Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: 1.4TB MultiAir błąd P1062, dziwny problem.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie 1.4TB MultiAir błąd P1062, dziwny problem.

    Witam dziś jadąc na zakupy przy spokojnej jeździe około 90km/h 6 biegiem nagle wyskoczył check engine. Autko jechało nadal normalnie nic złego się nie działo. Najszybciej jak było to możliwe zatrzymałem się auto na wolnych obrotach pracowało idealnie. Zgasiłem sprawdziłem olej płyn chłodniczy itp wszystko w normie, odpaliłem check świecił się dalej, ale Julka nadal jechała tak jak powinna po za tym że D.N.A nie działało było w trybie neutral. Po powrocie do domu podpiąłem komputer który wskazał błąd P1062 "Sygnał z elektrozaworów elementów sterujących UniAir dla cylindra 2" Błąd nie ciągły. Błąd skasowałem, wyczyściłem kostkę elektryczna elektrozaworu cylindra 2 odpaliłem auto błędu nie ma silnik nadal chodzi idealnie równo nie wydaje z siebie nie pokojących dźwięków. Poczytałem trochę o tym błędzie na forum wiadomo wskazuje na padający moduł lub brudny moduł MultiAir ogólnie ile przypadków tyle opinii. Wykonałem nawet test który polecał jeden z forumowiczów czyli
    rozgrzałem dobrze auto na trybie N następnie przełączyłem w tryb D utrzymałem obroty do około 4 tyś i gaz w podłoga zrobiłem tak parę razy nic się nie działo moc była silnik nie szarpał, błędu nadal nie ma.
    Mam teraz takie przemyślenie kupiłem auto w styczniu i wymieniłem olej na ten co był czyli Selenia taka od petronasa z napisem MultiAir 5w40. Wymieniłem też filtr MA (ten obok rozrządu) stary o dziwo był idealnie czysty. Na tej selenu mam zrobione koło 5 tyś km w trybie miejskim. Myślicie że trzeba go zmienić na ten 0w30 ? Robić płukankę ? Gdzieś czytałem że po płukance się sytuacja pogorszyła, także sam już nie wiem. Czy zaczyna się poważna awaria modułu czy to raczej tylko chwilowe niedomaganie ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to początek problemu. Ale zmieniłbym na 0W30.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    10

    Domyślnie

    Elektrozawór pewnie powoli pada... jeździć i zbierać hajsy na moduł pozdro.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo mam obecnie podobny problem. Zacznę od tego, że auto kupiłem przy przebiegu 210 tys. km, olej wymieniam co około 10 tys. km (Motul/Penrite 0W30). Wcześniej z tego co sprawdziłem w książce serwisowej olej był wymieniany co około 30 tys. km. Dodatkowo przy przebiegu około 190 tys. km był wymieniany aktywator Multiair w ASO. Od momentu zakupu przez jakieś 25 tys. km wszystko było w porządku, później wystapiły problemy opisane przez autora wątku. Podczas spokojnej jazdy pojawi się check engine (P1062), nierówna praca silnika przez około 30 sekund, deaktywacja start/stop oraz brak możliwości wybory jazdy innych niż "N". Czasami po odpalniu błąd nie pojawiał się. Niemniej jednak oddałem samochód do serwisu. Moduł okazał się sprawny, został wyczyszczony, założone nowe uszczelki oraz filtr MA. Jak dobrze pamiętam płukana została zrobiona dwuktronie plus oczywiście nowy olej/filtr. Przez następne 3 tys. km wszystko działało jak trzeba ale problem ponownie powrócił. Co zauważyłem to problem występuje kiedy silnik nie ma jeszcze temperatury roboczej, czyli zazwyczaj zaraz po uruchomienia albo po przejechaniu powiedzmy maksymlnie kilku kilometrów. W związku z tym, że miałem zaplanowe cztery przejazdy po około 400 km zrobiłem mały test. Odpaliłem silnik na postoju, poczekałem kilka minut i dopiero ruszyłem, problem nie wystąpił przez całą trasę. Na powrocie chciałem zrobić tak samo ale od razu po odpaleniu pracował na 3 cylindrach, natomiast bez checka. Zgasiłem, odpaliłem ponownie, wszystko było w porządku, poczekałem kilka minut i ponownie na trasie brak problemów. Kolejna trasa, ruszyłem od razu po odpaleniu, po przejechaniu powiedzmy 2 km pojawiły się wyżej opisane problemu. Przejechałem jeszcze kawałek, żeby dogrzać silnik, skasowałem błąd i przez całą trasę było ok. Na powrocie to samo.

    Także zastanawiam czy to na pewno aktywator, czy może jednak może coś z ciśnieniem oleju albo jeszcze inna przyczyna. Ewentualnie jeszcze świecie, które były wymieniane jakieś 30 tys. temu. Ale wtedy pewnie miałbym jeszcze inny błąd.

    Dzięki z góry za wszystkie wskazówki!

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Odpalanie i czekanie kilka minut to najzdrowsze dla MA.
    Świece wymieniamy co max 30 tyś w tych silnikach.
    Ps. Jaki styl jazdy ? Emeryt? Młody gniewny?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Odpalanie i czekanie kilka minut to najzdrowsze dla MA.
    Świece wymieniamy co max 30 tyś w tych silnikach.
    Ps. Jaki styl jazdy ? Emeryt? Młody gniewny?
    W takim razie w pierwszej kolejności wymienie świece i zobaczę czy coś to zmieni.

    Myślę, że ani emeryt ani młody gniewny, raczej spokojnie Jeżdzę głównie po drogach ekspresowych i drogach krajowych, także zazwyczaj do maksymalnie 3500 obr/min. Auto rzadko widuje korki, jedynie czasami krótsze trasy po obrzeżach miasta około 20km ale też bez szaleństw.

    Masz na myśli, że możecie mieć na to wpływ zbyt spokojny/ostry styl jazdy?

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Producent przewidział max obroty 6500
    a nie 0-3500.
    To nie amerykańskie V 8[emoji16]
    Daj mu czasem w palnik jak już rozgrzany .
    Bo jak kiedyś mawiano,,tylko rura leczy nasze alfy,,
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Producent przewidział max obroty 6500
    a nie 0-3500.
    To nie amerykańskie V 8[emoji16]
    Daj mu czasem w palnik jak już rozgrzany .
    Bo jak kiedyś mawiano,,tylko rura leczy nasze alfy,,
    Trochę niejasno napisałem, w sensie często przekraczam 3500 obr/min przy przyśpieszaniu. Ale głównie jeżdzę ze stałą prędkością w trasie do tych 3500 obr/min.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Niestety-stety muszą mieć rurę przeczyszczoną i raz na jakiś czas w palnik trzeba dać i poszaleć. Zgadzam się z Piotriix.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    U mnie julkę użytkuje głównie żona. I najczęściej lekarstwem na "dziwne zachowania samochodu" jest dłuższa trasa z wykorzystaniem całego potencjału silnika. Alfy nie lubią eco- drive.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] błąd p1062 Giulietta 1.4 MA 170 KM, 2013
    Utworzone przez reluton w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2021, 14:49
  2. [Giulietta] 1.4TB MultiAir 170KM. Dziwny problem chyba ze start&stop
    Utworzone przez Nusiu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-10-2020, 20:32
  3. [Giulietta] Błąd P0244 1.4 170KM Multiair
    Utworzone przez coolman w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 21:20
  4. [MiTo] Czyżby problem z MultiAir po wymianie oleju? (1.4 Multiair 105 KM)
    Utworzone przez abuse w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2018, 08:56
  5. [159] Błąd P0571 - dziwny problem z hamulcem
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory