Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Tempomat w Giulietta 1.4

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Panowie problem był tylko z zaprogramowaniem

    - - - Updated - - -

    Sorki za wyżej. Problem był tylko z zaprogramowaniem nowej prędkości. Myślałem że jest tak jak w 159 że wystarczy manetkę podnieść. W poliftach trzeba manetkę dwa razy podnieść. Dłuższe trzymanie manetki w moim przypadku nie powoduje zapamiętania nowej prędkości ustalonej pedałem gazu a nie manetką.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    164

    Domyślnie

    dla mnie to trochę dziwne,ze trzeba dwa razy ruszyć manetka ,żeby zaprogramować prędkość...
    ja mam z 2015 roku i u mnie jest tylko jeden raz
    najlepiej ,jakby się wypowiedział jakis inny właściciel nowszej wersji
    i tak jak piotrek 1983 mowi,przy zaprogramowanej prędkości przy dodaniu i odpuszczeniu gazu,prędkość ta nie kasuje się tylko wraca do uprzednio zaprogramowanej
    Ostatnio edytowane przez perlim121 ; 24-08-2020 o 12:23

  3. #23
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Nieprawda, naciśnięcie gazu powoduje przyspieszanie, bo odpuszczeniu wraca do ustawionej prędkości. Tak to działa również w innych markach, szczególnie przydatne na autostradzie, kiedy chce się szybciej wyprzedzić a potem wrócić na swój pas i do poprzedniej prędkości.
    Z tym się rozpędzłem, tylko hamulec wyłącza tempomat. Ale ustawienie prędkości odbywa się poprzez jeden ruch dźwigni w górę. I tak jest w instrukcji.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    [MENTION=76079]Knapek[/MENTION],Ty już masz po drugim lifcie, tak?

  5. #25
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Zgadza się

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Zacznę od początku - od samego kupna był problem z tempomatem. Nie załączał się lub podczas zaprogramowanej jazdy sam, bez zewnętrznej ingerencji przyspieszał. W ASO w ramach gwarancji wymieniono czujniki i manetkę tempomatu. Po tej wymianie WSZYSTKIE funkcje tempomatu działają tj. JEDNYM podniesieniem manetki auto zapamiętuje prędkość, pedałem hamulca resetuję prędkość, przyciskiem res wracam do wcześniej zaplanowanej prędkości (nawet po zmianie biegu), dźwignią manetki mogę zwiększać/zmniejszać prędkość, jadać na tempomacie z zaprogramowana prędkością 50 km/h zwiększam gazem prędkość do 70 i puszczam gaz - auto wraca do 50 km/h. To w AR Gilulietta po ostaniach naprawach w ASO idealnie funkcjonuje. Moje pytanie brzmiało - czy jadąc z zaprogramowaną prędkością AR z 2018 r np. 50 km/h, pedałem gazu zwiększam prędkość do 70 km/h i aby ustawić nową prędkość trzeba dźwignię manetki dwukrotnie podnieść do góry. U mnie tak jest (nie pomaga dłuższe trzymanie manetki). Pytanie zrodziła się stąd, że po odbiorze AR z serwisu chciałem ustawić tempomat na nowej prędkości i tyko raz ruszałem manetką i tempomat nie zapamiętał nowej prędkości. W ASO powiedziano mi ze AR po ostatnim face liftingu ma tak ma, aby zapamiętać drugą nową prędkość (wywołaną pedałem gazu) muszę wyłączyć tempomat i ponownie go załączyć z nową prędkością. Dzwoniłem do kilka ASO i w jednym potwierdzono to co usłyszałem w moim ASO (że to taki urok AR po liftingu) natomiast inni mieli odmienne zdanie, jednak nikt nie wspomniał że trzeba dwa razy dźwigną machnąć. Ja to zrobiłem przez przypadek. Chciałem dowiedzieć się czy w waszych Julkach też tak jest. Zauważyłem że w autach sprzed liftingu wystarczy jeden ruch manetką, a jak jest w najmłodszych rocznikach?

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    2010 i 11 wystarczy jeden ruch manetką do góry i prędkość zostaje zapamiętana. Przyśpieszenie pedałem gazu zwiększa prędkość, a po puszczeniu zwalnia do wcześniej zaprogramowanej prędkości. Hamulec resetuje zapamiętaną prędkość i ponownie trzeba ruszyć manetką do góry, aby zaprogramować prędkość.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    2010 i 11 wystarczy jeden ruch manetką do góry i prędkość zostaje zapamiętana. Przyśpieszenie pedałem gazu zwiększa prędkość, a po puszczeniu zwalnia do wcześniej zaprogramowanej prędkości. Hamulec resetuje zapamiętaną prędkość i ponownie trzeba ruszyć manetką do góry, aby zaprogramować prędkość.
    Dokladnie tak jest ale podepne sie pod temat nie zakladajac nowego. Powiedzcie mi po kiego grzyba jest przycisk "res" lub "reset"? (teraz juz nie pamietam). Bylem przekonany, ze jest to wylaczenie zadanej predkosci, czyli ogolniej "funkcji tempomatu" (dzialanie na zasadzie wcisniecia hamulca noznego tylko z manetki przy kierownicy) ale po nacisnieciu nic sie nie dzieje. Zarowno w giulietcie jak i 159

    edit: wyjasnienie kolegow wyzej, ze "reset" powraca do wczesniej zaplanowanej predkosci do mnie nie dociera.. Jakiej predkosci? Jadac 50km/h na tempomacie wciskam gaz, mam 70km/h, puszczam gaz i wraca do "tempomatowych" 50km/h, nie widze tu sensu tego przycisku ;-)
    Ostatnio edytowane przez byczyAchim ; 25-08-2020 o 16:26

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    byczyAchim - reset w przypadku AR którą posiadam (i myślę że w każdej) oznacza - jedziesz np. 50 km/h na biegu 5. Przed skrzyżowaniem, hamujesz, zmniejszasz prędkość, opuszczasz skrzyżowanie, zmieniasz biegi i jak wciśniesz reset to auto przyspieszy lub zwolni do ostatnio zaprogramowanej prędkości czyli w naszym przypadku do 50 km/h.

  10. #30
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Hamulec resetuje zapamiętaną prędkość i ponownie trzeba ruszyć manetką do góry, aby zaprogramować prędkość.
    Albo nacisnąć przycisk.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Zauważyłem że w autach sprzed liftingu wystarczy jeden ruch manetką, a jak jest w najmłodszych rocznikach?
    Jeden.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    edit: wyjasnienie kolegow wyzej, ze "reset" powraca do wczesniej zaplanowanej predkosci do mnie nie dociera.. Jakiej predkosci? Jadac 50km/h na tempomacie wciskam gaz, mam 70km/h, puszczam gaz i wraca do "tempomatowych" 50km/h, nie widze tu sensu tego przycisku ;-)
    Do prędkości ustawionej przed naciśnięciem hamulca.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] tempomat Giulietta
    Utworzone przez godol w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 29-07-2022, 07:23
  2. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2020, 08:12
  4. [Giulietta] Tempomat w Giulietta.
    Utworzone przez daro1906 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2020, 03:17
  5. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory