Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Piszczenie przy podnoszeniu i opuszczaniu szyb

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Question Piszczenie przy podnoszeniu i opuszczaniu szyb

    Witajcie,

    Problem wydaje się prozaiczny, ale mnie już doprowadza do szewskiej pasji.
    W ciepłe i suche dni przy opuszczaniu i podnoszeniu szyby słychać potworny pisk, jakby po szkle przejeżdżała gąbka albo guma. Po deszczu albo w chłodne dni albo dźwięk znika, albo piszczenie jest minimalne. Problem występuje po obu stronach i słychać ten sam dźwięk Samochód trzymam pod chmurką na piaszczystym parkingu, więc obwiniam pył, którego codziennie pełno na samochodzie, ale może się mylę. Do tej pory udało mi się:

    >zdjąć boczki i dostać się do mechanizmu szyb z obu stron
    >napsikać pół puszki silikonu w sprayu na dwie miękkie, gąbkowe szyny prowadzące boki szyby
    >przesmarować elementy gumowe silikonem w sztyfcie
    >przesmarować smarem grafitowym dwie metalowe prowadnice, po których porusza się szyba
    >umyć dolną część szyby z obu stron

    I cały czas piszczą! Co dziwne, te piski występują tylko na pewnych wysokościach opuszczonej szyby, i czasami tylko gdy jedzie w dół lub w górę. Na przykład: przy otwieraniu drzwi szyby się lekko opuszczają - brak pisku, przy zamykaniu podnoszą - pisk.

    Co to może być? Nie wydaje mi się, żeby to był dźwięk z silniczka i przekładni, może rolki prowadzące linkę? Ktoś miał już ten problem?

  2. #2
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    U mnie w MiTo jest to samo od początku i już się poddałem

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Piszczy dolna rolka prowadząca linkę.
    Jest trochę gimnastyki, żeby się tam dostać z puszką smaru w sprayu, ale po porządnym spryskaniu temat znika.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Piszczy dolna rolka prowadząca linkę.
    Jest trochę gimnastyki, żeby się tam dostać z puszką smaru w sprayu, ale po porządnym spryskaniu temat znika.
    Dzięki za radę. Na tygodniu spróbuję, samych rolek nie smarowałem, bo dźwięk mi zupełnie do nich nie pasował.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimmen17 Zobacz post
    Dzięki za radę. Na tygodniu spróbuję, samych rolek nie smarowałem, bo dźwięk mi zupełnie do nich nie pasował.
    Bo to raczej nie rolka, choć byłoby lepiej. Trzeba na nowo ustawić równoległość prowadnic i szyby, inaczej szyba wcina się w uszczelkę i trze bokiem stąd pisk. Jest to łatwe i jest gdzieś na forum. Drzwi trzeba rozbierać.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Bo to raczej nie rolka, choć byłoby lepiej. Trzeba na nowo ustawić równoległość prowadnic i szyby, inaczej szyba wcina się w uszczelkę i trze bokiem stąd pisk. Jest to łatwe i jest gdzieś na forum. Drzwi trzeba rozbierać.
    Jak bardzo trzeba te drzwi rozbierać? Mam nadzieję, że nie wyjmować cały mechanizm podnoszenia, bo to byłby lekki dramat. Są jakieś konkretne kroki ustawienia równoległości? Pewnie poluzować mocowanie szyby, ale co dalej?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimmen17 Zobacz post
    Jak bardzo trzeba te drzwi rozbierać? Mam nadzieję, że nie wyjmować cały mechanizm podnoszenia, bo to byłby lekki dramat. Są jakieś konkretne kroki ustawienia równoległości? Pewnie poluzować mocowanie szyby, ale co dalej?
    Boczek do zdjęcia jak: manual jest w szukajce. Mechanizmu nie trzeba wyciągać. Luzujesz trochę śruby mocujące szybę do listwy podnośnika i parę razy dół_góra szyba się układa, dokręcasz śruby. Uwaga _ nie dopuść do nadmiernego opadnięcia szyby bo nie domkniesz po zamknięciu drzwi. Na koniec kalibracja elektroniki naciśnij przycisk zamykania szyby przy zamkniętypch drzwiach i po domknięciu szyby trzymaj wciśnięty przycisk przez 30 sekund. To tak pokrótce _zrobiłem lata temu i do dziś spokój z piskiem. Niczym nie smaruj uszczelek jak radzą fuchowcy bo wyjdzie fajny papier ścierny.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Boczek do zdjęcia jak: manual jest w szukajce. Mechanizmu nie trzeba wyciągać. Luzujesz trochę śruby mocujące szybę do listwy podnośnika i parę razy dół_góra szyba się układa, dokręcasz śruby. Uwaga _ nie dopuść do nadmiernego opadnięcia szyby bo nie domkniesz po zamknięciu drzwi. Na koniec kalibracja elektroniki naciśnij przycisk zamykania szyby przy zamkniętypch drzwiach i po domknięciu szyby trzymaj wciśnięty przycisk przez 30 sekund. To tak pokrótce _zrobiłem lata temu i do dziś spokój z piskiem. Niczym nie smaruj uszczelek jak radzą fuchowcy bo wyjdzie fajny papier ścierny.
    A ja bym zaczął od psiknięcia smarem rolek przed odkręcaniem śrub mocujących szybę. W moim przypadku piszczało nawet po całkowitym wyciągnięciu szyby z drzwi. Jak nie pomoże, to wtedy można szukać dalej...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    A ja bym zaczął od psiknięcia smarem rolek przed odkręcaniem śrub mocujących szybę. W moim przypadku piszczało nawet po całkowitym wyciągnięciu szyby z drzwi. Jak nie pomoże, to wtedy można szukać dalej...
    Oczywiście, można od tego zacząć nie ma żadnych przeciwwskazań.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    A ja bym zaczął od psiknięcia smarem rolek przed odkręcaniem śrub mocujących szybę. W moim przypadku piszczało nawet po całkowitym wyciągnięciu szyby z drzwi. Jak nie pomoże, to wtedy można szukać dalej...
    Dokładnie tak. Koniecznie psiknąć wszystkie rolki w drzwiach, szczególnie te dolne.
    Po zakupie u mnie piszczało paskudnie, po nasmarowaniu od 4 lat spokój.

Podobne wątki

  1. Auto gaśnie po włączeniu długich lub opuszczaniu szyb
    Utworzone przez jendger w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 07:24
  2. Szyby wychodzi z prowadnic przy podnoszeniu.
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:36
  3. [145] Dziwne szumy przy podnoszeniu sprzegła
    Utworzone przez dendryt44 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 19:49
  4. [156] Skrzypienie przy opuszczaniu szyby
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 11:03
  5. Szyba piszczy przy opuszczaniu
    Utworzone przez Maru93 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory