Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Szarpanie/dławienie silnika 1.4 120km przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120km 2019
    Postów
    3

    Domyślnie Szarpanie/dławienie silnika 1.4 120km przy przyspieszaniu

    Uszanowanko!

    Moi drodzy właściciele Giulietty 1.4 120 KM, chciałbym się dowiedzieć czy mieliście w swoich Giuliettach ten sam problem co ja oraz czy udało Wam się go rozwiązać.
    Mianowicie 9 dni temu odebrałem Giuliettę 1.4 120 KM z wyprzedaży rocznika (2019r.) z salonu, nówka sztuka, bez przebiegu, z dodatkowo zamontowanym zabezpieczeniem META SYSTEM M43 (odcina pompę paliwa w momencie gdyby ktoś chciał odpalić silnik bez takiego małego "bzika" ) w salonie. Dzień po odbiorze przy przebiegu 133km w trakcie przyspieszania silnik zaczął dziwnie szarpać/dławić się przez dosłownie 1 sek. oraz check engine pojawił się i od razu znikł wraz z komunikatem "Skontroluj silnik", poza tym jeśli samochód jest w trybie DYNAMIC to w trakcie szarpania przełącza go na NATURAL. Po konsultacjach ze sprzedawcą (który z kolei się konsultował z mechanikiem montującym M43) stwierdził bym wyłączył to zabezpieczenie i poobserował co się będzie działo dalej, więc od zeszłej niedzieli jeździłem z wyłączonym M43 i niestety to nie pomogło. Aczkolwiek od środy 8.07.2020 nic się nie działo, zero błędów, przyspieszała normalnie, zero szarpania, więc włączyłem dzisiaj M43 i niestety znów działo się to samo(check engine pojawiał się i znikał od razu oraz szarpało), dodatkowo wyskoczył jeszcze błąd by skontrolować przednie światła dzienne (świeciły się normalnie, więc nie wiem OCB), check engine pojawiał się i znikał od razu. Ciekawi mnie czy mieliście coś takiego w nowej Giuliettcie i czy udało Wam się rozgryźć co może być tego przyczyną, wdzięczny będę za wszelkie odpowiedzi.

    Miłego wieczoru!

    P.S.
    Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie, dlatego postanowiłem napisać.
    P.S. 2
    We wtorek 14.07.2020 jadę do Automobile Torino w Krakowie, mam nadzieję, że uda się im znaleźć i naprawić przyczynę bez wymieniania połowy silnika.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Po co Ci to zabezpieczenie? Pytam poważnie, bo wychodzi, że dolozenie niefabrycznego akcesorium powoduje problemy. Spierniczyli, to niech naprawiaja. To że w Giulii po kilku km od wyjechania z salonu zaswietla się check w zw z DPF to nie dziwota. Ale w Giulietcie nikomu chyba się takie cuda z silnikiem zaraz po opuszczeniu salonu nie działy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 2,0 JTD
    Postów
    59

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Giulietta z tym samym silnikiem zaraz po wyjeździe z salonu czułem brak laminarnego przyśpieszania, tylko tak jakby coś ją przyhamowywało. Nie występuje to zawsze. Serwis nie ma pomysłu, sprawdzili auto, brak jakichkolwiek błędów. Aktualnie przejechane 6k i problem nie znika. Macie pomysły co można sprawdzić?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Kolega ma taki problem z benzynową Giuliettą... auto jezdzi normalnie, ale raz na jakiś czas, niezależnie czy silnik zimny czy rozgrzany, przez kilkadziesiąt sekund, moźe przez minute, muli przy dodawaniu gazu. Po prostu nie jedzie, ale potem znów jedzie.
    Co to może być???

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czy autor wątku rozwiązał problem?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120km 2019
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak, problem został rozwiązany. Klemy od akumulatora były niedokręcone. Na ten moment 7k przejechane i wszystko jest w porządku.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czyli wydali auto bez dobrze zrobionego przeglądu zerowego.

Podobne wątki

  1. [159] Turbina - dławienie się przy gwałtownym przyspieszaniu na 4,5,6 biegu
    Utworzone przez Dreamer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 20:21
  2. szarpanie silnika dławienie na zimnym silniku
    Utworzone przez miagy w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:36
  3. Szarpanie przy przyspieszaniu 2,4 JTDM 175 KM
    Utworzone przez Marcianus w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 08:31
  4. Szarpanie, dławienie silnika.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 00:24
  5. [156] szarpanie przy przyspieszaniu w jtd
    Utworzone przez sedici w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory