Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Montaż oryginalnego/dedykowanego podłokietnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie Montaż oryginalnego/dedykowanego podłokietnika

    Cześć, ostatnio zacząłem przeglądać aukcje w poszukiwaniu podłokietnika kierowcy do MiTo i znalazłem kilka ciekawych propozycji. To małe zagłębienie, które jest za dźwignią ręcznego to o wiele za mało miejsca na przydatny schowek, no i przede wszystkim podłokietnik to dodatkowy komfort.
    Zanim kupię któryś z podłokietników, trzy pytania:

    Czy opłaca się kupić nowy podłokietnik, ale nieoryginalny, dedykowany do MiTo? Wyglądem nie odbiegają bardzo od oryginałów, a mam pewność, że nie są poobijane, porysowane i przepocone.

    Jak z montażem takiego podłokietnika w tunelu? Jeszcze nie znalazłem instrukcji demontażu plastików, a podejrzewam, że trzeba będzie ich trochę poodpinać, by dostać się do tej małej "mydelniczki".

    Czy po wyjęciu oryginalnego zagłębienia/schowka, muszę mieć jakieś dodatkowe części, by zamontować podłokietnik? Czy w ogóle tunel w MiTo był ten sam dla wersji z i bez podłokietnika?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200804_093314.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	100.3 KB
ID:	271894

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Lightbulb

    Podłokietnik zamontowany!

    Co jest potrzebne:

    1 x Alfa Romeo MiTo bez podłokietnika
    1 x podłokietnik (nowy w salonie to +600 zł, używany w dobrym stanie to 200-300zł). Uwaga, pasują podłokietniki od Fiata Grande Punto!
    1 x zaślepka podłokietnika (kawałek plastiku, który zasłania otwory montażowe) - to jest oddzielna część, niż podłokietnik, na aukcjach z używkami szukajcie podłokietników z tymi pokrywkami
    1 x klamra mocowania podłokietnika (to kawał grubej blachy, do której przykręcimy podłokietnik, a ją do mocowania tunelu - kupiłem w ASO, koszt 140 zł)
    1 x klucz nasadowy 10
    3 x nakrętka M6 + podkładki
    1 x nitownica
    2 x nit zrywalny aluminiowo-stalowy (6 mm średnicy - nie węższy!, 12 mm długości łba, 14 mm też by prawdopodobnie pasował. Nie szukajcie w Castoramach i OBI, bo tam mają najgrubsze 5 mm, znajdźcie w okolicy sklep z nakrętkami/śrubami/mocowaniami, w ostateczności allegro)
    1 x młotek i kawałek miękkiego drewna, by nie pokaleczyć plastiku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200814_205520.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	47.4 KB
ID:	272029
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	500_500_productGfx_20670.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	25.6 KB
ID:	272035


    Co robimy po kolei:
    1. Siadamy sobie wygodnie ze wszystkimi potrzebnymi częściami na kanapie w MiTo
    2. Zdejmujemy mieszek hamulca ręcznego (wystarczy odpiąć metalowy zatrzask i pociągnąć mieszek do góry, jest przymocowany do tunelu na plastikowe języczki)
    3. Chwytamy rękami tunel i z wyczuciem ciągniemy w górę - jest przymocowany na metalowe spinki, powinien łatwo zejść
    Uwaga: nie szarpać, by nic nie połamać i nie zerwać okablowania zapalniczki
    4. Odpinamy kabel zapalniczki (zwykła kostka z zatrzaskiem) i zdejmujemy tunel

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200816_145555.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	52.1 KB
ID:	272033

    5. Pod spodem mamy plastikową ramkę, do której przypina się tunel, linkę ręcznego i trochę okablowania. Musimy odkręcić plastikową ramkę tunelu, bo metalowa klamra mocująca podłokietnik musi wejść pod nią
    6. Ramka jest przymocowana 3-ma nakrętkami M6. Odkręcić, pilnować, by nie wpadły pod wykładzinę, sprawdzić, czy ramka daje się luźno podnieść
    7. Nie trzeba ramki demontować, powinna się na tyle wysoko podnieść, by wsunąć klamrę na swoje miejsce. Klamra jest mocowana 2-ma nakrętkami (te same, które mocują ramkę tunelu do podłogi) i 2-ma nitami
    8. Przygotowujemy nity i nitownicę (polecam z długą dźwignią, nity 6 mm dość ciężko się zrywają), nitujemy klamrę do podłogi (otwory montażowe już są w podłodze, nie trzeba wiercić). Przykręcamy klamrę z ramką tunelu trzema wcześniej odkręconymi nakrętkami
    9. Przechodzimy teraz do wcześniej zdjętego tunelu. Aby zamontować podłokietnik, trzeba pozbyć się "mydelniczki"/półeczki z miejscem na kubek. W tym celu kładziemy sobie tunel na nogi, bierzemy drewniany kołeczek/klocek, wkładamy do mydelniczki i stukamy młotkiem w drewno. Półeczka oryginalnie jest wsunięta i zgrzana punktowo, kilka stuknięć w każdym rogu powinno szybko ją odseparować od tunelu. Po wypadnięciu półeczki chowamy ją dla potomnych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200816_145632.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	37.7 KB
ID:	272034

    10. Montujemy z powrotem tunel, przez świeżo wykonaną dziurę łatwo możemy podejrzeć, czy metalowe spinki wchodzą na swoje miejsce. Nic na siłę! Montaż zaczynamy od przodu (czyli od zatrzasków od strony lewarka), potem dociskamy i sprawdzamy czy wszystko jest równo. Tunel powinien wskoczyć bez większych problemów. Zakładamy z powrotem mieszek hamulca ręcznego
    11. Zdejmujemy zaślepkę z podłokietnika, montujemy podłokietnik w dziurze po półeczce. Bierzemy 3x podkładkę i 3x nakrętkę M6, przykręcamy kluczem nasadowym. Wpinamy zaślepkę na swoje miejsce

    Gotowe!

    P.S.
    Drobna uwaga do używanych podłokietników: po zakupie porządnie je umyjcie, to część pojazdu, która zwykle ma kontakt z ciałem, nie rzadko - przepoconym. Plastik z zewnątrz i wewnątrz schowka umyć ściereczką i płynem typu Ajax, wyjąć gumę wyścielającą dno schowka (wystarczy pociągnąć do góry) i umyć porządnie mydłem i ciepłą wodą, a samą pokrywę schowka z poduchą odkręcić (2 wkręty torx), wrzucić do miedniczki i porządnie uprać ręcznie w proszku do prania. Nie ma się czego obawiać, że coś zardzewieje albo spleśnieje, to tylko materiał, gąbka i plastik. Po upraniu wycisnąć z gąbki nadmiar wody, postawić w suchym i ciepłym miejscu, np. na słońcu, moja wyschła w jeden dzień. Udało mi się znaleźć podłokietnik w bardzo dobrym stanie, a po myciu wyglądał jak nowy.
    Ostatnio edytowane przez jimmen17 ; 19-08-2020 o 20:04

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Super sprawa, dzięki za poradnik! Swoją drogą - nie łatwiej było kupić podłokietnik za 200zł? Podaję linka: http://armcik-s4.car-one.eu/produkt/...to-usb-czarny/

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Uniwersalne/dedykowane podłokietniki może są i tańsze, ale zwykle wykonane z bardziej trzeszczących plastików, a montaż polega na wierceniu dziur w tunelu i przykręcaniu w dość nieelegancki sposób. Może i parę zł więcej zapłaciłem, ale oryginalny podłokietnik dobrze komponuje się z resztą plastików - ta sama faktura, czarna tapicerka w tym samym odcieniu, co fotele.
    Może ten podłokietnik co podesłałeś też by się dobrze komponował, ale wolałem pójść w oryginał.

Podobne wątki

  1. Montaż podłokietnika
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 19:14
  2. Montaż podłokietnika
    Utworzone przez Norek212 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 16:05
  3. montaż dedykowanego podwójnego wydechu ulter alfa 159 1.9jtd- kto się podejmie
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 19:51
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 19:50
  5. [145] Montaż podłokietnika
    Utworzone przez papa16b w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory