Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Check Engine na zimnym silniku.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    ALFA ROMEO Giulietta 1.4 TB Distinctive - Hatchback I 120KM 2011
    Postów
    4

    Domyślnie Check Engine na zimnym silniku.

    Drodzy Alfiści,
    chciałem zasięgnąć informacji na temat problemów z moim nowo zakupionym samochodem ALFA ROMEO Giulietta 1.4 TB Distinctive - Hatchback I 120KM rok 2011 przebieg w dniu zakupu 195700 km, ale może zacznę od najbardziej zwięzłego opisania historii od momentu zakupu:

    - 28.07.2020 kupiłem samochód w ASO Fiat i Alfa Romeo w Tychach, po wcześniejszych oględzinach i prośbach o sprawdzenie samochodu w ich serwisie (ponieważ to ASO) oraz na stacji diagnostycznej mieszczącej się bezpośrednio przy salonie, w tym samym budynku. Padła propozycja ze strony sprzedającego, żeby to zrobić u nich, kiedy zapytałem o możliwość podjechania i sprawdzenia samochodu na stacji diagnostycznej przed zakupem, wynik: niedziałający bluetooth (migający przebieg) i niedziałające trzecie światło stop (lampa do wymiany)

    - w związku z potwierdzeniem, że samochód poza wymienionymi wyżej usterkami jest sprawny zdecydowałem się na zakup

    - po dwóch dniach i przejechaniu ok 200 km po raz pierwszy zapalił się check engine, objawy: spadek mocy powyżej 3 tysięcy obrotów, wyłączenie start/stop, Hill Holder, DNA, ASR, wskaźnik paliwa opada i nie pokazuje stanu paliwa miga kontrolka rezerwy, więcej nie pamiętam, takie komunikaty na pewno pojawiły się na desce rozdzielczej, kontakt z ASO, w którym kupowalem auto, wyznaczenie terminu dopiero na 06.08.2020

    - z racji, że samochód jest mi potrzebny zdecydowałem się na odwiedzenie innego nieautoryzowanego serwisu w celu diagnostyki, wysypało 21 błędów, błędy skasowane, obserwować, naprawa trzeciego stopu (uszkodzona była wiązka nie lampa)

    - następnego dnia znowu check engine sprawdzenie akumulatora testerem, według którego aku do wymiany, naładowałem aku prostownikiem dostosowanym do technologi AGM, dwa dni spokoju znowu check engine.

    - wymiana aku na zgodny ze specyfikacja producenta EFB, wymiana oleju, filtrów kasowanie błędów

    - następnego dnia check engine i umówiona wizyta 06.08.2020, sprawdzili, skasowali błędy i kazali obserwować

    - wróciłem do domu, zostawiłem samochód pod domem, ze względu na urlop, po powrocie i przejechaniu ok 100-200 km znowu check engine, ale: check zapala się tylko na zimnym i rano, kiedy jest chłodno na dworze, z wyłączeniem systemów tak jak pisałem wyżej, po przejechaniu kilku kilometrów i zgaszeniu/ ponownym odpaleniu, zapala się tylko check, ale wszystko działa, po rozgrzaniu, check znika i tak w kółko każdego dnia chyba, że odpalam samochód po południu, wtedy jest szansa, że check się nie zapali.

    - na tę chwilę, przebieg 197050 km, po ponownym zgłoszeniu mailowym i prośbą o przywrócenie samochodu do stanu zgodnego z umową, po umówieniu terminu 18.08.2020 oddałem samochód do ASO, ponieważ według mnie posiada on wadę ukrytą, natomiast tu moje pytanie czy ktoś miał podobny problem, ponieważ nie chciałbym zmieniać Belli?

    Dodatkowym "problemem" jest trzęsące się prawe lusterko zewnętrzne na biegu jałowym przy np włączonej klimie (nie wiem czy nie powoduje tych drgań coś innego?), z moich obserwacji obrotomierz wskazuje ok 700 rpm, po wyłączeniu klimy obroty wstają do ok 800/900 rpm i drgania ustają.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam serdecznie K.
    Ostatnio edytowane przez Kubikris ; 20-08-2020 o 10:13

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jakie błędy po zapaleniu check ? Opis wskazuje na wiele rzeczy.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    ALFA ROMEO Giulietta 1.4 TB Distinctive - Hatchback I 120KM 2011
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dodaję zdjęcia z pierwszego zaczytania błędów.

    - - - Updated - - -

    Mogę jeszcze dodać, że przy wymianie oleju i filtrów, mechanik stwierdził, że rura prowadząca z turbo do intercoolera była "rzeźbiona" i cieknie, zamówiłem nową (całą łącznie z taką plastikową puszką pośrodku), ale jeszcze nie doczekała się wymiany. Niestety ASO mnie poinformowało przed zakupem, że to tylko jakieś lekkie zapocenie, a sam niestety nie znam się na mechanice. Niestety już po zakupie, udało mi się włączyć wskaźnik turbo na zegarach w trybie Dynamic (nie miałem pojęcia o tej funkcji wcześniej) i chyba nie jest normalne, że wskaźnik wzrasta tylko do gdzieś 1/3 "podziałki"? Po rozmowie z mechanikiem, powodem może być np ta rura opisana wyżej.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8141.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	272076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8142.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	104.4 KB
ID:	272077   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8143.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	136.5 KB
ID:	272078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8144.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	75.5 KB
ID:	272079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8145.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	134.1 KB
ID:	272080  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8146.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	78.5 KB
ID:	272081  
    Ostatnio edytowane przez Kubikris ; 20-08-2020 o 10:19

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT '13
    Postów
    24

    Domyślnie

    Trzęsące się prawe lusterko to na 1000% poduszka silnika (górna, od rozrządu) miałem identyczne objawy, po wymianie całkiem inne auto. Cisza w środku, brak drgań lusterka.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o trzęsące się lusterko to Tiagra ma rację, też to przerabiałem, jeszcze zagłówek siedzenia pasarzera z przodu trząsł się. Po wymianie jak nie to auto, zaraz po odebraniu od mechanika w pewnym momencie się zastanawiałem na postoju czy silnik wogóle pracuje musiałem popatrzeć na obrotomierz taka zmiana na lepsze. Koszt poduszki i dłuższych śrub oryginał https://allegro.pl/oferta/poduszka-s...ryg-8392880642 jeśli masz jeszcze oryginalna poduszkę to w tej pozmianowej są dłuższe i potrzeba je wymienić. Bez śrub około 30 zł taniej.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Przecież jak wół napisane że problem leży po stronie nastawnika/potencjometru przepustnicy. Sprawdziłbym , wyczyścił przepustnicę , sprawdziłbym odmę, czujnik MAP czyli czujnik doładowania i temp , oraz wszystkie przewody podciśnienie , dolot również. Błędy w body comp. raczej normalne dla Giulietty z problemem wiązki w klapie

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 20-08-2020 o 12:14

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja pierdzielę...

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    ALFA ROMEO Giulietta 1.4 TB Distinctive - Hatchback I 120KM 2011
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Przecież jak wół napisane że problem leży po stronie nastawnika/potencjometru przepustnicy. Sprawdziłbym , wyczyścił przepustnicę , sprawdziłbym odmę, czujnik MAP czyli czujnik doładowania i temp , oraz wszystkie przewody podciśnienie , dolot również. Błędy w body comp. raczej normalne dla Giulietty z problemem wiązki w klapie

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Rozumiem, że to jest napisane, ale tak wspomniałem wcześniej, po pierwsze się na tym nie znam, po drugie błędów tam jest w... bardzo dużo, kiedy check się zapali auto nie ma mocy powyżej 3 tysięcy, a jak check zgaśnie to teoretycznie wszystko wraca do normy i dlatego moje pytanie i prośba o radę. Jeśli dla kogoś to problem, to niech daruje sobie odpisywanie, a nie pisze wiadomość w stylu "Ja pierdzielę..." (oczywiście to nie przytyk do Ciebie tomkoziolek), po trzecie samochód był już raz sprawdzany przez ASO i diagnoza była taka, kasujemy błędy - obserwować. Skoro po tym wszystkim, nadal błąd wyskakuje tylko, nie wiem jak to nazwać - inaczej, a jedyna informacja od ASO to, że diagnoza usterki jest bardzo czasochłonna, to po prostu szukam pomocy, póki co merytorycznej u bardziej doświadczonych posiadaczy Giulietty.
    Ostatnio edytowane przez Kubikris ; 20-08-2020 o 12:53

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Kubikris , zleć mechanikowi to co napisałem, to jest tylko czyszczenie i sprawdzenie , nie powinno być drogo. Co do rury od turbo do inter to jest tak jak reszta połączeń dolotu ważne aby było szczelne. ECU podaje że przy pewnych obrotach ma być takie ciśnienie doładowania, jeżeli nie jest to wykrywa błąd . Dodatkowo przy Checku zawsze obcinana jest moc i wyłączane pozostałe tryby DNA dla bezpieczeństwa silnika.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    O ja pierdzielę co za serwis.
    Jak jeszcze body nie jest uwalone przez wiązkę to rob to jak najszybciej.
    Ale skoro kupiłeś to w serwisie to niech naprawiają albo oddają kasę.
    Ps. Oni dobrze wiedzą co jest uwalone tylko palą głupa.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. check engine 156
    Utworzone przez neolive2222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 19:38
  2. [Giulietta] Check Engine
    Utworzone przez Badsheep w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 10:06
  3. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory