Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Wymiana skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie Wymiana skrzyni biegów

    Dzień dobry,

    Niestety spotkała mnie przykra niespodzianka. Drgania układu kierowniczego podczas przyspieszania powyżej 130km/h okazały się mieć przyczynę nie w półosiach a skrzyni biegów. Na wejściu lewej (krótkiej) półosi do skrzyni jest wyczuwalny luz. Prawdopodobnie czeka mnie jej wymiana. Na znanym portalu aukcyjnym skrzyń jest na szczęście pod dostatkiem, pytanie do Was, czy do Giulietty z 2011 roku, 1.4 MA 170KM podpasuje każda wersja skrzyni C635 (również nowsze roczniki jak np. 2016-2017)? Jakichś wersji unikać? Czym się różnią? Podczas wymiany będą jakieś większe problemy?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Ja wiem tyle że wersje z 2010 i 2011 byly obarczone wadami, wiec szukałbym nowszych. I pamiętam że ludzie wymieniali skrzynie na wersje np z 2013 i nie było problemów.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    A wiesz może, czy wymiana takiej skrzyni kończy się na zawiłościach mechanicznych czy trzeba również coś kalibrować, kombinować w mesie podłączając do komputera? Zastanawiam się nad różnicami między silnikami, niby eper coś pokazuje ale ciężko mi to zinterpretować

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...biegow-22.html

    Tutaj masz więcej o tym, m.in skrzynia z 2017r do auta z 2011

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    dzięki! wątek przestudiowałem jednak wciąż nie znalazłem informacji czy np. skrzynie od wersji diesla/1,4TB podpasują do 1,4 MA, wśród tych z 2,0 i 1,6 diesli jest największy wybór tylko nie mogę znaleźć czym to się od siebie różni poza końcówką numeru w eperze.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Posprawdzaj przede wszystkim wartości "długości" biegów i przełożenia głównego w Twojej skrzyni i porównuj z potencjalnym zastępcą. Wg epera już ktoś kiedyś szukał i niby było ok, a wartość przełożenia głównego była różna i dyskwalifikowało wybór...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości, te różnice z ostatnich stron wątku o skrzyniach wydają się mało sensowne, rozumiem że mogą wystąpić różnice przełożeń między wersjami dieslowskimi a benzynowymi ale tam wychodzi zupełny miszmasz. Najbardziej mnie interesuje czy do 1,4MA podpasuje skrzynia z 1,4 TB, na logikę nie widzę powodów dla których by tak miało nie być ale pewien nie jestem

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevermore Zobacz post
    A wiesz może, czy wymiana takiej skrzyni kończy się na zawiłościach mechanicznych czy trzeba również coś kalibrować, kombinować w mesie podłączając do komputera? Zastanawiam się nad różnicami między silnikami, niby eper coś pokazuje ale ciężko mi to zinterpretować
    W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Skrzynia C635 do 1,4 MA 170 km z 2010r., skrzynie od diesla nie pasują przełożeniami. Szukaj skrzyni od benzyny, 1,4 120 , 155 , 170 powinny być takie same choć głowy nie dam. Ja koniec końców dałem do regeneracji , koszt 1700 zł. Nic nie trzeba kalibrować , czysta mechanika i przepięcie kilku wtyczek.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Skrzynia C635 do 1,4 MA 170 km z 2010r., skrzynie od diesla nie pasują przełożeniami. Szukaj skrzyni od benzyny, 1,4 120 , 155 , 170 powinny być takie same choć głowy nie dam. Ja koniec końców dałem do regeneracji , koszt 1700 zł. Nic nie trzeba kalibrować , czysta mechanika i przepięcie kilku wtyczek.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Najpewniej tak zrobię, skrzynia od 1,4 MA na pewno by pasowała pytanie jaką używkę się trafi. Mój egzemplarz pomimo rocznika 2011 zmienia biegi niemal idealnie, raczej bez problemów z 1 i 2 biegiem więc szkoda z tego rezygnować na rzecz niewiadomej. Jedyna fajna używana jest z 2017 roku i do wersji 120 konnej, eper pokazuje jakieś różnice - chyba za duże ryzyko. Wiesz może ile kosztowały same części do Twojej skrzyni? Też problem z dyfrem?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    U mnie wymieniane było 8 łożysk , dyferencjał był sprawdzany , u mnie też jest lekki luz na półosi , jak mi to sepc. od skrzyń powiedział luzu nie idzie skasować. U mnie przy zmianie biegów czasami słychać jakby puknięcie ale ponoć tttm, już się przyzwycziłem odpowiednio operować sprzęgłem i gazem i jest ok. Same części to koszt jakieś 700 - 900 zł.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] wymiana skrzyni biegów
    Utworzone przez tylki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 16:53
  2. Wymiana skrzyni biegów
    Utworzone przez Gonzo09 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 10:10
  3. [145] Wymiana skrzyni biegów na 6b - JTD
    Utworzone przez Ruzwelt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 22:13
  4. Wymiana skrzyni biegów 2.0 ts
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 16:41
  5. Wymiana skrzyni biegów
    Utworzone przez ravi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory