Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mito- dziwne szuranie podczas jazdy 1.4MA

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito QV 1.4MA
    Postów
    7

    Domyślnie Mito- dziwne szuranie podczas jazdy 1.4MA

    Hej, sytuacja jest w skrócie taka jak w temacie tego posta. Podczas jazdy i nie tylko słychać "szuranie" dochodzące jakby z prawej strony, dziwi mnie fakt że słychać to tylko w kabinie. Najabrdziej przy przyspieszaniu i przy 2000obrotów, nie ważne jaki bieg, na luzie przy płynnym podnoszeniu obrotów słychać to samo, ktoś może ma pomysł co to może być?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kareze
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta 1,4MA 150KM, MiTo 1,4MA 135KM TCT
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał denzz Zobacz post
    Hej, sytuacja jest w skrócie taka jak w temacie tego posta. Podczas jazdy i nie tylko słychać "szuranie" dochodzące jakby z prawej strony, dziwi mnie fakt że słychać to tylko w kabinie. Najabrdziej przy przyspieszaniu i przy 2000obrotów, nie ważne jaki bieg, na luzie przy płynnym podnoszeniu obrotów słychać to samo, ktoś może ma pomysł co to może być?
    A słychać to przy skręconej kierownicy czy przy jeździe prosto? U mnie kiedyś szuranie przy skręconych kołach było objawem... uszkodzonej poduszki pod silnikiem. Wymiana pomogła.

    Inny pomysł, choć brzmi kuriozalnie, to sprawdź schowek pasażera czy schowek w drzwiach, czy czegoś tam nie masz, co może powodować dziwne dźwięki. Miałem taką głupią sytuację, gdy po zakupie MiTo kląłem, że coś jest strasznie nie tak, bo mam jakiś metaliczny dźwięk, zwłaszcza na wybojach, który (jak mi się wydawało) dochodził gdzieś z komory silnika. Chciałem już jechać z tym do warsztatu i przed wizytą postanowiłem opróżnić samochód i powyciągać rzeczy ze schowków. Wówczas okazało się, że w schowku przed pasażerem (tym dodatkowym, mniejszym) były 2 klucze, które się o siebie obijały, zostawione tam przez poprzedniego właściciela. Żona do dziś się ze mnie śmieje, że chciałem z czymś takim do mechanika jechać...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    czytać ze zrozumieniem "na luzie przy płynnym podnoszeniu obrotów słychać to samo, ktoś może ma pomysł co to może być? " ......

    jak z prawej strony to może alternator sie kończy ,sprężarka klimy lub napinacz ,jest sporo możliwości z tej strony.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito QV 1.4MA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ładowanie jest w normie, klima też elegancko chodzi i po wyłączeniu dźwięk się nie zmienia więc to raczej nie kompresor :p Napinacz i pasek już mam nowy tylko nie ma kiedy wymienić ale po cichu liczę, że to pomoże

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał denzz Zobacz post
    Ładowanie jest w normie
    Nie lekceważyłbym tego tropu, u mnie pojawiał się się jakiś dziwny dźwięk od ponad roku, raz był, raz go nie było,gdzieś od strony paska. Nic poza tym się nie działo, aż nagle pewnego dnia pojawiła się kontrolka braku ładowania i alternator do wymiany (pęknięta obudowa). Niestety nie da się tego zobaczyć bez wyciągnięcia alternatora.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito QV 1.4MA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Będę musiał tam zajrzeć w takim razie, ale jak sobie pomyślę o jefo lokalizacji w mito to aż mi się odechciewa..

Podobne wątki

  1. [159] Szuranie podczas jazdy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 12-01-2021, 10:41
  2. [159] trzeszczenie/szuranie/zgrzytanie podczas jazdy...
    Utworzone przez poocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 22:44
  3. [159] Szuranie podczas jazdy
    Utworzone przez chrisdelarosa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 20:53
  4. [159] szuranie podczas jazdy przy maksymalnie skręconych kołach w lewo
    Utworzone przez dellx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2017, 20:16
  5. [159] Szuranie podczas jazdy - dziwna sprawa
    Utworzone przez 156X w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory