Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z odpalaniem Giulietta 1.4 Tb 170km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 tb 170km 2010r.
    Postów
    4

    Exclamation Problem z odpalaniem Giulietta 1.4 Tb 170km

    Witam wszystkich,
    Jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość. Mój problem pojawił się około 2tyg temu podczas odpalania samochodu... Męczył się bardzo. Uznałem że to akumulator więc podjechałem do sklepu Pan sprawdził napięcie i faktycznie było za małe więc wymieniłem na nowy. Następnego dnia problem znowu się pojawił... myślałem że może jakiś pobór prądu ale elektryk po sprawdzeniu to wykluczył (akumulator ocenił 10/10). Wymieniłem następnie świece na nowe, wyczyściłem przepustnice i sprawdziłem kabel masy. Na koniec mechanik podpiął komputer i zaczął sprawdzać i wyskoczył błąd P0111 - temperatura powietrza zasysanego (sygnał wejściowy) nieciągły. Nic z tym nie zrobiłem bo samochód zaczął dobrze odpalać. Problem powrócił dzisiaj po około tygodniu od zmian i czyszczenia. Pytanie do Was czy miał ktoś podobną sytuację? Czy podejrzewacie przepływomierz? Z tego co wiem tam właśnie znajduje sie zintegrowany czujnik temperatury. Nie było zasady czy problem był na zimnym (rano jadąc do pracy potrafił dobrze odpalić a po 8h na parkingu mieć problemy)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Przy tym silniku nie masz przepływomierza tylko zintegrowany czujnik ciśnienia , masy powietrza i temperatury. Czujnik znajduje sie na dolocie do przepustnicy po prawej stronie nad termostatem. Trzyma go jedna śrubka. Odkręć, przepłucz środkiem do czyszczenia przepływek wysusz , sprawdź oring i wtyczki , może pomoże [emoji3]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 tb 170km 2010r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Rozmawiałem też z jednym mechanikiem który powiedział mi że może to być problem z filtrem oleju modułu multiair. Myślisz że coś w tym może być czy ściema?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeKoteq Zobacz post
    Rozmawiałem też z jednym mechanikiem który powiedział mi że może to być problem z filtrem oleju modułu multiair. Myślisz że coś w tym może być czy ściema?
    Raczej ściema , choć możesz to sam zweryfikować. Filtr MA jest z lewej strony przy łapie silnika pod górną osłoną rozrządu. Odkręcisz ją kluczem imbusowym 10 lub 12

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 tb 170km 2010r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za pomoc. Dam znać jak to zrobię i czy pomogło czy nie

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito QV 1.4MA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Mam u siebie podobny problem i identyczny błąd, ale u mnie nie ma problemów z odpalaniem tylko odpala elegancko i po około 5 sekundach zaczyna jakby szarpać i lekko przerywać po czym ustępuje to i problemu nie ma, około miesiąc temu było identycznie, zmieniłem mapsensor, skasowałem błąd ale ostatnio znów przydarzyła się taka sytuacja więc to raczej nie on jest winny.. Moduł MA raczej też nie wchodzi w gre bo był wymieniany 30 tysięcy kilometrów temu

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    to że moduł masz wymieniony nic nie znaczy .padały po paru tysiącach od wymiany.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 tb 170km 2010r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Oddałem do elektryka i wymienił mi czujnik temperatury powietrza. Przez 4 dni odpalała normalnie bez problemów a dzisiaj znów to samo. Gorzej jest na zimnym ale nie ma reguły bo czasem i na ciepłym są problemy. Sitko modułu multiair czyste. Już nie mam siły do tego.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z odpalaniem Giulietta 1.4
    Utworzone przez blunqvist. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2020, 06:16
  2. [Giulietta] [ giulietta ] sprzedam giulietta 1.4 170km tct salon polska
    Utworzone przez lukas w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory