Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nie pali po zmianie multiair

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Gulietta 1.4 TB 170
    Postów
    3

    Domyślnie Nie pali po zmianie multiair

    Witam Wszystkich . Kupiłem wlasnie 2010 alfa gulietta z problemem. Okazało się, że cylinder nr2 nie ma kompresji. Przeczytałem o tym i, jak podejrzewałem, była to jednostka Multiair. (Myślę). Zdjąłem go, aby znaleźć 2 nakrętki gwintowane za sprężynami luźne i jeden z wlotów na dole bez pierścienia zabezpieczającego.

    Na szczęście nakrętki zostały ponownie przykrecone i sklejone i gwinty byly nie naruszone

    Teraz po zlozeniu juz wogule nie odpala!

    Wielokrotnie próbowałem obrócić, aby ciśnienie oleju wzrosło bezskutecznie. Wygląda na to, że chce odpalac ale jednak nie.

    Wyjąłem swiece i obróciłem w ten sposób szybciej silnik i nadal nie pomoglo.

    Przeszukałem i przeczytałem kilka postów i wydaje się, że jest to powszechne po zmianie jednostki. Ale dla większości potrzeba 5 korb, aby zacząć od nowa.(krecilem juz z 30 i dalej nic)

    Czytałem o wyjmowaniu oleju z silnika i wlewaniu go na szczyt silnika. Czy przytrzymuję łożysko kulkowe zwalniające na górze multiairu i próbuję wlać olej bezpośrednio tam lub gdziekolwiek?

    Inne jakies wskazowki co to moze byc?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebamax2 Zobacz post
    Witam Wszystkich . Kupiłem wlasnie 2010 alfa gulietta z problemem. Okazało się, że cylinder nr2 nie ma kompresji. Przeczytałem o tym i, jak podejrzewałem, była to jednostka Multiair. (Myślę). Zdjąłem go, aby znaleźć 2 nakrętki gwintowane za sprężynami luźne i jeden z wlotów na dole bez pierścienia zabezpieczającego.

    Na szczęście nakrętki zostały ponownie przykrecone i sklejone i gwinty byly nie naruszone

    Teraz po zlozeniu juz wogule nie odpala!

    Wielokrotnie próbowałem obrócić, aby ciśnienie oleju wzrosło bezskutecznie. Wygląda na to, że chce odpalac ale jednak nie.

    Wyjąłem swiece i obróciłem w ten sposób szybciej silnik i nadal nie pomoglo.

    Przeszukałem i przeczytałem kilka postów i wydaje się, że jest to powszechne po zmianie jednostki. Ale dla większości potrzeba 5 korb, aby zacząć od nowa.(krecilem juz z 30 i dalej nic)

    Czytałem o wyjmowaniu oleju z silnika i wlewaniu go na szczyt silnika. Czy przytrzymuję łożysko kulkowe zwalniające na górze multiairu i próbuję wlać olej bezpośrednio tam lub gdziekolwiek?

    Inne jakies wskazowki co to moze byc?
    Bo to jest cała procedura olejowa po wymianie / naprawie multiair'a. Jest opisana na forum poszukaj przez szukajke lub googlem poprzez site: alfaholicy.org (hasło )

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Gulietta 1.4 TB 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Napelnialem juz go olejem. Nawet naciskajac ta kuleczke krecilem silnikiem i olej tryskal wysoko

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Kompresję masz?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Gulietta 1.4 TB 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Nie sprawdzalem jeszcze. Ale jak mowie wczesniej palil tylko cylinder nr 2 nie chodzil. Sprawdze dzisiaj

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 135KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Kompresję masz?
    Witam, mam podobny problem co forumowicz a nie chcę zakładać nowego tematu...

    Mianowicie zaczęło się u mnie od tego, że silnik zaczął klepać na zaworach. Diagnoza-multiair. Stwierdziłem dobra, rozbieramy... Obejrzałem go całego, tłoczki na miejscu, tulejki uprzednio już wkręcone na klej do gwintów (siedzą sztywno). Z racji tego, że nie zauważyłem tam nic niepokojącego oprócz lekko luźnych popychaczy, nie robiłem z nim nic, tylko dokręciłem je.

    Przystąpiłem do procedery montażu modułu tak jak przykazuje FCA. Przed odpaleniem nie wkręcałem świec, gdyż stwierdziłem że dla bezpieczeństwa zakręcę nim pare razy „na sucho”.

    Po montażu wszystkiego przy jednej z wieeeelu prób odpalenia silnika, niestety, ale bez powodzenia silnik kręci lecz nie odpala... Objawia się to w taki sposób, że czasem złapie, ale nie daje rady pracować bo zwyczajnie mówiąc brak mu kompresji.

    Sprawdzałem, i moduł praktycznie lekko uchyla zawory nieraz na pierwszym tłoku, nieraz na drugim i trzecim. Kompletnie już tracę pomysły co można z nim wykombinować. Dzisiaj sprawdzę z kamerką czy zawory mam proste, jednakże nie wierzę w to by mogło dojść w jakiś sposób do ich zgięcia.

    Samochód ma silnik 1.4MA 135km, 152tys km przebiegu, olej odkąd go mam zmieniany co 8tys km (Motul X-Clean 8100 5w40) łącznie z płukaniem/czyszczeniem śruby/filterka multiair.

    Ponadto, nie wiem czy to pomoże, ale kupiłem go z uwalonym modułem tj. standardowo poluzowane tulejki na gwintach (moduł 09.07)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MiTo] Czyżby problem z MultiAir po wymianie oleju? (1.4 Multiair 105 KM)
    Utworzone przez abuse w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2018, 08:56
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 09:49
  3. [159] Pali się 'Pre-heating glow plug not available', ciężko pali - co to może być?
    Utworzone przez Tomasz1506 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 18:46
  4. Bella pali/nie pali - czyli coś bez sensu
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 11:29
  5. [156] Pali sie kontrolka wtrysków, ale pali i jeździ normaln
    Utworzone przez lukas_ps86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory