takimi montowanymi do relingów w kombi).
    Założenie oryginalnych belek i 2 uchwytów na rowery Thule ProRide (montaż w rowkach typu T) zajmuje mi ok. 35-40 minut wliczając w to wyczyszczenie/przetarcie miejsc dachu, na których opierają się stopy belek. Najpierw przykręca się uchwyty belek do gwintowanych miejsc montażowych w dachu, a następnie równomiernie je dokręca na każdej ze stron.
    -------------------------------
    ex 147 1.9 JTDm 06'
    ex 147 1.6 TS Veloce 03'
    ex 146 1.4 TS 98'

Podobne wątki

  1. przewożenie foteli
    Utworzone przez kikoks w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 11:03
  2. [Brera] Da się zamontować bagażnik dachowy do przewożenia rowerów?
    Utworzone przez sagat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 23:19
  3. Bagażnik do przewozu rowerów
    Utworzone przez SŁOWIK w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 11:59
  4. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  5. AR 155 jaki uchwyt do przewozu rowerów?
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory